Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Dragi colegi,

am nevoie de un mecanic (preferabil autorizat) in Sibiu, care sa aiba preturi rezonabile si sa fie dispus sa ma ajute cu o operatie simpla (inlocuit amortizoare spate la masina din semnatura), sambata aceasta.
Daca ma puteti ajuta cu un numar de telefon, sau (daca nu cer prea mult) cu o programare si un pret informativ, as fi mai mult decat sarumana.
Multumesc
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Dupa ce am avut o spira rupta la un arc fata am luat 2 arcuri sh cu 100 de roni si mecanicul a cerut 150 de roni sa le monteze cu toate ca dadusem mai putin pe arcuri decat pe manopera, am luat frumusel 2 prese de arcuri din autovit din alea facute la strung si am muncit eu 3 ore si am schimbat arcuri fata si m-am ales cu un cost de 30 de roni presele, pe spate e o joaca de copil in maxim o ora nu ai ce face, nu ai nevoie de presa ci ai 2 suruburi de desfacut, deci prin urmare iti sugerez calduros sa le schimbi chiar tu, si sa nu mai platesti servicii la suprapret la niste escroci, pardon mecanici
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Drogas, daca nu le montez la un mecanic autorizat, care sa imi puna stampila pe certificatul de garantie, pierd garantia
Mecanicul la care merg eu in Cluj imi cere vreo 30 roni ca sa mi le schimbe pe amandoua. Problema e ca nu as face Cluj-Sibiu-Cluj fara amortizoare pe spate...
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu unul am mers cu dacia cu un amortizor rupt pe spate si in afara de faptul ca avea un balans de spate similar cu cielo stock Laughing nu era nici o problema. Acum iarasi nu inteleg idiotenia asta si anume la o piesa care necesita 2 suruburi desfacute sa o schimbi intr-un service ... e ca si cum te-ai duce la un service sa schimbe un bec pentru a-ti da garantie la un bec care oricum va functiona cat e prevazut in 99% din cazuri

Eu raman in continuare la pararea ca le poti monta tu, garantia e oricum degeaba pentru niste amortizoare de calitate care nu se vor strica

LE: ca sa nu mai deviem de la topic scriu aici: am o scarba fata de "surubarii" astia care se cred mecanici si care practica niste preturi imense pentru a desface suruburi, un mecanic adevarat e ala care se baga la o cutie de viteza sau la o segmentare de motor sau la o pompa de injectie, restul sunt doar iluzii ale unor mecanici, de aia prefer sa cumpar scule si sa repar eu cu manualul in fata, placerea si grija pentru ca lucrez la masina mea... priceless Cool


Ultima modificare facuta de Drogas la Joi 06 Nov, 2008 12:58 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Drogas, daca am eu placerea de a le schimba la un mecanic autorizat... de ce vrei sa mi-o strici?Smile
  • Me & Astra

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2000 x 20 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mai e o varianta: monteaza-le tu, incet si cu grija (ca doar e masina ta) nu ca repezitii aia din service-uri. Apoi mergi la un service si dai doar 10 lei ca sa-ti puna ei stampila pe certificatul de garantie Smile
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Me&Astra, rugamintea mea era cu totul alta. Si anume ca am nevoie de un mecanic autorizat in Sibiu care sa imi faca operatiunea asta sambata, la un pret decent.
LE: am postat la sectiunea gresita. Ma loveste rusinea....
Il mut la service-uri...
  • Mircea[SB]

  • Mesaje scrise: 676
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1995 1.7 TDS TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2007

  • Mesaj Privat
domnul je, pentru 30 de ron nu stiu daca e vreun mecanic autorizat in sibiu care sa vina macar sa se uite la masina sa vada ce culoare are Sad
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Sunt de acord cu Mircea... la noi e jecmaneala curata si calitate 0. Noi ne facem masinile aproape singuri sau ne ajutam unii pe altii...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pana la urma am reusit sa o rezolv.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Bravo tie sper ca a iesit treaba bine... eu tocmai am facut ITP-ul si am luat din prima fara nici cea mai mica observatie.... OPEL RULES.... Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR