Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salve.

Am ocazia sa cumpar un Opel Corsa C din 2005, motor 1,2 de 80 de cai benzina, cutie pseudo-automata (din aia cu ambreiaj uscat), aer conditionat, geamuri fata electrice, cd player, jante aliaj, 2 airbaguri, oglinzi electrice si alte diverse nimicuri..

Kilometri in bord 29.000 (stiu masina de cand avea 7000 km in bord si mirosea a nou).

Are ceva zgarieturi minore pe jante de la parcat in borduri si ceva zgarieturi minore pe spoilere tot de la parcari experte. A condus-o o femeie.

Intrebarea este daca masina merita 7000 de euro. Nu are probeleme mecanice.

Mersi pentru interes si pentru opinii.
Skip ads

  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daca cunosti masina si proprietarul eu zic ca merita.
Mai conteaza si cum a mers femeia aia cu masina.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ar fi bine sa incerci sa mai negociezi putin, daca nu pune o rabla la bataie si cu 9.000 euro iei versiunea noua de corsa, doar un pic mai putin dotata. Adica pretul mi se pare destul de mare, in ciuda kilometrilor.
LE: Acum am vazut ca esti din afara si la voi nu prea se practica operatiunea "Rabla".
Nu am inteles in schimb cum adica cutie cutie pseudo automata. Adica debraierea se face de la pedala si schimba singura? Cred ca este o cutie automata si atat.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
9500E Corsa D 1L *cheala*.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Este vorba de cutie easytronic care iti maninca nervii https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=26175
Pretul este cam mare, oferi 6000, masinile SH s-au ieftinit si cele noi se ieftinesc si ele.
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Femeia a cerut 8500 de euro si am zis pas. Si asa eram in dubii la 7000 de euro. A facut si pe ofensata cand am zis ca mi se pare foarte mare pretul cerut.

Multumesc pentru timpul acordat.

P.S. Chiar daca sunt in alta tara, si aici se practica programul rabla. Numai ca guvernul iti da 700 de euro pe orice masina de orice varsta si in orice stare. Adica poti sa o duci si dinamitata bucata cu bucata, nu trebuie neaparat sa functioneze.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
As vrea sa vand Corsa 1.0 12 valve 4/5 usi din 2000 inmatriculata,consumabile schimbate in iulie 2008
aer conditionat, geamuri electrice fata,reglaj electric faruri,servodirectie(EPS) servofrana,imobilizator,inchidere centralizata(din fabrica),cauciucuri noi pe fata(M+S) airbag sofer,bancheta fractionata spate,radiocas .
Nu am apucat sa-i schimb distributia (am piesele necesare cumparate),am rulat in RO cca.7000km,consum mediu (plin-plin in bucuresti 400km) 6,6l % ,in giurgiu 4,8%.
Nu am decat 2 poze in garajul meu .
As vrea ca fiecare vanzator sa vand scump si sa cumpar ieftin.
Va rog daca cititi anuntul asta sa va dati cu parerea. Confused
Sper sa nu fiu Esti OFF TOPIC si imi cer scuze anticipat
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Vreo 2500 de euro face masina pe piata SH. Vezi ca modelul tau este Opel Corsa B.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Dragon Warrior a scris:Vreo 2500 de euro face masina pe piata SH. Vezi ca modelul tau este Opel Corsa B.


Da am cautat si eu pe net,nu am gasit configuratia mea,si nu am gasit nimic mai jos de 4000 decat cu 2/3 usi.
Masina e cea din avatar.
Deci arata-mi preturi mai mici ! Smile
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Pai ia incearca sa o vinzi cu 4000. Nu zic ca masina nu e dementiala si ca e unul dintre cele mai tepene opeluri construite vreodata (am si eu unul), dar te suprapui ca an de fabricatie cu Opeluri Corsa C care se dau in 3500-4000 de euro.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Dragon Warrior a scris:Pai ia incearca sa o vinzi cu 4000. Nu zic ca masina nu e dementiala si ca e unul dintre cele mai tepene opeluri construite vreodata (am si eu unul), dar te suprapui ca an de fabricatie cu Opeluri Corsa C care se dau in 3500-4000 de euro.


Este adevarat ca "C"-ul pleaca din 2000,dar nu am gasit nimic pe net cu 4/5 usi din 2000 (sa nu mai vorbim de 2001)
Mai mult, se cer niste preturi foarte mari si pt. cele cu 2/3 usi ,asa ca evaluarea de 2500 euro .....,poate doar daca ai citit in acest forum cat am dat pe ea anul trecut.
Oricum masina merge excelent,acum noxele sunt la nivel euro 4(comparate ca valori ,atat la rece cat si la cald ) numai RAR nu recunoaste asta oficial.

UN AN BUN CU SANATATE !
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ei, uite ca numai timp sa iti citesc tie toate mesajele de pe forum nu aveam. In orice caz, nu trebuie sa ma convingi pe mine ca masina ta face mai mult. Eu doar mi-am exprimat o parere.

Cat despre "noxe la nivel de" este absolut irelevant. De bun se ia ce scrie in talonul masinii pentru ca pentru norma aia de poluare a fost omologata masina. E foarte normal si corect ce zic aia de la RAR.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR