Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
Chiar m-am uitat in seara asta la Transporter, si mi-am pus intrebarea: in ce filme apare o masina Opel ca si "piesa de rezistenta" , ca si comparatie va dau chiar filmul Transporter care face reclama la BMW rol principal, Peugeot masini politie, iar "raufacatorii Mercedes si tiruri Renault (partea1) si partea 2 conduce un dita mai Audi, de alfel si in filmul Taxi, reclama cat cuprinde la Peugeot, dar .. se intelege, film francez masina frantuzeasca.
Tare mi-ar place sa vad si un film cu Opeluri Smile, stie cineva ceva? Exista un asa film?
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
sincer eu nu am vazut nici unu.asta din categoria filmelor mai recente.
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
mai vechi sa zicem "Manta Manta" altceva nu cred ca stiu...
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
A fost de curand un film pe Pro TV in care o parte din actiunea filmului se petrecea in Bucuresti, iar actorul principal se fugarea pe strazile Bucurestiului cu politia in vreo 3 faze cu un Calibra argintiu.Politia romana avea WV Vento.Nu mai retin titlul filmului, american dealtfel insa era o fugareala generala pe la fantani si Magheru.
Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
7 Seconds era filmul : http://www.imdb.com/title/tt0417395/


uite aici calibra in filme:
http://www.imcdb.org/vehicl...odel-Calibra.html
dar puteti cauta si alt model
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut unul cu masini de politie Opel Omega,Vectra si Kadett parca.Nu mai stiu cum se numea exact,Autostrada vitezei sau ceva de genul,cu masini ,,rapide si furioase,, in care un Smart negru le intrecerea pe toate Razz
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Y-GreK a scris:Am vazut unul cu masini de politie Opel Omega,Vectra si Kadett parca.Nu mai stiu cum se numea exact,Autostrada vitezei sau ceva de genul,cu masini ,,rapide si furioase,, in care un Smart negru le intrecerea pe toate Razz


Un smart? LOL, un curent de aer mai puternic si o viteza mai mare a smartului (sa zicem 120 ca atat prinde ala maxim) si da cu el de pamant de pe autostrada Smile) nu are logica filu ala inseamna.
Veneam cu vectra pe autostrada cu 150 si batea un vant asa puternic incat abia mai impingeau stergatoarele, dativa seama ce efect ar fi avut asupra handlingului de la smart Smile), up up and awayy
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
poate era smart, Brabus!
Skip ads

  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
In 2003 German tuninghouse BRABUS created a prototype version of the Roadster Coupé with two merged 3-cylinder engines to celebrate the 100th anniversary of the Solituderennen. This V6 bi-turbo powerplant had a maximum power of 218 PS (215 hp/160 kW) for a weight of only 840 kg (1852 lb), giving it the same power-to-weight ratio as a Porsche 911 Carrera 4S. Smart claimed the car could accelerate to 100 km/h (62 mph) in under six seconds.

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dar e rodster coupe.e diferit de ce vedem noi zi de zi.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
M-am gandit sa ma bag si eu in seama cu un off-topic-Reclama la RECARO(si nu mascata,ci pe fata)era in APOLLO 13 parca,filmul cu meteoritul care ameninta Terra si evident este distrus de Bruce Willis.Pe spatele scaunelor din navetele spatiale respective scria mare,cu litere de o palma RECARO.Care oricum e prieten cu OPEL.
Si anul trecut am vazut la bulgari,in Albena,masina de politie era Daewoo Racer alb.Initial am ramas prost,am crezut ca nu vad bine...mai ales ca aveam masina exact la fel,chiar si la culoare..Am vrut sa-i spaguiesc sa schimb numerele si sa-i fac o poza,dar bausem o bere de putin timp si m-am razgandit.Sau poate de la bere sa-mi treaca d`astea prin cap Question
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Aaa si inca ceva,am vazut Opel Astra G de politie bulgaresti la stirile ProTV Very Happy
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
au aprut opeluri in filme si la politia englezeasca (bine sunt vaouxel,sau cum se scrie ca nu stiu)erau vectra c si astra g,am vazut mai multe filme ,nu le stiu numele
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS35 a scris: era in APOLLO 13 parca,filmul cu meteoritul care ameninta Terra si evident este distrus de Bruce Willis.


adica ... Armageddon?

in filmele engleze cu politie au "jucat" mult timp Vauxhall Cavalier (adica Vectra A facuta la ei) iar in cele australiene au mai aparut Holden (Opelurile facute in australia). am mai vazut masini de politie Opel in filme germane (Vectra , Astra).
in rol principal, in genul celor prezentate la inceputul topicului nu am vazut nici un Opel.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@sezran-ai dreptate,Armageddon il chema pe fraieru`ala de meteorit,bine i-a facut !(aplauze)
  • nico3

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Daca vreti sa vedeti o urmarire cu masini Opel Astra (G vs. H), cautati filmul Vantage Point 2008.
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
vladf a scris:poate era smart, Brabus!


offtopic : am un prieten cu seria 1 coupe.... 310 cp stock + 40 (chip stage 1) si nu s-a putut tine de un smart brabus cica pe nu stiu ce circuit Smile

ontopic : nevasta se uita la o telenovela romaneasca...inima de tigan pe acasa..... actoru principal am observat ca are o astra G
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Uitati-va pe programele nemtesti, PRO7, RTL, RTL2 si care mai sunt si o sa vedeti o gramada de Opeluri in serialele, filmele lor (mai vechi de 2004), majoritatea masinilor de politie sunt Opel insa in rolul principal nu cred ca am vazut vreodata Opel Laughing
  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in transformers a aparut sora geamana a lui Opel GT (Pontiac Solstice sau Saturn Sky) defapt toate masinile din film sunt sub marca GM, iar cum 99% din filme sunt facute in USA amprenta GM este pusa pe multe filme americane cu masini americane
  • BUF

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
in matrix nu stiu care parte, (se fugareau aia pe autostrada )si parca din ce imi aduc eu minte era Neo intr-o vectra C,
NU SUNT SIGUR!
diseara ma uit sa vad daca intradevar era vectra C Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR