Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Unde e senzorul pt Abs la Tigra? In bord nu se aprinde nici un bec cu ABS dar in cartea de identitate a masinii din Italia am trecut:"con frani ABS alternati" .Vreau sa vad da am sau daca am avut?!
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
poti sa te uiti langa pompa de frana sa vezi daca ai modulul de ABS
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai o fi ars becul sau daca nu pune si tu o frina brusca si vezi daca iti impinge pedala inapoi Confused
  • bogdan89

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra 1997 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2008

  • Mesaj Privat
e in dreapta jos becul de la abs...daca nu se aprinde si se stinge cand pui contactul ori e becul ars ori nu are abs
Skip ads

  • Micul Printz

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
io am abs dar de la un timp sta becul mereu aprins si nu se stinge ! ce ar putea fi?
  • victor_xx25

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Micul Printz a scris:io am abs dar de la un timp sta becul mereu aprins si nu se stinge ! ce ar putea fi?

si eu la fel am aceeasi problema imi sta aprins beculetzul de la abs..si nici la pedala nu il simt ca ar lucra...deci in concluzie e defect..va rog care stiti sa ne spuneti si noua ce ar putea fi..
  • io4rap

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Este foate probabil sa se fi defectat un sezor de la roata. Cel mai sigur te duci, faci o diagnoza la abs si iti spune exact ce senzor este stricat.
  • victor_xx25

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
io4rap a scris:Este foate probabil sa se fi defectat un sezor de la roata. Cel mai sigur te duci, faci o diagnoza la abs si iti spune exact ce senzor este stricat.

cu diagnoza nu zici rau...dar daca am avea toti bani de diagnoze crezi ca am mai posta aici pe forum problemele noastre?nu..ne-am duce la tester si gata,...oricum sper sa fie cum zici tu de la senzorii aia..va rog daca altcineva stie ceva mai concret...senzorii pt abs...sunt pe toate 4 rotile? cam pe unde sunt pozitionati ?cum se pot verifica daca mai lucreaza sau nu...se poate si fara tester am inteles ca mai sunt mecanici prin fata blocului care reusesc sa rezolve probleme de genul asta.. Sad
  • bogdan88col

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
faceti testul cu agrafa...conectrati pinii A(masa) si pinul de la ABS.dupaia mergeti in masina si puneti contactul...becul de la abs va palpai indicand u8n cod...fiecare cad este afisat de 3 ori...prima oara va da de 3 ori codul 12 ceea ce inseamna inceputul diagnozei...cod 12=*-**(- este o pauza).dupa ce a afisat de 3 ori codul 12 va arata un alt cod care arata ce eroare e in sistemul de abs
aici aveti o descriere mai amanuntita... https://www.clubopel.com/vie...highlight=cod+abs
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR