Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Dovedirea barbatiei prin crima…

Navigand pe cateva site-uri cu stiri am dat peste ... un articol monstruos, nici in filmele de groaza nu am vazut asa ceva. In fiecare an langa Danemarca mai exact in Insulele Feroe, are loc un ritual, destul de macabru…prin el tinerii arata ca au devenit barbati… ca parca 2-3 fire de par crescute in unele zone nu ar fi de ajuns… Victima este "Calderon" un delfin foarte inteligent, care din curiozitate obisnuieste sa se apropie de oameni… imaginile de mai jos cred ca sunt suficient de elocvente…Sad Oare poate cineva sa opreasca "traditia" asta?
Exista o petitie, haideti sa incercam sa stopam acest masacru: Petitie pt stoparea acestui masacru

Va avertizez ca imaginile sunt socante!

















Skip ads

  • adi_diaconu

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sunt oameni doar cu chip de om
evolutia lor a fost stopata la momentul "animal fioros"
cat despre barbatie nu stiu c sa zic dar oricum nu pot sa o arate decat in lupta cu ceva mai puternic decat ei nu cu niste animalute asa de prietenoase si gingase cum sunt delfinii. nu stiu sigur dar am impresia ca acesti delfini sunt foarte usor de dresat numai pentru faptul ca se apropie de oameni cu usurinta si au incredere in acestia.
am semnat petitia si am tr si la lista mea de mess
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu e barbatie, ci lasitate!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Lasa, bre, ca si coridele sunt pe acelasi calapod, da' nu le stopeaza nimeni deoarece sunt o traditie la spanioli. Mad
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca e foarte mare diferenta intre a omora un taur in corida care mai apoi intra in burtile lor si acest macel, pur si simplu ii omoara de placere, nu sunt omorati pt a fi mancati sa zicem ca orice peste. Nu stiu, nici nu mai am cuvinte... Va dati seama prin ce ati trece daca v-ati afla la fata locului in acel momement, va dati seama ce sunete scot acei delfin in acele clipe? Pt mine este ceva apocaliptic, imi vin in minte cateva cuvinte din prezicerea lui Nostradamus legata de sfarsitul lumii "cand apele vor devenii rosii" ...
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Shocked M-am uitat la imagini si nu imi vine sa cred,incerc sa refuz sa cred ca e adevarat Sad Crying or Very sad
  • RolyB

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Intr-adevar socant.Am semnat si eu acea petitie. Evil or Very Mad
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si cand te gandesti ca noua ne impun sa asomam porcii... Oare ignatul nu este si pentru noi o traditie la fel ca si corida?
Orice traditii legate de vietuitoare salbatice ar trebui sa dispara.
Skip ads

  • ratoiu2001

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am semnat si eu petitia .Niste retardati mintal
  • TibiG

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2008

  • Mesaj Privat
este inadmisibil ...am semnat petitia
  • aalew

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Este inadimisibil asa ceva ... mai bine si-ar taia "barbatia" jos, poate atunci vor deveni "barbati"
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mark a scris:Cred ca e foarte mare diferenta intre a omora un taur in corida care mai apoi intra in burtile lor si acest macel, pur si simplu ii omoara de placere, nu sunt omorati pt a fi mancati sa zicem ca orice peste.


1. Modul in care este omorat acel taur nu ii onoreaza pe cei care o fac. Retarzii aia de toreadori speculeaza modul in care reactioneaza taurul in niste conditii date si au grija sa nu il omoare dintr-o data, ci sa il haituiasca destul. Spectacol de rahat pentru niste persoane cu un IQ corespunzator.

2. Delfinul nu este peste!
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Nu ar veni niste rechinasi deghizati in delfini...ce iti este si cu lumea asta. Oricum mult mai este si se termina.
  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Unii mananca cu mare placere gandaci, unii nu mananca carne de vita, altii de porc, unii omoara tauri, altii delfini, anumite triburi omoara si mananca oameni, unii poarta chipul acoperit cu voal, unii sunt homosexuali, unii sunt teroristi, unii nu accepta sa faca sex protejat etc, etc, etc! Toate astea se intampla pe planeta asta mica pe care noi, romanii, o numim Pamant! Si toate astea par extraordinar de normale pentru cei care o fac!
Cred ca totul tine de obisnuinta fiecaruia, de traditii, de cum e structurata mintea noastra, a fiecaruia. Mintea mea, ca si a voastra, accepta cu mare greutate, mai bine zis nu accepta ce se intampla acolo, chiar daca pentru danezi asta e starea de normalitate!

Bineinteles ca am semnat petitia!
  • rhodense

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia Sports Tourer 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Si in Norvegia se intampla lucruri de genul asta. Dezaprob total astfel de practici indiferent de traditie sau alte rationamente.

Am semnat petitia!
  • Soso.

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1998 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
...asa sa ii ajute Dumnezeu (am semnat si eu)
  • adriancean

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am semnat si eu
  • gaby_ice

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
nu imi este de inteles faptul ca in zilele noastre se mai poate numi o astfel de barbaritate traditie ,doar ca sa demonstreze neste pusti ca au devenit barbati vezi Doamne ,totusi nu mai suntem pe vremea triburilor de pe vremea lui cristofor columb ,si culmea ca asa ceva nu se intampla in africa sau in anume locuri din africa unde triburile respective nu au mintea dezvoltata ca si cei din danemarca .semnez petitia cu speranta ca cineva se va sesiza si ii va aduce inapoi in secolul nostru pe respectivi invivizi ,...e dureros .
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ati observat ce puternici se simt cei mai multi dintre noi atunci cand distrug sau fac rau?
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Infiorator...nu-mi pot gasi cuvinte sa exprim ceea ce simt eu acum,dupa ce am citit articolul si am vazut pozele...
Omorarea unor animale subacvatice ca delfinii,ar trebui pedepsita cu inchisoare pe viata! Sunt fiinte inteligente,atasate de oameni,mai bine omorau rechini,alta ocupate n-au barbarii astia? Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR