Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Predutza

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Gorj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
-In primul rand as dorii sa va zic ''BUN GASIT" deoarece sunt nou pe forum........... Smile
- In al doilea rand v-as ruga sa ma ajutati in alegerea masinei pe care o voi lua in scurt timp ......... Voi merge in germania in 1-2 luni pt. a-mi cumpara o masina SH.............Marea problema e ca nu m-am hotarat inca ce masina sa iau...Question....deci...Am vreo 9-10000 mi de euro si vreau o masina din 2004+ ,motor preferabil diesel sub 2 litri ,sau un benzinar 1.6........M-am gandit la Astra g/h , Focus 2 ,Vectra C , Golf 5 ?daca cineva are si alte propuneri sunt dispus sa il ascult? ...... Ma intereseaza si informatii despre consum, fiabilitate , probleme tehnice frecvente
, costuri de intretinere etc................
-Va astept cu argumente , informatii si propuneri ?
Skip ads

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu votez pt Golf 5
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu pentru Golf7.
  • Predutza

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Gorj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Argumente Question , probleme tehnice frecvente Question , costuri de intretinere? Question
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
S-a mai discutat in multe alte locuri si ai face bine ca sa folosesti "search". Nu vrei primi totul pe tava aici.
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
eu zic sa scoti Focusul de pe lista, caci vei pierde la revanzare destul de mult.
Vectra C, probabil ca se apropie ca bani de celelalte da e dintr-o clasa mai mare. ai avantajul ca ai spatiu mai mare in cazul acestui model.

eu zic sa te orientezi spre Astra H (nu te mai gandi la G caci e modelul vechi si iar o sa pierzi la revanzare), Golf 5 si Vectra C.
vezi ce gasesti acolo, la ce bani si in ce stare.
daca ai familie mare si ai nevoie sa cari cu masina atunci te duci la Vectra C sau Astra H "de aia lunga". daca nu, te uiti la Astra H hatchback sau golf 5, cu precizarea ca G5 este putin mai scump.
parerea mea este sa te orientezi la un motor pe benzina 1.6 caci e mai ieftin de cumparat si mai ieftin de intretinut. plus vad ca esti din gorj si acolo nu cred ca e ff aglomerat.
bafta
  • marywsd

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
astra g cu motor diesel de 1.7 80 cai este f puturos si are tehnnologie veche, astra H 1.6i 115 cai mi s-a parut ok sg lucru care mia displacut e cotiera fata care incomodeaza la schimbat at cand e coborata, ford focus 1.6i 100 cai e ok dar ambreajul tine destul de sus nefavorizand plecarile rapide de pe loc, in schimb dieselul de 1.8 115 cai e marfa are cuplu ambreajul tine mai jos, dar as sugera o benzina, motorina fiind mai scumpa ca si combustibil , reviziile mai scumpe piesele mai scumpe, e o chestiune de gust dar mai degraba astra H decat G
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Din enumerarea ta face nota discordanta Vectra C.
In rest cam toate sunt din aceeasi clasa.
Eu iti recomand totusi sa ai in vedere si Corsa.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR