Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • cont-sters-1946

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2006

  • Mesaj Privat
salutare, sunt posesorul unui astra g bertone, de vreo 5 ani si inevitabilul s-a intamplat.. Sad
reprezentanti civilizati ai acestei romanii s-au gandit sa testeze taria prelatei mele si au reusit sa o taie pe o suprafata de 3-4 cm.

Am discutat cu CASCO, respectiv furnizori de piese si in principiu exista o solutie de schimbare a ei (cca. 700€ .. mi se pare ff putin), insa nu stiu exact unde ar fi cel mai recomandat sa fac inlocuirea; mentionez ca sunt din craiova si reprezentata opel de aici lasa mult de dorit.

as vrea sa stiu daca noua prelata trebuie cusuta pe tzambal sau se prinde altfel?! cum se re-fixeaza geamul din spate?
pun toate aceste intrebari din teama ca meseriasii nostrii mioritici se pot lauda usor ca fac treaba calumea, insa mi-e teama ca prinderea in chedere, mansoane, invelisul termic de dedesubt, etc, etc. nu e tocmai la indemana oricui, daca vrei sa nu-ti scartaie, sau sa suiere ulterior.

Va multumesc anticipat
Mihai
  • florynu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: cluj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salut ............
Bineniteles ca cineva care are sau a avut vreodata cabrio stie ca inevitabilul se intampla so..............
Incearca undeva pe forum-ul de la oradea pe undeva este un tip Nelu din Oradea str .Leaganului nr 9 ... numarul de telefon nu il mai am ... E tapiter de meserie ...
Eu am avut aceeasi problema acum 2 ani si am stat vreo 3 sau 4 luni cu ea taiata si lipita pana am dat de tipul asta !
El o sa iti faca ceva ce nici 5 reprezentante opel aliate nu ar putea sa iti faca !
sper sa nu iti fie taiata partea din spate cu luneta ca acolo nu stiu exact ce si cum ...........

Cu toata increderea apeleaza la el daca il gasesti si o sa fii cel putin extrasatisfacut !

aaaaa si PS: 1000 si ceva de euro am platit !
  • cont-sters-1946

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc de informatie si de pm.
Pe mine ma intereseaza schimbarea prelatei (nu reconditionarea), dupa anul nou voi da comanda pt una noua... cat despre bani nu prea conteaza pt. ca ca va fi integral platita de casco (de BCR Asigurari sunt foarte multumit in sensul asta.. niciodata nu au fost reticenti la rezolvarea problemelor)

An nou fericit si toate cele bune tuturor de pe forum
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR