Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • kiss barna

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1996 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut!
Am un opel astra g 2006 motor 1.4 benzina la care a fost "maturata" fata, lonjeronul a trebuit indreptat. Pentru acesta a fost necesar scoaterea motorului. Dupa ansamblarea masinii becul check engine a ramas aprinsa. Masina are la bord 29.000 km unic proprietar fara probleme pana acuma. La tester a iesit eroare p 0135.
de mentionat ca masina a stat cu acumlatorul decuplat cca 6 saptamani. Dupa ce a fost stearsa eroarea la nici 10 km s-a aprins din noua becul check engine pe bord. Daca aveti sfaturi utile in legatura cu problema mea va multumesc anticipat!
  • nyros
  • Suspendat
  • 25 mesaje
  • din 31 Mai 2008
  • Astra 2002 y20DTH
  • Constanta
  • nyros

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
P0135 - Heated oxygen sensor(HO2S) 1,bank1,heater control - circuit malformation
fuse,wiring,HO2S,ECM
Conform autodata 3.18:D
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pai daca a fost "maturata" fata, nu a fost maturata si sonda lambda? Ca e cea mai expusa, inainte de compresor AC si radiatoare. Sau poate nu a mai fost pusa cupla la loc.
  • kiss barna

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1996 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2007

  • Mesaj Privat
LDivora a scris:Pai daca a fost "maturata" fata, nu a fost maturata si sonda lambda? Ca e cea mai expusa, inainte de compresor AC si radiatoare. Sau poate nu a mai fost pusa cupla la loc.


Din pacate da. Azi am fost la mecanicul meu si sonda lambda din fata motorului este usor indoit cum a fost atins de radiator iar la masuratori pe partea de incalzire a sondei nu este nici o rezistenta! Multumesc de sfaturi!
Urmeaza sa schimb cu una noua!

Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR