Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • Luisa BloodMoon

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Buna.am o Tigra si nu stiu cand am faza lunga pentru ca nu imi indica nicaieri.exista un bec ceva in bord?ma intereseaza foarte mult pentru ca mai am o problema ..imi face fleshuri singura...imi sare la hopuri sau cand semnalizez din faza scurta in faza lunga ...nu stiu de unde ar putea fii problema asta... poate ma ajuta cineva macar cu una din ele?
Skip ads

  • bogdan89

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra 1997 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pai cand ai faza lunga se aprinde in bord un bec albastru...langa semnalizari.... iar da flashuri singura...poate ai vreun scurt ceva...sau e maneta aia stricata...
  • Luisa BloodMoon

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru lamurire dar eu stiu ca am schimbat becurile de pe bord si nu l-am gasit pe ala care trebuie sa se aprinda la faza lunga o sa mai caut. la problema cu flesurile....cineva mi-a zis ca este din blocul de lumini dar nu stiu sigur ..poate sa ma ajute cineva?
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am avut aceeasi problema, imi sarea pe faza lunga la hopuri sau la revenirea manetei dupa ce semnalizam .
Am cumparat tot blocul manetei(cu tot cu maneta ) , a costat vreo 50 de ron nou nout .

Este foarte usor de schimbat . Sub volan este un capac de plastic cu 3 suruburi. Se desfac cele 3 suruburi, se scoate capacul de jos, se scoate si capacul de deasupra volanului . Pe urma ai sa vezi ca, corpul manetei e prins cu niste cleme din plastic(daca imi amintesc bine) . Scoti blocul manetei afara si il pui pe cel nou .
Skip ads

  • Luisa BloodMoon

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru ajutor o sa incerc sa caut in magazine dupa sarbatori.sper sa gasesc . Laughing
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Gasesti dar pe comanda. Astept o zi sau doua si ti-l aduce.
Confirm, montajul este unul extrem de simplu.
  • Luisa BloodMoon

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
da stiu ca doar pe comanda il aduce..am intrebat undeva dar comenzi dupa 7 ianuarie primesc..si in plus nu ma pricep la montat deloc...o sa cer un mic ajutor la un service ceva..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR