Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • dansusca

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
salut.De cateva zile imi apare pe afisajul din bord semnalizarea de bec ars(un bec cu semnul exclamarii).Am controlat toate becurile (pozitii,frane,faruri,semnalizare)si toate sunt bune.A-ti mai patit asa ceva?Ce ar putea fi? masina e vectra c z18xe
Skip ads

  • gigi2007

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ai proectoare la masina?verifica si proectoarele si uita-te bine pe spate la becuri pentru ca eu la vectra GTS chiar daca se arde un bec un alt bec il inlocuieste si totul^pare ca functioneaza perfect.Asta am patit eu.Nu-ti indica pe GID sau MID ca nu stiu ce ai tu pe masina locul fata sau spate,stanga sau dreapta?verifica pe spate
  • dansusca

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
am sa ma uit mai atent pe spate mersi de sugestie si eu cred ca numai acolo poate fi problema
  • vtodan

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am patit tot asa, imi indica, ca mi sa ars un bec, dar nu ara nici unul ars.
Pateam chestia asta cand opream faza scurta si ramaneau doar pozitiile.
Dar dupa ce puneam iar contactul nu mi se mai aprindea.
Skip ads

  • dansusca

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
salut. ai avut dreptate gigi 2007 era ars un bec de pe spate de la frana dar cum nu m-am uitat destul de atent nu mi-am dat seama ca cel de pozitie lumina mai puternic in momentul cand franam.caz rezolvat.
  • Nootrop

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2008

  • Mesaj Privat
sal
am si eu o problema de genu. imi apare in bord shi pe display ceva de genu "parking light , please chec left".
problema e ca toate becurile merg. m-am tot uitat la toate . daca aprind pe pozitii sau faza scurta sau lunga nu imi mai apare. ?
  • laurica

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2007

  • Mesaj Privat
ai pozitia pe partea stanga arsa .. uita-te mai cu atentie , daca nu o fi vreun contact intrerupt
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
gigi2007 a scris:la vectra GTS chiar daca se arde un bec un alt bec il inlocuieste si totul^pare ca functioneaza perfect.

Nici-un bec nu inlocuieste alt bec! Pe fiecare parte ai cate doua lampi care au inclusa si lumina de pozitie si cea de frana. Cand un bec este ars, cel de langa el functioneaza normal si iti e mult mai greu sa observi ca unul este ars.

Ce am observat interesant a fost faptul ca desi becul functioneaza si pe pozitie si frana, nu are decat un singur filament de 21W. Cand ai aprinse pozitiile becul primeste intensitatea electrica ce corespunde puterii de 5W, iar cand calci frana primeste intensitatea maxima.
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pe spate pozitia iti inlocuieste frana sau invers dar sigur inlocuieste.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR