Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
de ceva timp la plecarea din loc si la demaraj chiar si in a-2-a am senzatia ca motorul joaca in suporti sau mai bine zis vibreaza fatza masinii am verif suporti motor si cutie,pivoti,rulmenti caseta directie bucse fara sa gasesc vreo anomalie (kadett1.2 ohv an 81)Sa-mi faca fente ambreaj-ul?
Skip ads

  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Dupa simptome ar cam fi "soarele" (placa de presiune) de la ambreaj slab... Si eu am aceeasi problema la un C16NZ dar m-am obijnuit sa plec mai fortat si nu mai face asa de urat!
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
multumesc de inbarbatare trag de el pana pica dupa care il inlocuiesc ca piese am har domnului Embarassed
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Se pare ca scap mai usor bucsele din podul pedalier se vad doar pe stand ITP am fost si sunt pe duca se pare ca ele sunt cauza dar mai exact va informez dupa ce le schimb ca acum nu am timp de reparatii
Skip ads

  • wormostar

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Kadett 1986 12sc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
sa te uiti la cele 3 suruburi care tin cutia de viteze sau la cele 2 care tin motorul
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ma uit si la ele numai sa-mi fac vreme Embarassed
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am rezolvat bucsele de la brat aveau candva uzura si sa nu schimb si bratul am bucsat bratul iar la un condus criminal ca al meu bucsele nu au permis bratului sa joace da ele au inceput sa joace in bride Shocked am schimbat bucsele am rebucsat bratele si totul e ok (bucsele din pod)
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
si eu patesc asa, cand schimb a2a la turatii joase...1000-1500, sau cand e motoru rece, la plecarea de pe loc. e posibil sa fie discu de ambreiaj ?
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mi-a revenit problema se pare ca tre sa schimb bratele si bucsele aferente ca-i batrana si necajita si are un nebun de sofer Cool . Am uzura mare la brate (tija care intra in bucsa din podul pedalier)am tot improvizat-o da acum cred ca nu mai scap.La mine sanzatia de topait roata(sau roata patrata) o am doar daca demarez sportiv in vit 1 si 2 in rest nu se simte nimic ceva zdranganit usor la gropi si cam atat.
Nu cred se poate sa ai aprox aceleasi probleme asa ca pana nu esti sigur nu cumpara piese sau nu demonta ambreajul ca poate scapi mai simplu . Incearca sa dai de o bere la baietii de la itp da traga de roti pe standul de ITP si i-ti spun ei ce te doare.Eu asa am facut si m-au servit.
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
pai momentan nu demontez nimic. e si frig si nici bani nu prea am.

si momentan am o problema mai mare, si anume imi moare motoru la frane bruste si la viraje mai stranse...asa ca pana aflu ce are, aia cu trepidatul mai dureaza.
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema suportul motor fata statea intr-un singur surub si la fiecare acceleratie brusca misca pana cand mi-a rupt pompa de benzina si am ramas in drum Embarassed atunci am avut vreme sa vad ce face asa . Acum problema e rezolvata chiar daca am fost pe stand la itp asta nu s-a vazut. Trebuie sa raman in drum sa fac si eu ceva reparatii dar oricum la varsta ei ma bucur ca a fost doar un amanunt neglijabil faptul ca proprietarul bolovan e orb saracul trebuia sa-mi dea in cap suportul cand deschideam capota sa il vad si eu noroc ca piese am destule asa ca reparatia a fost doar o rutina Cool
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
eu am rezolvat problema cu benzina... Very Happy am pus 99+ si acuma trage bine si la turatii mai mici, nu da in gat. la turatii mari, am mai castigat vreo 500 la fiecare treapta, iar motoru se aude mai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR