Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • CRetu Paula

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema ca nu ma pricep deloc si toate informatiile pe care le-am primit sunr diferite intre ele.MI-au expirat numerle provizorii si vreau sa le prelungesc.Eu sunt din Piatra Neamt dar mi-am facut programare la RAR la BUcuresti.Cad m-am dus la Piatra sa fac prelungirea,intrucat de acolo am luat prima oara numere provizorii,mi-au spus ca tb sa ma duc la Bucuresti sa imi dea nu stiu ce foaie ,adeverinta nu stiu exact cu care sa vin la Piatra.Stie cineva despre ce este vorba?Vineri plec la PIatra deci tb sa ma duc pana atunci la RAR.Am sunat la RAR si au zis ca tb sa ma duc la Politie pt prelungire.Pana la urma prelungirea unde o fac la Piatra sau la Bucuresti?Nu mai intele g nimic.Multumesc anticipat.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
In primul rand, prelungirea o faci la politie. Asa ca daca tot esti in Bucuresti, du-te la politie in Pipera si ti se va explica acolo. Numerele se pot prelungi de 2 ori, deci un total de 90 zile, timp in care trebuie s-o inmatriculezi.
Banuiesc ca ai mutatie in Bucuresti din moment ce esti programata la RAR in Bucuresti (ma indoiesc ca au schimbat astia legile sa te poti programa unde vrei tu pt ca ar fi in detrimentul lor Laughing). Asa ca daca ai mutatie in Bucuresti, in mod normal ii iei numere din Bucuresti.
Uite, poate te ajuta asta: https://www.clubopel.com/vie...orii+numere+rosii
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
mai nou se poate face programare la Rar oriunde in tara...asa ca mergeti unde este mai liber !
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR