Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Dan Ionescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Salut tuturor!
In urma unei intimplari petrecuta asta vara in Bulgaria (intr-o zi de vineri la ora 17.00) imi pun si va pun si voua urmatoarea intrebare :
La ce numere de telefon putem apela atunci cind avem o problema tehnica ( deci nu accident, ca asta e acoperit de Casco) in afara tarii in vederea tractarii pina la service ? Si care ar fi pretul acestui serviciu ?
Ma intereseaza in Ungaria si Austria (eventual si Germania, desi aici am putin de mers).
Stiu ca exista Opel Assistance, Opel Mobileservice sau Opel Roadassistance (sau cum s-o fi chemand ca am gasit toate aceste denumiri) dar nu reusesc deloc cu google sa ma lamuresc cum dau de ei in Ungaria, Austria si Germania. Cum masina are 7 ani nu stiu daca numerele de telefon pe care le am in Caietul de service mai sunt valabile.
Germania 0800 673 52 77
Austria 0800 20 83 80
Ungaria 80 200 940

Si in afara de Opel Assistance / Mobileservice / Roadassistance la ce alte firme se poate apela ? Si la ce preturi ?

De altfel constat ca nici in RO nu gasesc ce preturi au Opel Assistance si nici ce telefon au.
O fi 223.46.90 cum scrie in cartulia mea ?
Am gasit pe un alt forum :
Opel Assistance este reprezentat in Romania de catre ACR..........
cel mai bine e sa cititi manualul unde sunt explicate conditiile de folosire a serviciului.Daca vreti sa-l folositi in afara perioadei de garantie trebuie sa fiti membru ACR
Atunci nr in Ro este 222.22.22 ?
Pe acelasi forum gasesc
+40 21 3174690
Ideea e ca desi stau de jumatate de zi pe net sa caut chestia asta , nu m-am lamurit deloc.
In schimb m-am lamurit cum e la Ford si la Dacia Crying or Very sad
Acum mi se pare aproape utopic sa gasesc cum functioneaza acest serviciu in Ungaria si Austria, asa ca nu pot sa sper ca imi va spune unul dintre voi acest lucru.

Pe de alta parte varianta cea mai eleganta (parerea mea) si anume o asigurare ce include asistenta rutiera ( am gasit la Generali, RAI si Carpatica) nu este o solutie pt mine pt ca toti vor masini de maxim 6 ani vechime . Mai exista si alte firme la care se pot incheia astfel de asigurari ?

PS
Daca un moderator crede ca ar fi trebuit sa postez in alta parte , rog sa mute topicul.
Multumesc !
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cel mai bine faci un drum la ACR si te informezi acolo, ei vor stii exact cine anume te poate ajuta in tarile respective. Eu sunt in Austria, aici este ÖAMTC, acelasi lucru cu ACR-ul romanesc, in Germania este ADAC. Cand am plecat in Romania in concediu, m-am dus la ei si am intrebat ceea ce te intereseaza si pe tine, adica unde sa apelez in caz ca am probleme cu masina. Mi-au spus ca in Romania sa apelez la ACR, exista o intelegere intre ei si asa au in fiecare tara cred.

Uite si niste link-uri, poate te vor ajuta.
http://www.arctransistance....deAssistance.aspx
http://www.acr.ro/
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR