Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • McFly

  • Mesaje scrise: 1,851
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sper ca intelegi de ce nu primesti raspunsuri, eu iti recomand sa cauti, demontarea consolei a fost discutata de nenumarate ori.

Oricum: scoate sina, in lateral, sub sina vei gasi 2 suruburi torx de T25, le desfaci. Jos deschizi scrumiera, gasesti 1 surub care tine consola, restul tin scrumiera. Pe langa masca brichetei bagi o surubelnita lata si scoti masca, dupa masca mai e un surub care tine consola. (total 4 suruburi pana acum)
Acum poti sa tragi de consola inspre tine si sus, in spatele TID/MID/etc sunt 2 cleme care se elibereaza usor tragand consola.
Daca ai comenzi manuale pentru ventilatie, va trebui sa dai jos blocul, acesta e prins in 4 cleme de otel, cu o surubelnita se desprind usor.
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sal.Am dat blocul de lumini jos si am gasit 2 leduri.Unul in soclu si unul lipit pur si simplu.Vreau sa fac albastru,imi trebuie doar ledurile sau mai trebuie sa leg si rezistentza?Multzumesc.
  • dabstercyp

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut! pune si o rezistenta de 1k. pb ledurile care le-ai avut erau la 12V, d-aia s-au ars. st unele superflux, mai puternice, dar functioneaza la 3v. tb sa pui neaparat rezistenta. daca mai ai nelamuriri posteaza... e simplu sa le skimbi si la bord, daca vrei. bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR