Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Andrei Mihaltan

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am un Opel Vectra A din 1995, motor C20NE si mai nou imi "caraie" atunci cand incerc sa schimb in marsalier (nu tot timpul dar de cele mai multe ori). In restul vitezelor 1-2-3-4-5 imi intra la perfectie. Ma gandesc ca problema poate fi de la timonerie murdara. Am adus-o de 8 luni din Germania si nu mi-a facut pana acum probleme de genul, si ma gandesc ca a prinso praful din Romania. Smile)))
Cu ce se poate curata timoneria? Uleiul de motor este bun oare?

Multumesc anticipat.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Nu_mai_folosi_underscore!
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ca sa nu mai caraie asigura-te ca ai apasat ambreiajul pana la capat complet si ca masina sta pe loc. Si la mine mai face asa daca masina se deplaseaza usor.
  • Andrei Mihaltan

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2008

  • Mesaj Privat
bazare a scris:Ca sa nu mai caraie asigura-te ca ai apasat ambreiajul pana la capat complet si ca masina sta pe loc. Si la mine mai face asa daca masina se deplaseaza usor.


Nici nu incerc sa bag marsalier atunci cand sunt in miscare. Ciudat ca in restul vitezelor intra foarte usor, doar marsalierul face fite si mie sa nu stric ceva pe la cutia de viteze.
  • zbengosu2003

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2007

  • Mesaj Privat
vezi ca asa imi facea si mie....si azi (vineri 1mai..muncitoresc) s`a auzit o bubuiala...nu bag mana in foc ca de la asta e....dar mi`a ramas blocata in viteza..am reusit sa o scot...am dus`o la mecanic...(la poarta) pe rotile ei...si luni voi afla ce a fost ..mentionez ca dupa bubuiala se misca motoru cu tot cu roti...(caraia marsalier inainte..si a2a)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR