Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • kokaine'car

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Kadett 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salutare fratilor, am probleme la faruri, cel din stanga pe faza scurta nu merge nici in ruptu capului, doar pe faza lunga, am cumparat bec ,tot la fel facea, apoi am verificat sigurantele, le'am si schimbat mi'am luat noi tot la fel face, bunicul meu a zis k nu trece curent pe acolo sau ceva de genu, azi mia tras un fir de la farul din stanga la cel din dreapta, ceva de genu cred, k sunt la munca si am vb cu el la telefon si merge acum pe faza scurta, dar numai merge pe faza lunga, ma scoate din minti va rog daca aveti vreo idee mi'ar fi de ajutor....nu vreau sa o las la vreun electrician ca toti dau buleala.....am lasat'o la un mecanic ca am avut pompa de apa sparta si cureaua de distributie rupta si ia luat 2 sapt sa o faca, am fost lovit in spate....nici in ziua de azi nu a vopsito, doar kit a pus, am luato de la el nu iam dat nici un ban, nici sanatate nimic, apoi am fost la altu asta cica este prieten cu tata, am lasto la el ca se tura si eram in a patra cu cu 50 la h, asta a schimbat supapa de evacuare dar dc a umblat la sigurante nush, una lipsea, una era legata cu sarma etc, si m'am lecuit cu mecanicii astia, acum cateva luni mai exact acum un an de ziua mea am fost lovit in usa din dreapta de o "doamna"...de mia facut usa farza tot de ziua mea mai pe seara, veneam din navodari cu prietena mea, si din boscheti iese un magar si la lobit si pe asta , magar animal nu om, capot un pic indoita, si am zis sa o vopsesc alb mata cu barile fata spate negre mate, si astia au dat buleala sub capota nu au vopsito, la usi in interior la porbagaj, la fel etc.....m'am saturat de ei dk ma intelegeti.....bafta
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu prea inteleg...Mai trage si tu aer in piept si mai zi odata...Si nu te enerva...
  • gabi_feraru

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Vai... da' cum de nu intelegi? E clar ca lumina zilei. Nu-i de la buleala... e de la supapa de admisie de la cilindrul 3. Curge antigel p-acolo...

Se poate muta la "Sa vorbim despre nimic!".
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
kokaine'car a scris:Salutare fratilor,...bafta


Gogule, mai lasa prafurile alea.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
kokaine, stii sa masori curentul cu un aparat de masura in mufa de la farul care face figuri? Banuiesc ca nu! Atunci ai nevoie de un electrician care sa iti spuna daca vine sau nu curent pe acolo, sa detecteze cauza si sa o faca.
Varianta aia cu trasul de fir de la farul celalalt banuiesc ca a fost doar sa vezi daca merge, nu-i asa? Daca ai de gand sa mergi cu fire "imprumutate" s-ar putea sa ai o surpriza fierbinte...

Din pacate nu scapi de "buleala" poti spera doar ca de data asta gasesti unul care stie ce face si vrea sa munceasca.

P.S. Am inteles, ai trecut prin multe dar expune-ti problemele pe rand!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR