Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dragos_itd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alexandria
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2004

  • Mesaj Privat
cine a fost la Salonul Auto trebuie sa ne spuna si noua pareile lui ...
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Ieri am inteles ca se deschisese...insa era pentru oficialitati...azi e deschiderea oficiala....asa ca mai asteapta un pic.... Wink
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Am fost eu !! In primul rand am observat ca lipsesc multe marci (mazda, mitsubishi, land rover, mercedes etc) ma rog alea sub marca tiriac !! In al doilea rand: le-au dat firmelor de tuning propriul CORT afara (deci tot outcasts au ramas "not cool"{era cel mai plin loc} ) Oricum, multe modele noi (leon>> vreau, astra opc>> vreau, vectra facelift>> vreau, megane cc >> putine in romania, noul 307 (cc), rollsuri lamborghiniuri, alfa 147 nou >> nu vreau, audi a3 sportback cu motor 3.2 v6 (fenomenal), audi Q7>> care din prima zi a captat atentia si banii a peste 70 de persoane din cate am inteles eu ! golf GTI, Golf R32(FENOMENAL LA PATRAT) $407 COUPE >> marfa !! etc ) Per total a fost ok dar nu mai e ce a fost (parerea mea)!! O chestie care m-a deranjat, repet, firmele de tuning meritau sa fie primite inauntru !! (Inca odata parerea mea !)
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
se pare ca siab-ul nu mai ajunge la nasul lui tziriac, de asta au lipsit toate marcile de care spui tu!
Skip ads

  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Absolut !! asta e o chestie de teatru (vezi doamne el nu mai vine la siab pt ca nu are spatiu >> bullshit) Cortu' lui era un pic mai mare decat cel al firmelor de tuning de la siab !!Parerea mea este ca el nu s-a inteles la spaga anu' trecut cu oficialii SIAB si supararea a ramas si anu' asta !!
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Am fost si eu. Dupa cum spunea emmanuel am vazut cateva modele super, insa clar nu mai e ce a fost. In primul rand se observa clar tenta pur comerciala pe care a luat-o salonul: cele mai mari standuri le au Dacia, Renault, Fiat si alte firme de acest gen (adica firme care ofera masini la preturi relativ mici).
In ceea ce priveste sectiunea de tuning sunt si eu de parere ca trebuia inclusa in hala mare.
Ce m-a deranjat cel mai mult de fapt a fost ca tot ce era "spectaculos" - Porche Carrera GT, Lamborghini Murcielago, Aston Martin Vanquish V12 etc. erau asezate in asa fel incat nu puteai sa vezi interiorul. Adica macar sa te poti apropia daca nu sa intri in ele. Aici a facut exceptie Rolls-ul pe care il puteti vedea amanuntit.
Per total merita sa mergeti macar pentru Audi A8, A3 sportback, Golf R32, Ford Mustang si TOATE BMW-urile.
Cat despre Opel: LA MARE INALTIME Smile Adica Astra GTC are un design de te lasa masca, iar Vectra GTS cu facelift nu este mai prejos. Zafira cea noua super si asta. Motorizarile sunt super de ajuns in sensul ca pur si simplu nu cred ca poti avea nevoie de mai mult orice tip de sofer ai fi. Poate pe pista de curse. Cat despre interioare nu vreau sa fiu prea temerar dar as vrea sa afirm ca oricand Opel poate concura cu Audi (inafara de ACool si nu cu Volkswagen, Skoda sau Seat.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
btw....saab-ul a lipsit ??? ca eu nu l-am vazut.
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Dap !! A lipsit !!
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
parere despre SIAB - nu am ajuns inca!!!
sper sa ajung luni-marti, apropo de ce zicea cineva mai sus, reno megan cc, cand am vuzut unul vineri dimineata, nu-mi venea sa cred, m-am frecat la ochi, intradevar-nu avea decat doua usi!!!! interesant
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am fost si eu azi dar la ce nebunie a fost trebuie sa mai merg saptaman viitoare ca poate reusesc sa vad si eu totul...Faza cu firmele de audoi tuning mie mi s-a parut corect ...au avut spatiul lor separat chiar la intrere si au fost la inaltime..Oricum ai observat ca unele erau tot in hala mare ca si in anii trecuti...Ca impresii mie mi-a placut; a fost mult mai bine organizat ca anii trecuti, se maturizeaza... Oricum bine ca ma mai duc ca desi am fost si azi cu aparatul sa fac poze la masini...nu cred ca am zece poze cu asa ceva ptr ca restul de vreo suta sunt cu fetele..... Twisted Evil Razz .. din jurul masinilor si chiar vrea sa subliniez ca anul acesta AutoItalia a fost la inaltime la acest capitol Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ...
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
DEH fete si masini ... sper sa ajung si eu (plus florinike daca are chef) maine dupamiaza acolo sa ma familiarizez cu atmosfera Smile ce pacat ca aparatul meu face decat 16 pozne Sad
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
am fost si eu ieri.
sunt o gramada de oameni pe acolo care au venit sa faca poze cu gagicile de la standuri. era coada la pozat...
in rest, aglomeratie. la opel era dragut - astra, zafira, tigra erau faine rau. noul vectra arata bine la exterior. la interior e cam negru. prea inchis, parca esti in beci...
deh...parerea mea...
Skip ads

  • dragos_itd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alexandria
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2004

  • Mesaj Privat
in cele din urma am ajuns si eu pe finalul expozitiei si aproape pot spune ca regret banii dati! Smile in linii mari: in afara de ceea ce vedem zi de zi pe strada cred ca erau 5-6 modele noi (opel vectra, audi q7, citoen c6); in afara de asta mai erau intr-adevar cateva porche, lamborgini, aston martin dar astea trebuiau privite de la distanta. nu inteleg ce cauta apx. 15 dacia logan, toate la fel, acolo!? eu cred ca conteaza calitatea si nu cantitatea ... dar cine stie? sincer as fi vrut si eu sa vad mercedes, dar rusine lui tiriac .... cam astea sunt concluziile mele despre siab 2005/ sa speram ca data viitoare va fi mai bine
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
E adevarat ca la masini de la reprezentante pe toate le-am vazut pe strada cu exceptia unora ff scumpe si a concept carului...de .. Dar meita apreciat cortul cu tuning auto si tot ce au facut baietii pe acolo chiar daca unele masini erau preparate afara.As mai si sa semnalez aparitia acelor 'Kit-car"-urilor, daca pot sa le spun asa, facute in Romania ...f interesante.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
ce naiba parere sa am despre un balci unde erau toti tzaranii cu copii cu tot!!???
m-a enervat:
multa lume, lume aiurea, daca se suia intr-o masina nu mai coborau frate parca era prima masina in care se suiau, majoritatea masinilor erau incuiate(si le dau dreptate), muzica tare si nashpa si nu in ultimul rand standul dacia, cel mai mare bullshit la ei era!!!
mi-a placut:
M6 frate..., rolsu'-bestial,carrera GT, 350z, audi q7, celica, rx8, si 307 de la tunig, S80(febletea mea), vanquish mmmm...!!!, strippu' de la autoitalia, unele fete, nu toate, vectra C GTS si vaporul in care m-am si urcat patphander.

cam atat, ca idee generala- romanul nu stie sa mearga la un targ auto!!!
nu-ti iei copii si floricele si te duci sa vezi masini.
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Am fost. Am vazut, am pozat si filmat. Parerea mea ramane neutra.

Poze puteti vedea aici: http://community.webshots.com/user/SIAB2005

Dati click pe imagine si aveti 9 pagini (cam 130 de poze).
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Mdea.....ce sa zic...am ajuns si eu si roBERT ....
Parere generala.....mai bine nu ....Multi tarani, masini putine si modele deosebite si mai putine....marci putine si oricum...cred ca jumatate din cele care se gasesc la noi pe piata....

De vazut , in afara de fete.... Razz , Renault ZOE, Skoda Yety, standul BMW, un Masseratti, un Infinity ,retromobilul , oricum ....cam putine de vazut....pana si salonul de tunning .....cam putine masini ......

Oricum...sa zicem ca se merita..pentru unu care nu are ce face, decat sa bea o bere cu prietenii ...merge si asa Smile
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu unul am fost multumit de ceea ce au prezentat, ce-i drept nu ma mai mira de mult atitudinea publicului de la noi... Nu stiu ce interese au fost la mijloc insa ii acord o nota proasta multimiliardarului care nu a facilitat aparitia si a celebrelor marci marci pe care le reprezinta aici la noi...
Cel mai mult mi-a placut monopostul celor de la Renault, am mai vazut/studiat si S4-ul, coupe-ul celor de la Peugeot, Alfa GT, Citroen C6 (m-a lasat cu gura cascata)...
Eu zic ca s-a meritat, fie numai pentru a vedea bijuteriile de la standul Retromobil, as fi vrut sa-l felicit personal pe cel care se ocupa insa avea ceva treaba. O nota buna si pentru cortul alocat partii de tuning...
Nu in ultimul rand ma bucur ca fetele au facut atatia romani/romace(e o noua moda in ziua de azi ca femeile sa-si arunce priviri) fericiti...
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
apropos de siab (traim in romania si .... suntem inconjurati numai de tzarani) :

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ai sa razi vere' dar nu numai pe la noi ai sa vezi astfel de specimene Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR