Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Slabe sanse sa gaseasca la dezbembrari Symbol din 2006-7-8. Piesele de Renault sunt scumpe (mai ales plasticele) pentru ca asta e politita dusa de ei, masini ieftine piese scumpe. Iti dau un exemplu, ornamentele laterale de pe 2 usi, fara sigla de pe usa de fatza, costa 230 ron.

Da, e logic ce zice dodo dar in Romania nu se tine cont de viteza. Practic, chiar daca se vede cu ochiul liber ca unul a avut viteza (ce reiese din urme de franare sau daune) nu se poate dovedi pentru ca trebuie sa existe o dovada a vitezei implicite, nu a urmarii acesteia... fapt usor de contestat in intanta, in caz contrar.

Alcoolemia trebuia luata ambilor soferi nu numai a celui evident vinovat. In cazul asta se pot schimba datele problemei.

Mi se pare aiurea sa nu te gandesti la banii tai... asta inseamna sa neglijezi un RCA sau un ITP. ITP-ul este la fel de important deoarece daca ai asigurare valabila dar ITP expirat, firma de asigurari nu plateste nimic celuilalt sofer.


Ultima modificare facuta de ovidiutm la Vin 12 Dec, 2008 8:19 pm
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ieri.. mi-am dat seama ca era ultima zi de rca.. asa ca am facut in asa fel incat sa ajung acasa inainte de ora 00:00 ..
acum masina sta jos in parcare.. si eu trebuie sa iau legatura cu agentul de asigurari Razz
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Astea sunt prostii ce se discuta: cum sa scapi in momentul in care ai gresit destul de grav (circulat pe strada cu o masina fara asigurare + bonus ca nu a oprit la stop). Si toate astea - intr-o tara bananiera - se termina (dpdv legal) cu o amenda simbolica ? Mi se pare ridicol.
Accidente se pot intampla - de aia le si zice asa - dar cu unele chestii (rca si itp) chiar nu e de joaca.
E vorba aia "Domnia si prostia se platesc" si bine ar fi sa o plateasca doar cel care e vinovat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR