Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • foss

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ce?
Skip ads

  • FLORIN -GABRIEL

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut,sunt nou pe aici,am platit si eu avansul pentru o corsa 1.2 l essezia 5 usi in 09-07-2007 la erebus si au zis ca vine in sept. sper sa fie seriosi.As dori sa va intreb, daca covorasele ,extinctorul,triunghiul ,trusa med. mi le dau ei sau trebuie sa le cumpar.E obligatoriu sa le cumpar de la dealer? va multumesc anticipat si sa ne auzim cu bine
  • Xman

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2007

  • Mesaj Privat
FLORIN -GABRIEL a scris:Salut,sunt nou pe aici,am platit si eu avansul pentru o corsa 1.2 l essezia 5 usi in 09-07-2007 la erebus si au zis ca vine in sept. sper sa fie seriosi.As dori sa va intreb, daca covorasele ,extinctorul,triunghiul ,trusa med. mi le dau ei sau trebuie sa le cumpar.E obligatoriu sa le cumpar de la dealer? va multumesc anticipat si sa ne auzim cu bine
Smile Covorasele le cumperi de unde doresti, extinctoru,triunghiulsi trusa medicala l-a mine le-am platit in contract. Citeste si tu contractul(precontractul) facut cu ei.
  • FLORIN -GABRIEL

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
multumesc,tocmai m-au sunat ca a sosit masina!
Skip ads

  • robertctx

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
se pare ca azi o sa vina masina.......astept tel. de la dealer in jurul orei 15 Laughing
  • robertctx

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
mdea............sunat la ora 15.............ne mai auzim la ora 17. la ora 17..................o lasam pe luni, marti ca aveam prea multe programari la livrare
  • robertctx

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
s-a rezolvat..luni la 11 o ridic Laughing
  • dotyk34

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu am comandat un Astra H pe 17 iulie (mi-au dat 4 luni de asteptare). Acum 2 saptamani mi-au zis ca e fabricata si ca trebuie s-o incarce cand o fi loc si pentru ea! Nu-mi pot spune cand pleaca, a cata e la rand la incarcare, unde au fabricat-o (tara), nu zic nimic. Sa stau calm?
Nu as vrea sa o prinda toamna prin nu stiu ce parcare inca 2 luni cat scrie in contract! Cat pot fi de neseriosi (neprofesionisti) astia de la GTT?

P.S.1 Ii stimuleaza cumva daca le dau 95% din cat face masina maine/poimaine? Sau nu conteaza?! [o mai iau si cu banii jos...]SadSad
P.S.2 robertctx: tu ce masina ai comandat? la tine a durat 2 luni (la Di-Bas). Ai facut cu 4 zile inainte mea comanda Smile
Skip ads

  • robertctx

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
eu am comandat astra classic si aveam termen in contrat 50 zile lucratoare. a venit mai devreme cu cateva zile.
  • dotyk34

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dotyk34 a scris:Eu am comandat un Astra H pe 17 iulie (mi-au dat 4 luni de asteptare). Acum 2 saptamani mi-au zis ca e fabricata si ca trebuie s-o incarce cand o fi loc si pentru ea! Nu-mi pot spune cand pleaca, a cata e la rand la incarcare, unde au fabricat-o (tara), nu zic nimic.


Mi-au spus atat: masina dv a fost fabricata in Germania.

Va mai intreb daca stiti cumva daca acum mai sunt intarzieri la GTT. Reprezentantul mi-a spus ca a trecut perioada cu probleme de asta vara... cica s-a rezolvat. Sa-i cred?
  • hallex20

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
hello...am comandat o corsa enjoy 1.2 la gtt...sper ca pana pe 12 sa o am...mi s-a spus ca maxim 2 saptamani e gata....am intalnit un baiat de treaba ...am reusit sa imi ofere un mop3 si covorase in pret...revin cu detalii
  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
am comandat astra gtc mi-a zis ca maxim 4 luni
Skip ads

  • astra peacock

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu am dat avansul la masina p 4 septembrie la u opel astra h 1.6 cosmo cu diverse optiuni si cum masina nu e p stoc ei estimeaza 3 luni desi p contract termenul de livrare este aproximativ 4 luni...probabil vine si sfarsitul anului... o sa va tin la curent
  • claudiu_com

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut ! Sunt nou membru pe acest forum ca urmare a comenzii pe care am facut-o vineri 28.09.2007 la Rucom Dj pentru un opel astra classic 1.7, care era pe stoc! Am dat avans 3000 ron. Ca termen de livrare mi-a spus cca 2 saptamani.
Din cate am citit pe acest forum se pare ca este o mare teapa acest termen de livrare . Daca mai este cineva care a patit-o la acest dealer va rog sa-mi raspundeti! Multumesc!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Termenul mare era la comanda mentru executie si mai ales la noul corsa. La masinile din stoc termenul ar trebui sa fie realist pentru ca masina este deja in showroom (la Craiova sau altundeva in tara).
  • claudiu_com

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:Termenul mare era la comanda mentru executie si mai ales la noul corsa. La masinile din stoc termenul ar trebui sa fie realist pentru ca masina este deja in showroom (la Craiova sau altundeva in tara).



Da, dar stoc la ei inseamna, STOC IN EUROPA! Aici e teapa! de care nu m-am prins! Confused
Sper sa nu fie totusi asa!
  • dotyk34

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
A venit si masina mea pe 3 octombrie. Termenul era pe 17 noiembrie; deci sunt multumit.Smile
Cred ca s-au rezolvat problemele alea cu intarzierile. Oricum, am vazut ca acum dau termene de 2,5 - 3 luni. Au mai scazut de la 4 luni. (vorbesc de Astra H).
  • astra peacock

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am fost sa mai comand o masina si am intrebat si de a mea si de unde se preconiza 4 luni sau sf anului acum ajunge la sf lunii octombrie sau maxim jumatetea lunii noiembrie...va tin la curent
  • astra peacock

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am uitat sa precizez ca am comandat un astra classic p care nu il aveau p stoc..la acesta termenul dat este de 2 luni.oricum am vaga impresie ca ori vor ajunge amandoua in acelasi timp ori prima va fi classic-ul
  • hallex20

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si uite ca a venit masina corsa 1.2 5 usi timp de asteptare de 2 sapt ......GTT
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR