Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
AJUTOR !
Sfatuiti-ma ce sa fac ?
Acest numar de telefon: 0356262988 ma suna, nu vorbeste nimeni si inchide. "Convorbirea" tine 30-35 secunde, ceea ce ma face sa cred ca e un numar de companie sau de centrala sau de ceva comunicator/modem,...whatever.
Daca sun inapoi de pe orice numar, la orice ora, nu raspunde.
Numarul este in reteaua UPC, Jud. Timis.
Ce as putea face ?

CristianTM.
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Suna la UPC si explica situatia
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Incearca sa suni mai intai la suportu tehnic UPC (031 1000 872), sa le explici problema si poate te sfatuiesc ei ce sa faci mai departe.
Daca nu te ajuta, fa-ti timp si du-te la sediul lor principal (Asirom, langa Mall) si fa o plangere scrisa, cere nr de inregistrare si peste cateva zile intreaba-i de sanatate.
Daca tot nu se intampla nimic, du-te cu OPC-u peste ei Smile Is obligati sa dea raspuns la sesizarile de abuz.
  • OPELTUNING

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:AJUTOR !
Sfatuiti-ma ce sa fac ?
Acest numar de telefon: 0356262988 ma suna, nu vorbeste nimeni si inchide. "Convorbirea" tine 30-35 secunde, ceea ce ma face sa cred ca e un numar de companie sau de centrala sau de ceva comunicator/modem,...whatever.
Daca sun inapoi de pe orice numar, la orice ora, nu raspunde.
Numarul este in reteaua UPC, Jud. Timis.
Ce as putea face ?


CristianTM.

Daca te ajuta cu ceva, stiu doi moldoveni de peste Prut..... Mr. Green Mr. Green
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sint doua rezolvari la problema ta :

1. toti forumistii apeleaza incontinuu la numarul de UPC ce te deranjeaza !
2. toti forumistii apelaza incontinuu la numarul tau de telefon tinindu'l astfel ocupat sa nu te mai poate deranja numarul de OPC . Laughing

Twisted Evil ... simplu si eficient, nu ?

L.E. nu uita sa'ti postezi numarul pe forum ! Laughing
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
In conditiile date, zic ca e ceva dispozitiv setat automat sa sune. Probabil vreun fax defect sau utilizat defect, lasat in voia lui, cu posesorii plecati in concediu sau pe-undeva.
In ordinea asta: UPC, OPC dai telefoane.

Restul, degeaba va apucati sa sunati la respectivul numar, mai mult ca sigur ca nu veti realiza nimic productiv.
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
exact ce zice Byke , am si eu un prieten care lucreaza la o firma(oarecare)seara lasa faxul setat sa il sune si pt fiecare apel , el isi incarca cartela cu puncte(toata noaptea , o gramada de apeluri , fa tu socoteala)
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am patit asa ceva cu firma Bit Defender. Daca produsul antivirus nu putea fi instalat, aparea un nr de telefon pentru service. Numarul ala de telefon era al meu (au gresit o cifra). Va dati seama, sunau o multime utilizatori, suparati foc ca nu li se instaleaza antivirusul.
Solutia a fost sa timit un e-mail firmei in care i-am amenintat cu toate institutiile care mi-au trecut prin cap. In 30 min m-au sunat, si-au cerut scuze, si nu am mai avut probleme.
Cred ca daca iei legatura cu cei de la OPC se rezolva. Ei nu au interesul sa fii nemultumit. nu stiu cum este in Timisoara, dar daca sunt nemultumit, eu amentint cu schimbarea operatorului (am de ales UPC, RDS, Romtelecom, retal de cartier).
  • t-daniel

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Esti un caz fericit deoarece nu este cu nr ascuns. Incearca asa:

1. Adaugi numarul la lista cu numere nedorite caz in care telefonul respinge automat apelul.
2. Daca telefonul nu are aceasta optiune faci cu nero o sonerie in format mp3 pe care nu iregistrezi nimic (doar liniste) si apoi o setezi ca sonerie pentru respectivul numar.

Personal am avut de doua ori probleme de genul asta numai ca la mine erau tampiti care sunau cu numar ascuns si aveu chef de glume.
Merge foarte bine a doua solutie numai ca am setat telefonul pe acea sonerie pentru toate numerele care nu erau in agenda.
Binenteles ca vei rata si toate apelurile de la persoanele care intradevar au treaba cu tine (in cazul in care nu se gandesc sa trimita un mesaj) dar de obicei dupa maxim o saptamana individul se plictiseste si poti reveni la setarile initiale.
  • koko69

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2007

  • Mesaj Privat
La fel am patit si eu si tot cu UPC .Si vad ca de vreo 2 luni s-a potolit .
Dai telefon la 031 1000 872 explici ce se intampla si le ceri sa-ti spuna numele persoanei care detine acel nr de telefon, sau s-ar putea sa te intrebe ei.
Mai bagi si tu de la tine ca suni la OPC si depui si o reclamatie la politie .
Bafta


PS :Eu am sunat de 2 ori la UPC ca nu s-a rezolvat de prima data .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR