Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • Hamsterdam

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006 1.2 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pe 31 decembrie 2005 am semnat contractul, merci fetele de la leasing inca odata ca m-ati asteptat pina la ora 14.00..si pe data de 21.01.2006 am luat masina..Deci 21 zile..la reprezentanta Opel Gold Platin
Skip ads

  • zafycom

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Braila
  • Masina: Agila 2001 Z10EX Parca
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
mie la meriva mi-au spus 10 saptamani chiar si mai mult tot la ordinarii de mai sus.
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Dar dece dureaza asa de mult o faci speciala la comanda cu ceva placeri in ea Laughing
  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Mi-a venit masina... dupa 7 saptamani de asteptare - comanda pe 05.09 iar pe 25.10 am luat-o !


Ultima modificare facuta de musicall la Vin 27 Oct, 2006 10:06 am
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@musicall Felicitari pentru achizitie si sa ai partea de f.f.f. multi km fara incidente Wink.
  • machiavelli

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2006

  • Mesaj Privat
A fost comandata pe 18 feb 2006 la GTT si a venit pe 11 aprilie 2006. Au zis ca in mod normai dureaza cam ~5 saptamani.
  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
sa va traiasca bijuteriile si sa le udati! Smile
va asteptam cu ele la intalniri! Cool
  • extruder

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cine asteapta zilele astea masina?

Sa-mi spuna si mie daca dealerul i-a zis acelasi lucru: ca cei de la transport nu fac fata la atatea vanzari si nu au trailere disponibile.

Fiindca mie asta nu mi se pare un motiv serios, ei trebuie sa faca pe dracu-n patru sa aduca masinile, sa angajeze soferi si sa le aduca pe sosea.
Skip ads

  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Da sunt ceva probleme... uite ce am gasit pe un alt forum despre aceasta situatie:

>> Din pacate in momentul de fata sunt intarzieri mari la transport atat la Opel cat si al Chevrolet.
>> Aceste intarzieri sunt datorate faptului ca in momentul de fata vanzarile GM in RO sunt duble fata de forecastul primit de Lagermax pentru livrari. Acestia nu au capacitatea de a transporta atatea masini.
>> In acest scop GM Southeast Europe incearca sa gaseasca alti transportatori pentru a mari capacitatea de transport. Din pacate datorita aderarii RO la UE, un volum foarte mare de masini este importat in aceasta perioada in RO(masini noi si second hand) si toti transportatorii din zona nu au camioane libere (s-au contactat inclusiv firme din Austria si Germania).
>> Totodata sunt probleme cu licentele de transport pentru Ungaria care datorita traficului foarte mare catre RO nu mai elibereaza aceste licente.(intre timp Lagermax a rezolvat aceasta problema).
>> Incepand de maine , Lagermax va primi 5 noi trailere special cumparate pentru transportul GM ,iar la sfarsitul lunii vor mai primi alte 5 trailere.
>> In paralel GM Southeast Europe incearca sa organizeze transporturi pe cale ferata din Majoshaza si Gyor pana la Curtici.
>> Pana si acest lucru este dificil deoarece in momentul de fata si alti producatori au apelat la aceasta varianta si Caile Ferate Maghiare nu mai elibereaza permise de trecere datorita traficului foarte incarcat catre RO.(sau este foarte greu sa gasesti vagoane libere)
>> Va asiguram ca de 3 saptamani se lucreaza la cel mai inalt nivel pentru a transporta cat mai multe masini catre RO pentru a recupera intarzierile.
>> S-au aranjat 2 trenuri care sa transporte 360 masini Chevrolet din Majoshaza pana la Curtici (1 tren pe 22 Nov si unul pe 27 Nov) si incercam sa arajam si transport pe calea ferata pentru Opel, de la Gyor la Curtici. (daca masinile ajung la Curtici , Lagermax poate aranja mai usor cu subcontractorii locali tarnsportul acestora). Aceste trenuri sunt in paralel cu transporturile pe trailere.
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
La Gold&Platin Bacau, aproape 3 saptamani + 1 zi (au adus una exact la fel, numai ca era diesel, a mea a venit in ziua urmatoare). In contract scria ca termenul maxim de livrare este de 40 de zile. N`am comentat cand au incurcat masinile pt ca stiam ca daca vroiau sa mi`o faca, mi`o faceau (sa`mi aduca masina in 40 de zile). Ce mai era o zi... Smile Mentionez ca masina am luat`o in luna august.
  • angel

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 1.3 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Da, intr-adevar, zilele acestea se pare ca multi au probleme cu livrarea masinii la timp...
Ati incercat sa cereti o alta masina in loc?
Am un prieten care si-a luat o Vectra de la Radacini si trebuia sa ii vina de saptamana trecuta. L-au sunat si i-au spus ca nu au trailer si mai tine inca o saptamana. Dupa ce le-a facut scandal l-au chemat sa ii dea o masina de la showroom pana ii vine a lui. I-au dat o Astra; initial au vrut sa ii dea un Chevrolet Aveo.
Toti dealerii au masini pe care le dau atunci cand ai probleme cu masina in garantie si trebuie sa o lasi la ei pentru reparatii. Si se pare ca fac asta si cand sunt intarzieri la livrare.
In contul acestori intarzieri, exista si optiunea cererii unui discount sau ceva in plus la masina (pe langa covorasele pe care ti le dau oricum cred). Si, avand aceste "cadouri", sa circuli cu masina de showroom pana vine a ta.
  • biro

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Meriva 1,7CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
andu a scris:Mie mi-au spus 10-12 saptamani.
Si inca mai astept:(
Tot GTT


si eu tot la gtt astept de 52 de zile
Skip ads

  • cryst_bv

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Astra z1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am facut comanda saptamina trecuta si a zis ca vine in 2
3 saptamini
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
cryst_bv a scris:am facut comanda saptamina trecuta si a zis ca vine in 2
3 saptamini

Pentru ce masina ai facut comanda si la ce dealer? Eu presupun ca ai comandat classic 2... Da si tu mai multe detalii! Wink
  • cryst_bv

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Astra z1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
cine a mai lutat clasic II de la opel victoria brasov? sint seriosi sau nu?
  • cristi71000

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2007

  • Mesaj Privat
La GTT mi-a venit masina Opel Astra Classic II 6 saptamani exact. Termenul era de 10 si a inclus si perioada Craciunului. Foarte amabili si profesionali - am fost incantat.
  • DrK
  • *
  • 16 mesaje
  • din 20 Feb 2007
  • Astra CDTI 120CP
  • Bucuresti
  • DrK

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra CDTI 120CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Astra H Caravan cu cateva gadgeturi peste standard 4 saptamani la GTT. Partea si mai buna ca am luat si reducere 1000 E Smile
  • nightman

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Astra H - exact 2 luni, oferta era la 3 luni - Victoria Total
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
GTC in 1 luna si 3 saptamani la GTT. Nota 10 pentru ei!
  • krazyeone

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Astra H Facelift, 1.6-115 Hp, termen de livrare 6 saptamani, am unghii de ros pana atunci
In functie de ce optionale alegeti se poate intarzia termenul de livrare cu foarte mult timp
Intradevar pana acum GTT au fost foarte prompti si profesionisti
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR