Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • salesgav

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1988 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Salutare ,

Am si eu un Kadett 1,6i din 1988 si as vrea sa reconditionez amortizoarele .Am auzit ca la 1.000.000 lei se refac si tin cam 1,5 ani .Eu merg cu ea cam 10.000 km pe an .De ajuns !
Stie cineva un service ?
Skip ads

  • cosmin0804

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
eu zic ca nu merita
  • Osciompekus

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1989 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
1 k de amortizor?? Daca e asa kiar ca nu se merita..
Am monroe de 1 an si sunt destul de multumit, sunt cam tari pt oras dar afara sunt extraordinare, am dat 1,5k (bucata).
...pararea mea...
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
am un kadet 1.8i si am luat telescoape al-ko cu 1,2 mil bucata(noi), deci chiar nu merita reconditionarea. sincer sa fiu nu am mai auzit pe nimeni sa-si reconditioneze amortizoarele(no offense)
Skip ads

  • Dr.Opel

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Parerea mea - fara suparare: o tiganie... Pai numai cind te gindesti cit timp iti ia ca sa dai jambele jos cu arcuri si toata manopera de inlocuire ca sa ce? Sa mergi citeva mii, adica 2-3 luni si sa o iei de la capat? Mai bine mergi cu astea duse pina stringi bani si-ti iei unele de firma, eventual rulmenti, arcuri sau ce stii tu ca ar mai trebui schimbat pe acolo si apoi stai linistit citiva ani. Cel mult, poti incerca la amortizoarele pe spate care sint mai usor de schimbat, insa si acolo, mai bine iei unele SH decit cu reconditionarea. Apoi nu stii daca dupa reconditionare vor lucra in mod egal si s-ar putea ca masina sa nu se comporte corect in curbe, la frinari...
  • dsand86

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: iasi
  • Masina: Kadett 1991 CN16Z
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
salutare..
am kadett-ul din semnatura si vreau sa imi schimb toate amortizoarele?
un sfat, o parere...sa le pun toate pe ulei cum sunt cele originale,sau pe fata as putea pune cu gas (diferenta e de vreo 20 lei)...
eu folosesc f mult masina in oras...
drumuri in afara judetului nu prea fac..decat vacantele...
sa zicem 5-6 drumuri de, in medie 500 km.
si pe langa amortizoare am inteles ca pe fata tre sa mia cumpar ceva...nu mai stiu ce rulmeri?
cum se numesc?
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Amortizoare rec.sa nu te gandesti,vei plange dupa bani si munca.Nu te lua dupa ce zice negustorul.Varianta ieftina ar fi sa te duci la service DAEWOO,sa tragi un mecanic deoparte si sa-i spui ce vrei.Du-te la PLEVNEI,sau la APACA,cer cam 5-700/set fata.Pe spate poti sa iei SH,merg si de BMW,REN>19,dar NUMAI PE GAZ,pt. ca pe ulei cedeaza imediat din cauza gropilor,garniturile fiind imbatranite.D.sand86,tie iti trebuie FLANSE,sau PALARIA de amortizor,e cam 5-600 una
PS--La CRAIOVA,am.fata "BOGE"(facute la Sibiu)erau 750/buc. asta vara la mag.de pe Vasile Alecsandri,dupa unit.militara pe stanga.
  • relu86

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am vazut ca tu esti din Bucuresti, la noi in Arad, este un service unde se reconditioneaza amortizoare, iar pe mine ma costat 65 lei pe amortizor fata acuma o saptamana. Mi se pare rezonabil tianand cont de pretul unui amortizor nou si durata de viata a acestuia.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR