Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tantar76

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 -
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am avut ghinionul sa pierd brieful mic si nu pot inmatricula masina . Va rog solutii.
Am tot dosarul complet. Am fost la politie si am intrebat ce pot face in cazul asta si mi-au spus sa fac o declaratie pe propria raspundere la notariat . Zis si facut dar cand am ajuns la ghiseu mi-au spus ca nu pot inmatricula masina doar daca astept cateva luni sa faca ei verificari in germania si ca sunt altii cu dosare din septembrie anul trecut care nu au rezolvat nimic nici acum , merge foarte greu . De la cel care am cumparat masina nu mai face germania si nu se pricepe ce e de facut . Va rog ajutati-ma Sad Sad Sad
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
userul @klubhead parca a patit asa ceva.
da-i un pm poate stie ce si cum
bafta!
  • yeti

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ma iertati ca ma bag, sunt un nestiutor. Spuneti-mi si mie ce e acela "brief", care mai este si "mic" pe deasupra.

P.S.
Stiu ca "brief" in engleza inseamna "redus", "scurt", "condensat" iar in anumite contexte putem spune chiar "mic"
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
brief-ul este carte de identitate a masinii in germania Smile
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
yeti, e oabla treaba, a pierdut micul mic. Laughing
tantar am crezut ca ne si canti ceva din albumul "mamelor din lumea intreaga" dupa ce titlu ai pus. Rolling Eyes
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mr.hat a scris:brief-ul este carte de identitate a masinii in germania Smile

atunci te intreb ce inseamna fahrzeugschein ?

yeti a scris:Ma iertati ca ma bag, sunt un nestiutor. Spuneti-mi si mie ce e acela "brief", care mai este si "mic" pe deasupra.

P.S.
Stiu ca "brief" in engleza inseamna "redus", "scurt", "condensat" iar in anumite contexte putem spune chiar "mic"

brief inseamna certificat de inmatriculare

tantar76 a scris:Am avut ghinionul sa pierd brieful mic si nu pot inmatricula masina . Va rog solutii.
Am tot dosarul complet. Am fost la politie si am intrebat ce pot face in cazul asta si mi-au spus sa fac o declaratie pe propria raspundere la notariat . Zis si facut dar cand am ajuns la ghiseu mi-au spus ca nu pot inmatricula masina doar daca astept cateva luni sa faca ei verificari in germania si ca sunt altii cu dosare din septembrie anul trecut care nu au rezolvat nimic nici acum , merge foarte greu . De la cel care am cumparat masina nu mai face germania si nu se pricepe ce e de facut . Va rog ajutati-ma

nu inteleg ce ai pierdut, certificatul de inmatriculare sau cartea de identitate?iti pot spune cat dureaza si cat costa,dar nu stiu exact

foloseste te rog editarea, nu mai posta consecutiv
maiandrei

  • eduard21

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2000 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2007

  • Mesaj Privat
.....intreaba unu tip care se ocupa cu inmatriculari ...poate te ajuta ..un prieten a uitat in germania contractul de vanzare cumparare si ink un act ( nu mai stiu ce act ) si o persoana care se ocupa cu inmatriculari la ajutat...incearca
  • djd3nys

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
nici eu nu am brif la masina si nu pot inmatricula masina mai exact nu am data primei inmatriculari sa imi claculeze taxa si nu o pot inmatirucla in romania care ma ajuta si stie cum
  • oanceagabriel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
la fel sunt si eu ,nici eu nu am briful mic,cartea de identitate o am dar fara brif
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR