Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • razvanpana

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:
razvanpana a scris:Am facut o alegere proasta cu GTT-ul si surprizele inca nu s-au terminat , asa ca pt. cei care vor sa-si cumpere o masina noua , duceti-va la G&P sau Radacini.


Ce G&P sau Radacini,mah...nu vezi toti sunt...o apa si-un pamant.Necazuri cu livrarile peste tot... Evil or Very Mad

La G&P se dau masini "pe banda rulanta" si in termen , iar termenele sunt f. mici - am citit pe un site , iar cei de la Radacini dau cele mai bune discounturi.
Skip ads

  • Xman

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2007

  • Mesaj Privat
razvanpana a scris:
URAGAN a scris:
razvanpana a scris:Am facut o alegere proasta cu GTT-ul si surprizele inca nu s-au terminat , asa ca pt. cei care vor sa-si cumpere o masina noua , duceti-va la G&P sau Radacini.


Ce G&P sau Radacini,mah...nu vezi toti sunt...o apa si-un pamant.Necazuri cu livrarile peste tot... Evil or Very Mad

La G&P se dau masini "pe banda rulanta" si in termen , iar termenele sunt f. mici - am citit pe un site , iar cei de la Radacini dau cele mai bune discounturi.
da uite exemplul meu la Gold&PLATIN AM COMANDA si am 2luni si o saptamana si inca nu am asanse sa am masina prea curand, termenul era saracu de 14 zile lucratoare, deci... trage o concluzie
si pe langa mine mai sunt ,daca observi chiar aici. Sad
  • euglup

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am fost la agentul meu de vanzari si i-am adus la cunostita doleantele mele , la care mi-a spus ca in afara de niste covorase din pasla nu poate sa-mi dea nimic (unele discounturi nu depind de ea si trebuie vorbit cu sefii lor). Oricum se stie ca cei de la GTT sunt cei mai "chitrosi" (nu-mi place cuvantul , dar li se potriveste perfect) la discounturi. Eu am doi prieteni avocati si vreau sa ma consult cu ei si apoi sa vad ce pot sa fac.
Razvanpana te rog sa ne ti la curent cu ce iti vor spune prietenii tai. Sad
  • razvanpana

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ai 2 luni si o saptamana ........... ha , ha ....... ti se pare mult ?....... sunt altii care au 4-5 luni si nu le-au venit masinile care trebuiau sa vina in max. 3 luni. Eu am platit la data de 26.04.2007 si mi-au spus ca in 3 luni max. am masina , iar acum GTT-ul are intarzieri de 1 luna pt. acesti termeni si nu stiu cat va mai dura asteptarea. Culmea e ca dau vina pe transport , iar la G&P vin masini "in fiecare zi" , deci cum la unii se poate si la altii nu ?
Mie mi-e teama ca GTT-ul nici nu mi-a platit masina (pote stau mai prost cu banii) si acesta sa fie unul din motivele intarzierii.
Skip ads

  • razvanpana

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
euglup a scris:Am fost la agentul meu de vanzari si i-am adus la cunostita doleantele mele , la care mi-a spus ca in afara de niste covorase din pasla nu poate sa-mi dea nimic (unele discounturi nu depind de ea si trebuie vorbit cu sefii lor). Oricum se stie ca cei de la GTT sunt cei mai "chitrosi" (nu-mi place cuvantul , dar li se potriveste perfect) la discounturi. Eu am doi prieteni avocati si vreau sa ma consult cu ei si apoi sa vad ce pot sa fac.
Razvanpana te rog sa ne ti la curent cu ce iti vor spune prietenii tai. Sad

Pai in primul rand mi-a spus ca nu trebuia sa semnez un asa contract (cu termen evaziv-sf. lunii - in functie de disponibilitatea prod.-) si trebuia sa le cer un termen fix de livrare si modificarea contractului pt. date fixe si clare , apoi inainte de oricare alta actiune , sa ma duc la o "reconciliere" (asa spune legea) si daca nu iese cum vreau , atunci opc si tribunal.
  • Xman

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2007

  • Mesaj Privat
razvanpana scrie:Ai 2 luni si o saptamana ........... ha , ha ....... ti se pare mult ?....... sunt altii care au 4-5 luni si nu le-au venit masinile care trebuiau sa vina in max. 3 luni. Eu am platit la data de 26.04.2007 si mi-au spus ca in 3 luni max. am masina , iar acum GTT-ul are intarzieri de 1 luna pt. acesti termeni si nu stiu cat va mai dura asteptarea. Culmea e ca dau vina pe transport , iar la G&P vin masini "in fiecare zi" , deci cum la unii se poate si la altii nu ?
Mie mi-e teama ca GTT-ul nici nu mi-a platit masina (pote stau mai prost cu banii) si acesta sa fie unul din motivele intarzierii. Deci , tu o sa astepti si dupa ce iti expira termenu de livrare din contractul tau si 6luni? Nu prea cred,sau... poate ma insel eu. Un contract facut ,eu zic ca ,trebuie respectat . Deci eu unu nu accept asa ceva de la dealer. Hai sa-ti dau un exemplu. Dai avans ptr.masina si primesti un telefon de la ei sa vii sa platesti masina . Si tu le spui sa astepte vreo 2-3luni ca atunci poti plati masina. Ce raspuns crezi ca vei primi din partea lor? Smile
  • macri_l

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Corsa Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
salutare
eu am masina comandata la gtt bucursti pe data de 8 feb 2007, cu termen pana pe 8 aug 2007 si a ajuns
miercuri cel tarziu o iau de la dealer
deci gtt mi a adus o mai devreme cu 1 saptamana
  • Her
  • *
  • 6 mesaje
  • din 04 Jul 2007
  • Astra Z17DTL
  • Bucuresti
  • Her

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Fratilor , in sfarsit azi dimineata m-au anuntat cei de la Opel Erebus ca a ajuns masina ( o ridic maine ) si asta dupa o intarziere de 4 saptamani jumatate dupa termenul dat de ei de aproximativ 8 saptamani . Bafta multa celor care inca mai asteapta . Voi reveni cu impresii.
Skip ads

  • robertctx

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
chiar nu poate nimeni sa-mi spuna daca la di-bas se intarzie cu livrarea masinilor? Crying or Very sad
  • horia.popescu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Se intarzie peste tot, nu vezi?
  • razvanc

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2007

  • Mesaj Privat
macri_l a scris:salutare
eu am masina comandata la gtt bucursti pe data de 8 feb 2007, cu termen pana pe 8 aug 2007 si a ajuns
miercuri cel tarziu o iau de la dealer
deci gtt mi a adus o mai devreme cu 1 saptamana

cand ti-a ajuns masina in Gyor?
Ce motor si optionale ai pe ea?
Merci anticipat.
  • horia.popescu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu noutati. Alaltaieri m-a sunat tipa de la Erebus sa-mi spuna ca masina mea e deja in Curtici si ca pana la sfarsitul saptamanii e aici. In concluzie, am alergat ieri cu masina cea veche, am dus-o la REMAT si am radiat-o... Acum o astept pe cea noua. Smile

Foarte interesant... Dupa spusele dealer-ului, cei de la Opel s-au cam saturat sa stea cu masinile produse in curte din cauza transportatorului. In concluzie, s-a pus la punct urmatoarea "smecherie": producatorul aduce masinile pana la granita (Curtici), iar de aici le preia dealer-ul cu TIR-urile lui. Asa au reusit sa mai recupereze din intarzieri, ca altfel...
Skip ads

  • macri_l

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Corsa Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
razvanc a scris:
macri_l a scris:salutare
eu am masina comandata la gtt bucursti pe data de 8 feb 2007, cu termen pana pe 8 aug 2007 si a ajuns
miercuri cel tarziu o iau de la dealer
deci gtt mi a adus o mai devreme cu 1 saptamana

cand ti-a ajuns masina in Gyor?
Ce motor si optionale ai pe ea?
Merci anticipat.


la gyor era de pe 18 iunie..cam pe atunci a ajuns acolo
la curtici a mai stat si acolo o gramada mai bine de o saptamana..dar erau si restrictiile pe timp de canicula
1.3 cdti - 90 cp - alba - 3 usi - trapa - mp3 - scut - geamuri si oglinzi electrice - cheie pliabila - aer conditionat
  • cez

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Din cate am aflat cei care au cumparat masinile beneficiind de programul REMAT au prioritate la transport, ceilalti mai au de asteptat.La Erebus se pare ca saptamana asta au ajuns 4 trailare cu masini, dar si in cazul asta masina mea care trb sa o ridic acum 3 saptamani o voi ridica probabil peste 4 saptamani in cel mai fericit caz.
  • razvanpana

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Xman a scris:razvanpana scrie:Ai 2 luni si o saptamana ........... ha , ha ....... ti se pare mult ?....... sunt altii care au 4-5 luni si nu le-au venit masinile care trebuiau sa vina in max. 3 luni. Eu am platit la data de 26.04.2007 si mi-au spus ca in 3 luni max. am masina , iar acum GTT-ul are intarzieri de 1 luna pt. acesti termeni si nu stiu cat va mai dura asteptarea. Culmea e ca dau vina pe transport , iar la G&P vin masini "in fiecare zi" , deci cum la unii se poate si la altii nu ?
Mie mi-e teama ca GTT-ul nici nu mi-a platit masina (pote stau mai prost cu banii) si acesta sa fie unul din motivele intarzierii. Deci , tu o sa astepti si dupa ce iti expira termenu de livrare din contractul tau si 6luni? Nu prea cred,sau... poate ma insel eu. Un contract facut ,eu zic ca ,trebuie respectat . Deci eu unu nu accept asa ceva de la dealer. Hai sa-ti dau un exemplu. Dai avans ptr.masina si primesti un telefon de la ei sa vii sa platesti masina . Si tu le spui sa astepte vreo 2-3luni ca atunci poti plati masina. Ce raspuns crezi ca vei primi din partea lor? Smile

Contractul meu era de 3 luni (masina precomandata) , dar ei depasesc toate termenele (1-3-6-7 luni) si ar fi bine sa fie cat mai multi clienti care sa-si ceara drepturile , ca sa nu isi mai bata joc asa cum o fac acum.
  • JumanjuSp

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sharky a scris:
JumanjuSp a scris:Salut!
Azi am venit acasa cu un ochios diesel, Opel Astra Classic II , silver star III. Cei de la Radacini s-au purtat asa de frumos cu mine, mai ales ca masina intarziase aproape o luna. Dealerul a acordat un discount pentru intarziere, si pentru neplacerile cauzate. Ce sa zic, a meritat asteptarea!


In primu rand sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Poate ne spui si noua ce discount ai primit....


Salut si scuze de intarziere. Discountul a fost de 300 de EURO si un set de covorase de cauciuc originale. Multumesc pentru urari
  • razvanc

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2007

  • Mesaj Privat
la gyor era de pe 18 iunie..cam pe atunci a ajuns acolo
la curtici a mai stat si acolo o gramada mai bine de o saptamana..dar erau si restrictiile pe timp de canicula
1.3 cdti - 90 cp - alba - 3 usi - trapa - mp3 - scut - geamuri si oglinzi electrice - cheie pliabila - aer conditionat[/quote]
eu am dat comanda pe 10 feb iar la gyor a ajuns cam pe 25 iunie.
inseamna ca mai am de asteptat o sapt doua.
oricum maine o sa sun ca expira termenul x.
deocamdata sunt in graficul de 6 luni si nu am de ce sa ma ratzoiesc la ei dar peste cateva zile cand expira o sa incept sa-i trag de perciuni.
sa vedem acum ce amanare mai "capat"
felicitari pentru trapa. desi mi-am dorit-o foarte mult era cam scumpa. poate data viitoare Very Happy
ms
  • horia.popescu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
A venit masina! De ieri e in Bucuresti. Smile O s-o pot ridica luni sau marti.
  • macri_l

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Corsa Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Very Happy
salutare....va anunt ca am ridicat o deja de ieri si e dementa totala
a meritat sa astept
Mi a venit cu aproape 2 sapt mai devreme
Very Happy
  • macri_l

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Corsa Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
am uitat sa mentionez ca o am comandata de la GTT bucuresti si NU este in programul rabla
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR