Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
eu am shcimbat placutele in germania la opel la 75 000 km...am acum 115 000 si ma pregatesc sa le schimb.nu sunt uzate complet cele de pe fata , nici mult nu mai au , iar pe spate....chiar mai merg..dar o sa le schimb pe toate 4 ca de obicei;si eu conduc normal...dar nu chiar tot timpul :)lin schimb tb sa ma duc undeva sa "dau o alta fata la discuri"...s au uzat si buza aia din exteriorul lor ,creata in urma uzurii)f mica..1-2mm)a inceput sa se bage in seama si se aude scartait fier pe fier cand virez stanga dreapta;a mai facut cineva asta?daca da ,unde?s indeva..klumea...ca am inteles ca daca se baga nepriceputi , risti sa ti se uzeze mult mai repede placutele;
  • cristinic

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2005

  • Mesaj Privat
sunt multi producatori de placute, unele sunt chiar f bune(phoenix nu..).
la vectra b placutele fata sunt identice cu cele de espero, iar pentru tot ce inseamna daewoo importatorii au oferte speciale. eu mi-am luat cu 700k placute frana GKN Spidan (Austria - ei sunt ambalatori, dar tin f mult la calitate).
discurile de frana nu merita reconditionate (mai ales cele ventilate), pentru ca se pilesc destul de mult si nu mai ramane mult pana la grosimea minima, ceea ce inseamna ca pana la urma tot trebuie inlocuite. e doar o solutie de moment.
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
eu mi am pus pe masina pagid si remsa;acum le am schimbat;sa vedem cum se comporta;au fot cam 2 mil juma 3 placutele...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR