Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Trebuie sa-mi schimb filtrul de polen si cei de la Augsburg m-au intrebat daca sistemul de aer conditionat este Delphi sau...normal, cred. Cica se vede la demontare, dar vreau sa plec din Bucuresti week-end-ul asta iar astia nu ma programeaza in service decat Luni-Marti... Asa ca vreau sa-l cumpar si sa mi-l monteze alt mecanic... pana in week-end.

Ma poate ajuta cineva ? - banuiesc ca ar trebui sa apara in cartea tehnica a masinii... pe care nu o am !

Masina e cea din semnatura... Multumesc !
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
in 15 minute poti rezolva si tu problema asta
desfaci torpedoul care e prins in 6 suruburi(surubelnita care se potriveste sau daca ai inbus adecvat,cred ca de 4)scoti torpedoul si in spate vei vedea o cutie din plastic negru prinsa se pare in mai multe cleme de metal de jur in prejur. le scoti si tragi de capac si inauntru e filtrul de polen.vezi ce marca e si iti cumperi.montatul in operatie inversa.este si o schema in topic la @zafirul ca el ne-a invatat pe toti.bafta
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
thx jacks... asa de mult imi plac laudele...m-as imbaia zilnic Mr. Green

dragster
vezi aici https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=2193
am explicat cum e cu delphi si behr....
dar vezi ca iti trebe surubelnita torx (cel putin asa e la mine) ca sa desfaci torpedoul si celelalte....
poate ma repet dar mare grija la cum se introduce filtrul in canalul din carcasa...

daca ai timp si chef putem vedea treaba asta pina vineri, te repezi pina la mine la birou si-ti fac o demonstratie... nu de alta dar asa de mult imi place sa-i shuntez p-astia de la service...care iau o groaza de bani pt operatii ce pot fi facute bine mersi si acasa in fata blocului.... (daca vrei da-mi pm)
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Atentie, eu stiu ca de modul cum il montezi depinde unde curge condensul, in masina sau in afara ei.
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@zafirul

Merci mult pentru pentru oferta, dar plecarea din week-end-ul asta s-a amanat, cei de la Augsburg imi aduc scutul maine, si mi-ar placea ca macar prima reparatie sa o faca ei de la cap la coada. Nu de alta, dar nu am timp sa ma plimb deocamdata, mai am multe de rezolvat cu masina, inclusiv inmatricularea in orasul meu natal.... si nu stiu cand o sa am timp sa le rezolv din cauza serviciului. Sunt de aceeasi parere cu voi, nu m-as duce in service pentru ceva ce putem rezolva singuri... dar nu de data asta Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR