Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • BOEING747

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: ORADEA
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Intrebarea mea ar fi cum de pe spate am boxe dar sus cele de inalte lipsesc cu desavarsire? .Cum sa fac sa-mi pun si de inalte pe spate.Am scos plasticul dar nu vad nici un fir,nici o mufa. Tre sa le trag eu de undeva?
Skip ads

  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Da. De la difuzorul de pe usa.
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
nu sunt twetere acolo si nici fire sau mufe!!!
asa a iesit masina din fabrica - nu stiu cum ii zice la nivelul asta de dotare dar asa a fost si la mine dar am gasit twetere in dezmembrari. Daca vrei iti prelungesti fire de la difuzoarele de jos, eu asa am facut...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Daca in spate nu ai pasageri aproape niciodata (sau... numai soacra Rolling Eyes ) nu face nimica, nu se merita, in locurile din fata nu se va simti, oricum, mai nimic... Daca nu, pune in paralel cu difuzorul un tweeter in serie cu un condensator NEPOLARIZAT de circa 2.2 microfarazi
Skip ads

  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
La Astra mea abia luata nu aveam nimic pe spate ...nici macar fire trase desi imi ziceau ca am.Tzeapa erau trase pana la intrarea in portiera din spate si apoi nema... Oricum twetere gasesti sa cumperi dar ai grija!! Dupa cum sunt pozitionate pica exact in zona urechilor celor care stau in fata si credema ca nu e placut, mai ales daca iti place sa asculti nitel mai tare musica, sa-ti tiuie alea in ureche.Eu mi-am luat unele impreuna boxe pe spate dar care au filtre pe ele si le-am setat pe low ca sa nu imi sparga timpanul. De aceea itti recomand sa-ti iei unele cu filtre daca iei boxe pe componente sau sa-ti iei, daca nu ai deja pe alea din usa, niste boxe coaxiale ptr usa spate.


Ultima modificare facuta de Forbes la Joi 27 Oct, 2005 8:28 am
  • BOEING747

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: ORADEA
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2005

  • Mesaj Privat
M-am gandit sa le ciordesc pe cele lui sora-mea de pe Zafira(cele din spate),se potrivesc oare? Ornamentul care acopera tweterele stiu sigur ca nu sunt la fel,la Zafira sunt rotunde si pe spate pe cand la a mea un fel de patrat. Mi le-as pune si pe spate fiindca scaunul soferului e dat foarte in spate...daca sunt lungan ce sa fac Razz .M-am gandit ca tot ar mai schimba ceva din acustica , sau ???
  • peter

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Ai putea sa iti cumperi de pe piata sunt ieftine si sa sti ca rezista eu am si acasa si pe masina si pe masina cealalta am avut si aurezistat ca doar nu cred ca ai in masine vreo 300 wati reali.La acestea nu mai ai nevoie de comdensator ca au ele trebuie doar legate in paralel la difuzorul mare si au si un sistem de prindere cu surub sau cu un autocolant.Nu sunt de firma sau cine stie ce scule dar eu sunt foarte mutumit de ele.In masina am un JVC 4*45wati, iar acasa am o statie de amplificare de 2*80 wati si am legat doua in serie si se simte diferenta.
[/url]
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
eu am 2 tweetere luate din magazinul TITAN, au costat 99000 lei vechi, si de 2 ani se aud BETON, au condensator pe ele, nu am nici o problema...
  • virgilfranciuc

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Am o AstraG Caravan 2001,si nu am in portierele din spate conductori trasi.Am cumparat un set de difuzoare originale din dezmembrari si nu stiu cum sa fac cu cele din spate.Poate cineva sa ma ajute?Va multumesc!
  • andrei_hrz

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
eu sunt mai greu de cap cum se leaga acel condensatori adik stiu k are 2 pini unu plus unu minus cum ii leg adik, plus condensator la firu de plus de unde vine sunetu si minusul de la condesator va ajunge in difuzor? sper sa nu ma insel ms mult
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
foloseste un condensator nepolarizat de 2,2 uF sau putin mai mare daca vrei si putin din medii pe tweetere. Leaga
+ de la casetofon la + condensator,
- condensator la + difuzor (tweeter),
- difuzor la - casetofon
Cat timp nu exagerezi cu volumul pe spate acel condensator isi va face f bine treaba de 'filtru'
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
In aceeasi situatie am fost si eu .. mentionez masina a venit cu echipare pentru radio si 2 dif din fabrica.., eu am mers frumos la dezmembrari am cumparat, tweeterele fata cu tot cu mufe nestiind ca este cablat fata ,iar mufele le-am pus-o pe spate cu tot cu tweterele aferente .Pentru tweetere spate am tras fire din firele de la difuzoare .
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR