Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • PIG

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut oameni buni.....tin sa precizez ca am dat comanda la un clasic 1.7 in august si mi-au spus ca vine pe la sfarsitul lui octombrie...se pare ca norocul mi-a suras si a venit mai devreme ...mai exact pe 4 octombrie............domnisoara mi-a spus ca ei nu au cum sa controleze drumul de afara la noi si de aceea pun o perioada mai lunga in contract ca sa nu sara omu pe ei ..................deci.......bafta celor care asteptati inca o masina de la opel
Skip ads

  • claudiu_com

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!
Marti 16.10.2007 am fost sa-mi "ridic" opelu' astra classic 1.7cdti, 5 usi, ultra de la Rucom Dj. Era "gata" de sambata, dar nu am putut sa ajung sa o iau ( desi am stat pe ghimpi zilele respective). In concluzie s-au tinut de cuvant_2 saptamani "in cap". Jos palaria! Very Happy Very Happy Very Happy Nu am ce sa le reprosez ...deocamdata..sa vedem la revizii!
Numai bine!
  • andrei_77

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut

eu am fost ieri sa dau avansul pentru un Astra Classic II 1.7 cdti, 5 usi la GTT in Bucuresti si mi-au zis ca dureaza 2-3 saptamani pana vine. Tipa mi-a zis ca masina e in Ungaria ...la 3 zile distanta dar nu imi poate da un termen mai scurt pentru ca depinde de transportator. Ce parere aveti?Am sanse sa vina mai devreme?cei care ati luat de la GTT ce parere aveti de ei?
Multumesc de raspunsuri. Cool
  • adioperator

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Una bucata Opel Astra Classic II 1.4 16v, sedan + cateva optionale, comandata pe 26 iulie, termen maxim de livrare dat in contract 29 octombrie 2007. Saptamana trecuta au fost sunati dar nici macar nu stiuau in ce stadiu de fabricatie se afla masina Confused , partea cea mai interesanta este ca masina a fost achitata integral. Oare cat va mai dura asteptarea? Ce este de facut in acest caz?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

P.S. Este vorba de dealerul din Constanta - KAMSAS.
Skip ads

  • sabinilie

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
Sunt printre primele mesaje aici pentru ca provin din alt club (forum)...
Acum 3 luni (prin vara) cand eram eu in asteptare, era o problema mare ... si toata lumea era super suparata (al meu astra G a durat 12 saptamani - comanda de productie la GTT Bucuresti)... Am vrut chiar sa mergem in grup la OPC...
Acum sunt 2 variante: ori NU scriu cei cu probleme, ori S-A REZOLVAT intre timp -> lucru care ma bucura...

Va urez sa le stapaniti sanatosi...

Sabin
  • bogdan panduru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2007

  • Mesaj Privat
obiwankenobi a scris:Am comandat un Opel Corsa CDTI pe data de 12/09/2005.La recomandarea
dealear-ului am ales o masina un pic diferita la optiuni deoarece "era in productie " si am fost asigurat ca timpul de asteptare va fi mai scurt asa.
Am crezut tot si am semnat contractul, am platit avansul(in 21/09/05) si acum astept masina .
Vreau sa va intreb cit a durat la voi pina ati primit masina din momentul in care ati semnat contractul?

Am uitat:Dealearul Opel Victoria Brasov iar termenul "mai scurt" 1 luna
Edit 2 : Azi 25/10/2005 am ridicat masina deci a durat 1 luna si 17 zile.Am platit contravaloarea unui scut 390 RON si taxa de inmatriculare 420 RON.
Am luat-o intr-o saptamana.O aveau pe stoc.A durat atat pana am facut io rost de bani.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR