Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Pitbull

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare
O amica vrea sa-si aduca din Anglia un Opel Corsa ... unde si cam cat ar costa sa schimbi bordul si volanul de pe partea dreapta pe partea stanga ...

ps. am dat cautare si nu am gasit o discutie despre acest subiect ...
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Mai bine isi ia unul cu volan pe stanga direct. E munca multa, costa si manopera si piese si modificari. Plus ca se umbla la toata instalatia electrica si sa n-aibe surprize dup-aia. Astupa gauri in podele, da gauri in podele sau schimba pedalierul (tre sa muti si pedalele si axul dintro parte in alta...). Nu e asa simplu precum pare si nici orice meserias nu e indicat sa se apuce. Mai ales din cauza electricii...
Sper sa nu te deranjeze parerea mea..

Poate te ajuta.. Da un click
AICI
SI AICI

Si vezi ca in primul din ele un user (sabothor) a pus un link catre un site care te va lamuri cu mai multe detalii.

Uite, cica s-ar putea si inmatricula la noi chiar si asa, cu volan pe dreapta: VEZI AICI
  • Pitbull

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Tannu, merci pentru ajutor
Smile

ideea este ca masinuta asta o primeste cadou de la niste rude ... pe ea o costa doar taxa si schimbul asta de volan de pe dreapta pe stanga
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
sa o vinda si sa isi ia alta cu volan pe stanga. sau sa ii schimbe farurile si sa se invete sa conduca asa, daca e o "ea" poate are noroc si merge bine, ca de obicei femeile fac lucrurile pe dos Smile
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Fata, baiat, indiferent cat de bun sofer esti, tot e aiurea sa mergi cu volanul pe dreapta.
Si eu as fi mers tot pe prima idee a lui Denis. Sa o vanda si sa ia alta cu volan pe stanga, dar daca a primit-o cadou... nu prea se cade sa o vanda.
Deci nu ramane decat varianta sa ii schimbe farurile si sa o inmatriculeze asa sau sa investeasca niste bani si sa ii adapteze volanul pe stanga. Dar sa caute bine unde face treaba asta ca sa nu i se faca o treaba de mantuiala si sa aibe surprize mai tarziu.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR