Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • ady_marinescu

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Are cineva idee unde as putea gasi semnalizari albe pt Kadett D? Eventual si alte stopuri (alb cu rosu)? sau daca e cineva care sa faca pe comanda? Question
Skip ads

  • yceboi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2008

  • Mesaj Privat
dupa cum a spus si patratelyo la autokarma.tre sa inregistrezi masina ca sa ai reducere 15%,asa am eu,bafta
  • ady_marinescu

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pai am avut eu o tentativa, dar au numai pt kadett e. eu am kadett d. deci nu pot s-o inregistrez. astept idei in continuare.
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut, am un kadett de 1.3 alb hidramta, l-am cumparat de la o doamna acu cateva zile am schimbat la el ulei cutie si motor. Si asi vrea sa ii pun niste becuri cu halogen,dar nu stiu ce sa ii cumpar m-am uitat un pic pe la becuri am vazut un singur bec cu 3 picioruse(presupun ca este si pentru faza scurta si pentru faza lunga, altul nu mai era in afara de cel pentru pozitie). Imi puteti recomandta si mie niste becuri mai bune, am vazut ceva frumos si avea o lumnina alba albastruie foarte frumoasa(dar sa fie si pentru faza lunga si scurta)dar nu vreau sa ma coste o catuta de bani. M-am uitat pe tot felul de siteuri am vazut ceva de la Phillips blue rainbow dar nu stiu daca se potrivesc. Daca poate cineva sa imi zica sun sfat. Multumesc
Skip ads

  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Semnalizarile de alta culoare decat galben sau portocaliu sunt ilegale.

Masinile aduse din america cu semnalizari rosii nu se inmatriculeaza in Romania de exemplu. Trebuie sa schimbi blocul de semnalizare.
  • ady_marinescu

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pai eu nu vreau decat sa-i schimb geamul de la semnalizare cu unul alb sau transparent, cum au masinile noi. becul va fi portocaliu. deci va samnaliza portocaliu.nu e nimic ilegal.
@hmalex87: ai becuri H4, acelasi si pt lunga si pt scurta. vezi ca pe ambalaje scrie si ce tip de lumina dau.
  • kokaine'car

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Kadett 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal...pt becuri poti sa'ti pui philips blue vision h4 is ok...bafta
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Dragon Warrior a scris:Semnalizarile de alta culoare decat galben sau portocaliu sunt ilegale.

Masinile aduse din america cu semnalizari rosii nu se inmatriculeaza in Romania de exemplu. Trebuie sa schimbi blocul de semnalizare.
dupa cite stiu eu , in decret scria ( spun scria ,pentru ca nu l-am citit ieri ,ci acum 1 an) , ca : semnalizarea se face cu bec de culoare alb sau galben , portocaliu - fata , si galben , portocaliu sau rosu - spate. deci oricum ai combina , trebuie sa iasa ceva legal...
Skip ads

  • ady_marinescu

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
si eu zic la fel. problema mea ramane ca am geamul de la semnalizarea fata portocaliu si becul alb. eu vreau geamul alb si becul portocaliu. acel geam alb nu stiu de unde sa-l iau. mai exista cei care faceau din plexiglas faruri si semnalizari? acu cativa ani stiam in ploiesti unde erau, dar acum.........
  • ady_marinescu

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am gasit poze cu ce as vrea:

semnalizarea



asta e pt Kadett E, mie imi trebuie pt Kadett D, dar in ideea asta
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Philips blue vision vreau sa imi pun, sper sa fie bune, am citit tot felul de chestii pe toate forumurile care zic ca sunt bune,care zic ca nu prea, acu ramane sa testez pe pielea mea
  • ady_marinescu

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nimeeeeniiiiiiii? Sad
Skip ads

  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu te precipita. ai rabdare . la un raspuns , poti astepta si 1 -2 saptamini..., dar vine, daca stie cineva ceva..
  • patratelyo

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Kadett 1987
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
mai omule incearca sa cauti si pe la dezmembrari dar si sa dai comanda la un magazin de piese auto import.daca eu am gasit pt kadett E pe net la autokarma este imposibil sa nu gasesti si la un magazin.daca tii neaparat sa-ti pui cauta mai cu inversunare.si eu am fost la fel si acu ma stiu toti baietii de la magazinele de piese auto de import din focsani.fii calm dar perseverent si vorba lui colegu NU DISPERA. Very Happy
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Semnale albe NOI sunt 40 ron la magazin..Stopuri clare de KDT E gasesti cu 350 ron la iesire din Jilava,pe dreapta,e un importator direct.Este in curtea unui fost C.A.P. (evident),in aceiasi incinta cu SAMOUNA-pietre de pavaj.Acest indicator tb.sa-l urmaresti,si te duce direct acolo.
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Stie careva cum se regleaza farurile la opel kadett Embarassed , m-am uitat pe acolo exista un fel de "robinet" de plastic, am incercat sa invart de el stanga dreapta da nu se misca, si mi-e frica sa trag de el mai tare poate stric ceva.(stiu sa le reglez la perete chiar am incercat , farul din stanga bate sus de tot, nu vreau alte explicatii, multumesc)
  • patratelyo

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Kadett 1987
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
e chestia aia de plastic ca un robinet dar vezi ca ai si un surub cum te uiti din fata la far in stanga lui sus care iti permite sa-l misti stanga-dreapta.il slabesti pe ala si strangi robinetu ala de plastic.dar ai grija ca filetul e pe invers ca la butelie(pe stanga).dar mai bine dai 10 roni la un service si ai rezolvat-o.acolo iti pune aparatul ala meserias(eu asa am facut dupa ce m-am chinuit singur si aproape ca le reglasem bine) Shocked
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Imi recomanzi te rog un service, nu vreau sa par lenes, dar mi se pare mai ok sa stiu unul ok de la cineva care a mai fost. Sa inteleg ca robinetul ala regleaza pe inaltime farul? Farul din dreapta bate in sus. Rolling Eyes
  • 2dsmart

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Kadett 1987 13NB
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
si eu sunt interesat de semnalizari albe si stopuri transparente pntru un caravan din 1987
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR