Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pui problema gresit. Nu vad de ce era mai bine daca omorau rechini.
Skip ads

  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Asa dadeau file de rechin la export Laughing
Oricum,nu cred ca ar trebui omorata nici-o vietate subacvatica...
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mai bine se mierleau intre ei Evil or Very Mad
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Din cate am citit am inteles ca, carnea de delfin nu este comestibila, totusi acesti criminali chiar ii mananca ... priviti clipul urmator Masacrul delfinilor Sad
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Din pacate astia nu-s oameni, cum spunea cineva, au doar chip de om, in rest....
Ca sa-si dovedeasca barbatia, mai bine s-ar masacra intre ei, doar asa vor dovedi ca cei ce vor ramane in viata, SUNT BARBATI !

Am semnat petitia.
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
http://ziza.ru/2007/06/05/n...alku_33_foto.html
  • Catalin_P

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cum Doamne iarta-ma poti sa dovedesti ca esti barbat prin uciderea unor vietuitoare pasnice si inocente? Dau dovada doar ca sunt niste animale salbatice fara rationament (scuzati pleonasmul). Daca este musai sa-si dovedeasca barbatia pentru ca au mintea cat o gaina, atunci sa se lupte cu mainile goale cu un urs...

Am semnat petitia si din cate am vazut pe site, scopul este sa se stranga 1000 semnaturi si pana acum s-au insumat peste 4000 Smile.

Cata
  • myky99

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Este inadmisibil asa ceva !Nu se poate sa ucizi niste animale inofensive........credetima daca ar avea o pusca i-as impusca pe toti acei criminali ..cu riscul de a face puscarie pe viata !
Am semnat si eu petitia!
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nu ca as lua partea cuiva insa care este diferenta intre ce se intampla in filmele respective si pescuitul clasic sau craciunul sau ce se intampla in abatoare si crescatoriile de animale ?

Presupun ca toti dintre noi am mancat carne in viata noastra. Acea carne vine de pe un animal inofensiv.
  • myky99

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Da @Slick ai dreptate dar una este sa omori un animal pentru carne si alta este sa il omori pentru a arata ca esti tu barbat !chiar daca apoi il consuma .dar scopul principal este de a demonstra ca sunt barbati!
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Si vanatoarea inca se mai practica si in Romania si nu zice nimeni nimic... si nu-mi spune ca vanatorii vaneaza ca nu au ce pune pe masa.

M-as astepta la comentarii gen titlul topicului de la greenpeace sau de la vegetarieni nu de la niste mancatori de carne cum suntem toti...
Stiu ca este greu de acceptat ideea si ca incercam sa nu ne gandim de unde vine carnea din farfurie insa adevarul este ca vine de la niste animale inofensive ucise dintr-un motiv sau altul. Peste tot in lume se ucid animale mai mici sau mai mari, pentru trofee, mancare etc. si fiecare dintre noi a ucis direct sau indirect mai multe animale (prin cererea de carne). Acceptati ideea asta si nu mai criticati doar o parte din traditii doar pentru ca vedeti live ce se intampla.
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am semnat si eu petitia... Confused
Cuvintele sunt de prisos....
Strangetii pe toti intro cusca sa-i schinjuii... Evil or Very Mad
Skip ads

  • Ghimpe200

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
doamne fereste ,nu am rezistat sa vad tot filmuletul si pozele m-am uitat fugitiv ca nu suport nici sa vad cum se taie porcul,daramite niste fiinte atat de dragalase!Bineinteles semnat petitia!
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cum ar fi sa fim si noi barbati si sa mergem sa-i aliniem si noi pe iei pe plaja aia acolo exact cum au facut si ei cu delfinii...(glumesc) am semnat si eu. O idee nobila cu topicul BRAVO!
  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Nu se poate asa ceva in secolul XXI, astia nu merita sa traisca, ci ar trebuii legati si lasati sa fie mancati de vii de ciori!
si totusi ar fi o moarte prea dulce pentru ei!
nu pot sa imi imaginez o tortura pentru ei,poate ar trebuii trimisi la Canal sau la Auschwitz si dupa aceea sa fie mancati de pasari!
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Slick, acei nemernici prin asta isi arata barbatia, omoara niste animale care nu se pot apara, sa nu comparam omorarea animalelor pt a ne asigura hrana cu ceea ce fac ei. Daca sunt asa de barbati, puternici, curajosi, desi e la fel de grav (in cazul in care reusesc), de ce mama naibi nu se duc sa omoare niste lei doar cu un cutit in mana? La fel condamn si vanatoarea, la nemernici de-al de Tiriac, Adrian Nastase si altii ca ei le-as da puscarie pana uita ce e aia vanatoare. Eu unul nu pot sa accept ideea ca niste animale sunt omorate pt distractia unora si ca mine sunt multi.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nici un animal nu se poate apara impotriva armelor oamenilor si din cate se pare ei chiar mananca acea carne deci nu fac diferenta intre faptul ca pe langa vanat la ei mai e si traditie cum la noi e traditie taierea porcului.
Si care e diferenta intre Tiriac si nea Vasile care taie porcul cu cutitul ? Si Tiriac mananca mistretul care il vaneaza...

Daca ai trai in alta parte unde nu se manca carne de porc si ti-as arata clipuri cum sute si mii de porci sunt inunghiati pentru o traditie care culmea mai e si religioasa ai semna o petitie impotriva celor care fac asta si a celor care mananca carnea de porc dupa. La fel daca te-ai fi nascut in Danemarca ti s-ar parea normal sa faci ce fac acei oameni si o crima sa tai porcii de craciun.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
E adevarat ca nici un animal nu se poate apara impotriva armelor oamenilor insa daca vor sa arate ca au devenit barbati si daca tot isi compara forta cu animalele sa mearga sa se puna cu niste ursi care pot si riposta sau cum am mai spus, cu lei si doar cu aceeasi arma in mana, adica un cutit.
Diferenta dintre Tiriac si nea Vasile este ca nea Vasile poate nu-si poate permite sa cumpere carne 1 an de zile si munceste la camp ca nebunul pt a putea creste acel porc care mai apoi il omoara si mananca din el pana in iarna urmatoare iar Tiriac impreuna cu gasca omoara nu 1 ci zeci de porci doar pt distractia lor.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Da, clar exista o diferenta, nu asta a fost punctul meu de vedere ci faptul ca nu exista o diferenta intr-atat de mare incat nea Vasile este un domn si Tiriac este un criminal, ucigas samd cum se scrie pe-aici...

Ideea este ca toti ucidem animale direct sau indirect si ca nu ar trebui sa criticam cu atata inversunare niste culturi care au alte obiceiuri la fel de "criminale" ca si cultura noastra.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
de asta ce mai ziceti?

http://www.youtube.com/watc...p;feature=related
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR