Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • danila

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Poate sa imi spuna cineva cum trebuie sa procedez ca sa omologhez anvelope pe 14 pe un opel astra f. eu in talon am numai anvelope de 155R13 si am fost sa fac verificare tehnica si a spus ca trebuie sa am ce scrie in talon ca altfel nu poate sa imi dea verificarea.
A mai patit careva ca mine? Cum a procedat?
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Trebuie sa te duci la RAR cu cartea masinii in care pe linga alte indicatii sunt trecute si tipurile de anvelope care sunt indicate de fabricant pt. masina ta.Le arati si trebuie sa iti treaca in cartea de identitate a masinii omologarea si a celorlalte anvelope.Eu asa am procedat.
  • danila

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
da m-as duce la RAR dar eu pe carte nu mai am trecute nici un fel de anvelope. mi le pot trece aia de la rar si pe cele de 14?
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
obligatoriu la Huber unde ti se va elibera o adeverinta cu tipurile de anvelope si jenti pe care le accepta constructorul pentru acel tip de opel. Cu adeverinta te duci la RAR unde te costa aprox. 80 ron (obligatoriu sa mergi cu masina pentru identificare)ca sa treaca seriile respective in CI dupa care la Prefectura pentru modificare/schimbare talon.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR