Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • beciantal

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salutare tuturor,
am o problema, la vectra a c20ne mi-a schimbat amortizorul fata un meserias. problema e ca piulita groasa a pus sub tamponum din partea moor si piulita subtire deasupra. tamponul acuma sta fata de caroserie la 4-5 mm in aer din aceasta cauza si inversat fata de cand erau amortizoarele neschimbate. rugamintea mea este daca are cineva o poza clara explodata, (deoarece in poza din manualul care il am nu prea se intelege) cu ordinea montarii corecte la amortizor sau eventual o descriere a acestuia.
multumesc pentru ajutor.
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Ia vezi cum te ajuta asta: https://www.clubopel.com/vie...=amortizor+vectra
Pe viitor da mai intai o cautare.
  • beciantal

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2007

  • Mesaj Privat
intradevar linkul util, doar ca se refera la VECTRA B. pentru vectra A nici un detaliu. astept solutii in continuare la alti membri cum sunt piulitele si care parte este fixa a mortizorului in raport cu caroseria.
multumesc si scuze pt deranj.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Avand in vedere cum ai scris se intelege ca ai schimbat un singur amortizor. Nu te poti uita la celalalt ansamblu?
In mod normal si din aducere aminte si logic piulita groasa(de fapt e mai inalta, are mai mult filet) va tine amortizorul presat, acolo fiind tensiuni destul de mari, iar cea subtire va tine amortizorul de caroserie sa nu cada cand ridici masina sau in alte situatii.
Cum adica inversat? La vectra a capatul de bara stiu este montat direct pe ansamblul amortizor, nu ai cum sa le pui inversate.
Incearca sa pui intrebarea mai la obiect, nu prea am inteles ce ai scris. Daca raspunsul meu nu te multumeste, reformuleaza intrebarea.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR