Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • zuberba

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare! am un opel vectra c (defapt e a tatalui meu) si as vrea sa il inmatriculez. ideea e ca am nr de spania si drept de circulatie pana in ianuarie cand expira asigurarea. am zis ca decat sa plateasca asigurarea acolo mai bine o inmatriculez. eu vreau sa o trec pe numele meu dar cineva mi-a zis ca nu pot, ca trebuie sa fie posesorul de drept al masinii, adica tata.sa zicem ca el nu poate veni in romania. ce imi ramane de facut sa o pot trece pe numele meu:-?. daca a mai intampinat cineva problema asta sau cineva care stie despre ce e vorba sa imi lase si mie un mesaj:D. bafta all
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nu poti sa o inmatriculezi pe numele tau daca nu esti proprietarul masinii. Se face un contract V-C pe suma foarte mica si devii tu proprietar. Teoretic ar trebui sa fie si tatal tau prezent cand se face contractul, dar la noi se poate face orice...
Intereseaza-te intai daca nu poti sa-i faci asigurarea aici-asta in cazul in care nu iti expira numerele. Dar masina va ramane inmatriculata pe numele tatalui tau.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Daca masina este inmatriculata in spania, mai intai o radiaza de acolo si apoi urmezi toti pasii de inmatriculare a unei masini de import(taxa, rar, carte, financiar, politie).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR