Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
M-am referit la mamele voastre ... stim cu totii vorba ceea " Mancare ca la mama acasa" Laughing
Skip ads

  • buruta vectra

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 18i 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
mancarea depinde de gustul si rafinamentul fiecaruia si uneori de timpul si locul unde te afli daca esti adaptabil oriunde te va incanta diversificarea culinara Cauta si vei gasi!
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Dragster a scris:
bertone a scris:In Buzau va recomand asa :
- Restaurant PikNik - portii mari , preturi piperate , insa un meniu de o varietate uluitoare si toate proaspete ;

Pe langa Buzau , in Monteoru :
- Pensiunea Casa cu Tei - se mananca foarte bine , cat de cat specific sa zicem romanesc nu buzoian neaparat , peisaj misto ;

Pe langa Buzau , in Magura ( DN10 spre Brasov ) :
- Restaurant Magura se mananca la fel de bine , insa mai dau si rateuri ( vezi o pastrama prea sarata ca sa o manance si cainele si tot asa ) ... In schimb fasolea cu ciolan e super !


Cum este posibil ca tocmai tu sa uiti de Taverna Buzoiana? Very Happy


N-am uitat-o ... dar e prea comerciala pt gusturile mele Laughing
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
1. Berarie meseriasa la Casa Warsteiner in Bucuresti - preturi bune (5 lei halba de 0,5) pentru bere import Germania la butoi - blonda, weisbier (adica din aia usor tulbure) si neagra, iar cine a mai baut bere Warsteiner vreodata, sigur va deveni un client constant al berariei, mancare foarte bine preparata si la preturi de bun simt. Incercati "strachina de pui" alturi de macar 2 halbe Warsteiner!
2. Motel Cetate in Balvanyos - cine merge pe acolo sa nu rateze specialitatea bucatarului numit "platoul Cetate" care costa 25 lei, dar se satura 2 persoane din el, iar palinca cu slanina afumata alaturi este meseriasa.
Platoul Cetate contine - friptura de porc, friptura de vita sau pui, snitel, cascaval pane, 1 mic, slanina afumata la gratar, cartofi prajiti si salata de hribi de padure.
In plus pe drumul spre Targu Secuiesc gasiti kurtos-kolacs (cozonacul acela tip burlan facut la jar) si paine de casa taraneasca mai prin toate comunele din zona, care sunt delicioase.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mai exista Beraria Becker Brau in Bucuresti ?
Cand eram student se manca bine acolo ( ciolan afumat cu varza mai ales ) si berea la metru care o produceau era meserie Laughing
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Mai exista dar si berea este vai de ea calitativ, mancarea la fel, preturile au sarit binisor iar servirea este de cacao.
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
laurentiu19 a scris:
2. Motel Cetate in Balvanyos - cine merge pe acolo sa nu rateze specialitatea bucatarului numit "platoul Cetate" care costa 25 lei, dar se satura 2 persoane din el, iar palinca cu slanina afumata alaturi este meseriasa.
Platoul Cetate contine - friptura de porc, friptura de vita sau pui, snitel, cascaval pane, 1 mic, slanina afumata la gratar, cartofi prajiti si salata de hribi de padure.
In plus pe drumul spre Targu Secuiesc gasiti kurtos-kolacs (cozonacul acela tip burlan facut la jar) si paine de casa taraneasca mai prin toate comunele din zona, care sunt delicioase.


Vezi ca am pus poza mai sus. Cool
  • biker

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
la becker brau nu prea mai este cum era odata plus ca s-a mutat Razz
Skip ads

  • CiubyX

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2006

  • Mesaj Privat
bertone a scris:
Pe langa Buzau , in Magura ( DN10 spre Brasov ) :
- Restaurant Magura se mananca la fel de bine , insa mai dau si rateuri ( vezi o pastrama prea sarata ca sa o manance si cainele si tot asa ) ... In schimb fasolea cu ciolan e super !


Pana la la Magura se poate incerca si Casa Matei dupa ce treceti podul spre vulcanii noroiosi imediat pe dreapta..pe malul Buzaului!

Aveti aici o tigaie de Plescoi!(carnati de Plescoi, pastrama si ficatei)

  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am reusit sa trec prin Breaza si am oprit la pizzeria Gusti.
Am mancat pizza italia si e ok.
Sosul ala iute e prea iute Mr. Green
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Constanta

La CinCin - pizza excelenta si o papi pe faleza cu vedere la mare direct din opelul tau
La Scoica - pizza paste ciorba burta midii pane foarte bune
La onplonje - saramura de crap excelenta preturi decente , nu incerca supa de midii .
Kaptan Baba - specific turcesc , mediu ca pret si calitate atmosfera placuta
Rest turcesc gara - mananci pana iti crapa nadragi pe tine , pret si papa extraordinar de bun, specific turcesc
La dolce vita - papa bun pret marisor
amsters - mincarica buna , pret decent si ambianta placuta
La CinCin - shaworma excelenta cu toata ca toti constanteni lauda "famous" dar nu mi plac tuciurii si felul cum pregatesc mancarea ,murdarie multa aglomeratie si chestii ciudate prin papa cum ar fi diverse chestii de la pui

Cantina cu impinge tava
La tavola - papa bun pret piperat

In rest -
Valea prahovei - dezamagitor
Bucuresti sunt citeva localuri super dar nu stiu nume
si pe drumurile noastre toate am mai dat de cateva unde am mancat pe rupte

sanatate si pofta mare
  • Dannnny
  • **
  • 53 mesaje
  • din 25 Jul 2008
  • Astra 2007 1.6 TWINPORT Z16 XEP
  • Bucuresti
  • Dannnny

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.6 TWINPORT Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
super bine se mananca la Galo Nero undeva pe decebal si sunt ok la preturi!si un restaurant rustic si destul de bun e hanul drumetului undeva in ghencea-dr taberei!
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
toma_marius a scris:Constanta

La CinCin - pizza excelenta si o papi pe faleza cu vedere la mare direct din opelul tau
La Scoica - pizza paste ciorba burta midii pane foarte bune
La onplonje - saramura de crap excelenta preturi decente , nu incerca supa de midii .
Kaptan Baba - specific turcesc , mediu ca pret si calitate atmosfera placuta
Rest turcesc gara - mananci pana iti crapa nadragi pe tine , pret si papa extraordinar de bun, specific turcesc
La dolce vita - papa bun pret marisor
amsters - mincarica buna , pret decent si ambianta placuta
La CinCin - shaworma excelenta cu toata ca toti constanteni lauda "famous" dar nu mi plac tuciurii si felul cum pregatesc mancarea ,murdarie multa aglomeratie si chestii ciudate prin papa cum ar fi diverse chestii de la pui

Cantina cu impinge tava
La tavola - papa bun pret piperat

In rest -
Valea prahovei - dezamagitor
Bucuresti sunt citeva localuri super dar nu stiu nume
si pe drumurile noastre toate am mai dat de cateva unde am mancat pe rupte

sanatate si pofta mare

as mai adauga la ce a spus marius ,in legatura cu impinge tava si restaurant cantina ETEKX(in spate la inspectoratul de politie pe blv mamaia) mancare buna si preturi accesibile
am mancat bine si cu preturi rezonabile la cabana capra si cabana balea pe transfagarasan
si in bucuresti nu stiu daca mai este la pui de urs,undeva pe langa regie daca nu ma insel
in rest se mai poate manca si la kfc e mancarea mai buna ca la mc d
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Referitor la cabana Bâlea, de pe ai noºtri cãrunþi munþi, þin sã subliniez ºi eu faptul cã mâncarea este bunã, dar în schimb servirea lasã mult de dorit, din cauza personalului tânãr, de sezon, nepriceput, dar mai ales din cauza administratorului cabanei, a cãrui faþã când o vãd, reuºesc sã fac icter în plãci.
Un mare punct negru acestui om, care an de an reuºeºte sã facã viaþa amarã multor turiºti români ºi strãini, prin felul lui de a fi: bolnav cu capul.
  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
la care din cabanele Balea va referiti?

am avut si eu o experienta neplacuta la Balea Cascada
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Mancare f buna la restaurantul hotelului Central din Piatra Neamt
Ciorba de burta este excelenta Exclamation
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
pony, te rog, "te referi" nu "va referiti" Smile
Da, scuze, am uitat sã precizez, este vorba numai si numai de cabana veche de lângã ºosea, de sus de tot, la poalele staþiei meteo. Paltinul pe numele ei mic.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
va referiti , ca vorbea cu doi useri ..nu ca pony ar fi respectuos , pt ca el e un tip care vorbeste urat , injura si scuipa Laughing

Acu' toata lumea pe toate site-urile din lumea asta injura 80% din locatiile de cazare si masa de pe Transfagarasan , numai voi ati gasit ceva de laudat ... si la Balea unde de la servire la mancare totul e la pamant
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
bertone, ca sa vin si eu c-o replica, parerea mea e ca daca as schia o zi intreaga in zona Transfagarasan, iar apoi, seara, rupt de foame, as apela la serviciile restaurantului cu pricina, cred ca si o omleta din coji de oua mi s-ar parea minunatie culinara. Shocked
No, m-am replicat. Cool
  • negroutzu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2007

  • Mesaj Privat
in bucuresti: pui de urs,presto pizza,pizza bon ton de pe pache
in sibiu: talmaciu (ciolan cu fasole trebuie sa fiti foarte mancaciosi sa il terminati)
in iasi: mopseria magic pizza
in oradea:nu mai stiu cum se numeste restaurantul unde mancam in fiecare seara dar si in restul in care am fost se manca foarte bine si ieftin
in cluj:undeva prin centru un restaurant underground cu specific romanesc(cel mai iute gulas)
in arad: restaurant cocosu' rosu (meniul zilei cu 12 ron si daca nu te saturi iti mai pune tot in banii aia)
daca imi mai aduc aminte va spun
POFTA BUNA!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR