Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Cine are un Opel Astra de 1.6 cu injectie multi punct din 1995 .
saiba@email.ro
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
sunt convins ca sunt multi care se incadreaza in descrierea solicitata de tine aici pe forum, poate ar fi mai bine sa dai cateva detalii concrete referitor la scopul intrebarii tale
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
roBERT a scris:sunt convins ca sunt multi care se incadreaza in descrierea solicitata de tine aici pe forum, poate ar fi mai bine sa dai cateva detalii concrete referitor la scopul intrebarii tale
Smile
Sti care e problema mea?... am un Opel Kadett care functioneaza, dar cat de curand am achizitionat un motor de Opel Astra de 1.6 cu injectie multipunct an de fabricatie 1995(din dorinta de avea m-ai multi CP),dar pentru asta am nevoie de schema electrica de la un Opel asemanator cu motorul meu.Am primit un raspuns din club dar m`i s-a cerut tipul motorului - pe care nu il stiu momentan -deoarece nu am inca actul vamal al motorului .--- poate ma aude si pe mine cineva --- Very Happy
Multumesc pentru HELP-UL roBERT.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
ti-am trimis un mail cu scheme electrice...caut acum ceva cu tipurile de motoare in functie de anul de fabricatie...dak de asta esti sigur...bafta...poate detaliezi si pt mine ce inseamna monopunct si ce multipunct...stiu ca se refera la nr de injectoare dar le incurc mereu
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@gabriel rusu...nu mere mail-ul tau...cica ar fi casuta plina , sau ceva de genul <saiba@email.ro>: maildir delivery failed: Sorry, the user's maildir has
overdrawn his diskspace quota, please try again later.

se pare ca motorul tau e x16sz, exact ca al meu...numai tipul asta apare in documentatia pe care o detin...am si schema electrica dar da alta adresa de mail sau rezolv-o pe asta
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Salut ,nu am stiut ca tipul motorului se gaseste in seria stantata pe motor -C16SE-.dar nu sunt sigur ca motorul e de pe masina de pe care l-am luat deoarece pe haion scria ca este de 1.4 (masina era un Opel Ascona Cabrio 1.4 ).Iar cu restul cand am timp (nu te supara )-acest mesaj a fost scris in fuga.Multumesc.
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Cine are si manual de reparatii pentru acest tip de motor ?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu am "Haynes" da' pe hartie Exclamation
Motorul tau este un 8 supape sau un "16 s", in 94-95 mi se pare ca au coexistat... Question
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mai, incearca sa identifici exact codul motorului, iar apoi vedem de ce doc-uri ai nevoie, incearca sa cauti pe forum s-a mai discutat pe tema codurilor de motor, daca ai probleme la identificare anunta-ne...
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Shocked Confused Rectific` masina era un Opel Astra de 1.4( haion).
Tipul motorului este acesta -C16SE - cu 8 valve .- de pe motorul meu.
Manualul HAYNES este copie xerox (hartie) ?`nu mai conteaza ,cum putem face sa pot sa-l obtin si eu - da-mi adresa si iti trimit banii pentru o copie xerox.

Dupa cunostintele mele motoarele cu injectie monopunct au un singur injector pentru toti cilindrii iar m` cu injectie multipunct au cate un injector pentru fiecare cilindru .
Question
Cum se atajeaza o poza la text ?
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Livcro nu stiu daca ai primit email-ul meu cu adresa ,da-mi un raspuns daca ai primit-o , ieri am dat motorul jos (cel vechi ) si cred ca maine am sa-l pun pe cel `nou`, a-si avea nevoie de schema si manual - nu am prea multi timp la dispozitie , scuze nu vreau sa fiu cu obrazul gros sau nesi..., nu vreau nici sa te fortez ...m-am saturat sa merg prin ploaie... Multumesc.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@ rusu gabriel:sorry, ieri am avut ceva teaba si nu am deschis pc-ul; am verificat si in pm, si in yahoo si in gmail si nu am nici un mesaj nou..incearca sa dai un pm...parca asta a mers
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am mai facut o tentativa de a trimite schemele de motoare prin mail...inca nu am nici un mesaj de eroare....fa cumva sa ajunga la mine o adresa si incerc sa pun maine prin posta si un cd cu un manual de reparatii & staff...o sa pot verifica mail-ul pana la 11-12 am maine.
Bafta
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Livcro ai primit adresa ? Da-mi un raspuns.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
am primit-o...maine pun cd-ul...din motive obiective nu am putut-o face de sambata incaoce...bafta
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Inca nu am primit nimic , nu sti aceste modele au servo directie? Confused
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am pus cd miercuri...urmareste posta...eu am primit azi niste stickere dupa aprox 10 zile...bafta
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
MERCI ,astept;
- ai auzit de aceasta adresa `www.manualeauto.3x.ro`-sunt seriosi ?
-dar de servo directie pentru Astra `95
Question ``stickere`` Question


Ultima modificare facuta de Rusu Gabriel la Vin 28 Oct, 2005 4:54 pm
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Rusu Gabriel a scris:Shocked Confused Rectific` masina era un Opel Astra de 1.4( haion).
Tipul motorului este acesta -C16SE - cu 8 valve .- de pe motorul meu.
Manualul HAYNES este copie xerox (hartie) ?`nu mai conteaza ,cum putem face sa pot sa-l obtin si eu - da-mi adresa si iti trimit banii pentru o copie xerox.

Dupa cunostintele mele motoarele cu injectie monopunct au un singur injector pentru toti cilindrii iar m` cu injectie multipunct au cate un injector pentru fiecare cilindru .
Question
Cum se atajeaza o poza la text ?

*
Manualul Haynes este original, doar ca e in franceza si e in... Franta Wink
Xeroxul insa nu ai de ce sa il platesti (fac copii la lucru...) problema e limba si transportul... (NU am scaner... Crying or Very sad )
C16 SE era un 8 supape cu multi-punct (din amintiri, sunt la job...)


Ultima modificare facuta de sorin666 la Sam 29 Oct, 2005 9:25 am
  • Rusu Gabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Man masina mea a fost Opel kadett -sper-sa fie `Opel Kadett-Astra`,pentru Kadett am haines-in engleza;livcro imi trimite manualul pentru Astra - in ce ``limba`` nu stiu ; am gasit o adresa ``www.manualeauto.3x.ro``care imi trimit in germana manualul (la schimb cu haines -kadett`80)- ---- asa ca nu-ti face probleme ca este in franceza ,un singur lucru conteaza -sa am cat mai multe ca sa am de unde alege - fara www.clubopel.com eram in plop asa ca ma bucur ca existati.
-cu transportul la ce te referi ? - iti trimit adresa si daca poti o trimiti prin posta cu taxe postale la destinatie - ce locatie ai ? - in ce zona a tarii stai ?
eu sunt din Bacau.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR