Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Nu cunosc foarte bine aplicatia iGO, in schimb cunosc bine Romania digitala. M-am "jucat" cu cea nerutabila (inca) pe PC.
Vezi un demo la http://www.garmin.com/cgi-b...&k=1&sc=1

In ce priveste hartile GIS sunt usor de preluat, mai laborioasa este prelucrarea pentru rutare. Aici eu personal am incredere mai mare in Romania digitala (doi colegi de-ai mei au lucrat voluntar la ridicare de puncte, sensuri unice, etc, si am mai stat de vorba).

Nu vreau sa conving pe nimeni sa urmeze parea mea, dar poate nu ar strica de facut un test si cu iGO, sau sa vedem un demo ceva...
Din nefericire pe site-ul lor nu este nimic. Crying or Very sad

Later edit:
Daca esti familiar cu limba engleza recomand vizitarea forumului http://www.pocketgpsworld.c...ms&file=index
Se discuta de toate tipurile /marcile de sisteme de navigatie. Nu am vazut iGO...


Ultima modificare facuta de francisc la Lun 12 Dec, 2005 3:00 pm
Skip ads

  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Ei bine, testul si demo-ul l-am vazut la stiri, si pot zice ca a fost extrem de convingator! Inclusiv voce (pe care Ro Digitala inca nu o are), etc.

Pe site vei vedea niste screen-shot-uri destul de clare. Ce am vazut eu la TV a durat cateva minute bune, si modul in care a fost ghidat soferul pana la destinatie mi s-a parut extrem de OK.
  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Your choise Wink Wink
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pai my choice, my choice, dar pe care il aleg, asta e ideea? Ca nu intreb ca sa ma contrazic, ci ca sa stiu ce bani strang si in ce directie ma indrept... Sincer ma tenteaza mai tare o varianta cu PocketPC cu GPS incorporat...
Skip ads

  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Dupa cum am spus intr-un post anterior, eu deja am comandat un StreetPilot, care trebuie sa soseasca saptamina asta (se pare poimiine). O sa ii fac poze si o sa le pun in garaj.
De sarbatori am de facut un drum pina la Arad, cu care ocazie am de gind sa respect cu strictete indicatiile lui (chit ca drumul asta il fac si cu ochii legati). Laughing Laughing
Daca ai rabdare la intorcere iti voi comunica experientele avute.
Daca esti hotarit, incepe sa aduni banii. Preturile sint asemanatoare (ca ordin de marime), asa ca nu prea conteaza acum care "scula" o vei cumpara. Ai timp sa te hotaresti.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Viper, cumapra un PNA (PDA cu GPS incorporat), cat mai ieftin si preferabil bara farti, sa il iei mai ieftin. tot softu' il gasesti pe net, si nu are sens sa arunci cu banii pt ca oricum apar variante updgradate foarte des. anu trecut am dat 400 pt Navigon 4.4, si acum nu prea mai am ce face cu el, hartile de 5.1 nu pe pot folosi.

pt romania cel mai bun este iGo (acum), dar cam scump inca; dar sigur va aparea foarte curand si undeva pe net Wink
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pai la asta ma gandeam... Scula de se da la pachet cu iGO la noi ar veni cam 16 milioane, si afara e 400$... Se cam simte diferenta...

Later edit; la stirile ProTV de la ora 19, azi, o arata pe mandra Nicoleta Luciu folosind sistemul iGO.
  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Daca era sa ma hotaresc acum, renuntam sigur la iGO.
La asa o inteligenta asa scula! Laughing Laughing Laughing Laughing
Clar, marketing agresiv, ceva pute! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Publicul tinta este adiacent cu axa Nicoleta Luciu.
In colectia lui Murphy era o lege:
"Daca construiesti ceva pe care sa le poata folosi si idiotii, in mod sigur numai idiotii o sa vrea sa le foloseasca"
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
stai sa vezi si stirea la 19...lol.....din promo ai dreptate. Wink


nu cred ca pute nimic, doar ca e lumea curioasa rau, mai ales ca romania era in urma la treaba asta. in prima stire, acum cateva zile era prezentata si oferta de la navteq pt sistemele integrate; cu acelasi entuziasm.

foarte dinamic topicul asta si bine documentat. nota 10 francisc
  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Off Topic:
Acum sa nu credeti ca am ceva impotriva bietei femei, doar ca as prefera sa nu ii dau pe mina butonatul GPS-ului, ...altceva parca i-as da pe mina ...si cred ca s-ar pricepe. Laughing Laughing

On Topic:

Dupa sarbatori, dupa ce o sa il utilizez in real, ma gindesc sa fac un review pentru StreetPilot i3.

Ar fi fost bine sa mai fi fost cineva cu cu alt tip de navigator, poate faceam un test comparativ de navigatie.

Anyone?
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
....na, ai vazut ca au prezentat si garminu Wink


fac eu review pt Navigon (EU)
  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
La stirile ProTV de la 19:00, Nicoleta Luciu a utilizat iGO, dar restul reportajului prin tara a fost facut cu GARMIN StreetPilot c320.
Bogdan Condurateanu, cel la care i-au luat interviul este directorul reprezentantei GARMIN Romania.

ProTV, bineinteles ca a incurcat borcanele ca de obicei, vorbind de harta Romaniei "la 6 mil, si harta Europei la cam tot atata" - preturile se refera la produse compatibile Garmin.
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
pt 2 secunde a aparut si un sistem integrat, care sigur folosea navteq
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
am vazut-o pe nicoleta ... si iGO Smile
  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Thanatos a scris:
fac eu review pt Navigon (EU)


Eu magindeam la un test comparativ in genul amindoua in aceiasi masina, pe amindoua aceiasi destinatie finala.

De vazut propunerile de ruta si cit de repede se "dezmeticesc" daca te abati de la ruta.

Asta asa in doua cuvinte... Se pot imagina multe scenarii.
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
NAVIGON MobileNavigator 5 contine si romania ? eu m am uitat pe niste site uri in germania unde se vinde acest produs , scrie ca include si europa de est ,mentioneaza polonia grecia ungaria..dar romania...ciuciu Smile
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Cei de la iGO stiu sa-si castige potentialii clienti... Le-am trimis ieri un mail in care intrebam niste detalii tehnice, etc, etc... Cucu a raspuns pana acum... Ce sa inteleg, ca sunt prea asaltati de clienti? Ca ei oricum nu vand direct ci doar prin parteneri...
  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
VIPER a scris:Cei de la iGO stiu sa-si castige potentialii clienti... Le-am trimis ieri un mail in care intrebam niste detalii tehnice, etc, etc... Cucu a raspuns pana acum... Ce sa inteleg, ca sunt prea asaltati de clienti? Ca ei oricum nu vand direct ci doar prin parteneri...


La fel am patit si eu. Cand am imtrebat de pret, mi-au raspuns in doua ore (asta se intampla vineri), iar cind am intrebat detalii tehnice (harti, hardware, etc) nu mi-au raspuns nici pina acum.

Mail-ul de la iGO era semnat
Viviane Mocanu
Sales Assistant
Mobile: 0729.900.795


Asa ca incearca prin telefon. Asa nu mai au scapare... Twisted Evil
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Nu, multumesc... Sa ma sune ei daca vor... Eu le fac lor vanzare, nu invers...
  • francisc

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Mi-a sosit Garmin i3 Very Happy Very Happy Very Happy
...dar nu sint inca gata hartile Romaniei... Crying or Very sad Crying or Very sad

Asa ca am incarcat doar Ungaria, Austria, Germania, dar in afara de "joaca" la rece pe harta nu se poate face nimic.

Harta Romaniei iese pe 18 Decembrie.

Va tin la curent si cum am harta Romaniei o sa ii fac un review.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR