Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Crying or Very sad Cu toate ca este complet off topic va rog sa ma ajutai si pe mine. As vrea sa imi recomandati (eventual o referinta), zilele astea (azi-maine) un doctor neurochirurg de la spitalul militar din Bucuresti pentru o internare la neurochirurgie (pentru o operatie). Este vorba de o tumoare la cap a soacrei mele (o femeie extraordinara) si e o chestie mai mult decat urgenta. Are Rezultatele de la tomograf si RMN. In prezent se afla la spitalul Bagdasar, si asteapta rezultatele unor teste. As vrea la spitalul militar deoarece la Bagdasar stau destul de rau cu locurile (are loc, dar o plimba dintr-un salon in altul, e foarte departe de toaleta si deoarece se misca foarte greu, ii e foarte dificil sa mearga la toaleta) si mai ales e o galagie infernala tot timpul (spitalul e in consolidare) si nu se poate odihni deloc.
Va multumesc pentru intelegere si scuze de off-topic.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am mutat eu mesajul poate asa ai mai multe sanse,
Dan

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu iti recomand tot Bagdasar, dar la doctorul Vasilescu, cred ca e deja sef la neuro. Super doctor si super OM. Se ajunge la el prin asistenta sefa.
Despre Militar am avut doar experiente foarte neplacute d.p.d.v. medical. D.p.d.v. al confortului si al linistii e O.K. Doar cu asta s-a ales unchiul meu de la ei: LINISTEA ETERNA (nu era la neuro, ci la interne, deci nu generalizez).
  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Crying or Very sad Revin, am fost la Bagdasar-Arseni (sectia Neurochirurgie III) si mi-a facut o impresie f.f. proasta (bolnava a stat doar 2 zile internata si am mutat-o in alta parte).
De rau:
1. Cladirea este in consolidare (termen de executie Decembrie 2009) si e un zgomot infernal in saloane, chiar si cu geamurile inchise, plus caldura aferenta geamurilor inchise.
2. Pacientii sunt mutati tot timpul dintr-un salon in altul, fara sa se tina cont de de gravitatea problemelor lor (mai aes distanta de strabatut pana la toaleta)
3. Nu au targi sau carucioare aproape deloc pt pacienti (am vazut cateva faze de m-au lasat masca - nu detailez)
4. Majoritatea infirmierelor sau asistentelor nu te baga in seama decat cu "atentii" serioase (am intalnit si exceptii totusi) date zilnic (la fel nu detailez).
5. Sistemul de paza e varza (e si bine, dar si rau, pt ca poti intra peste tot, in oriunde vrei, ceea ce nu mi se pare normal)
De bine:
1. Doctorul la care am fost e super de treaba (Dr. Munteanu)
2. Poate ramane o persoana cu bolnavul ca insotitor contra unei sume modice de 2RON/zi (ti se da si chitanta dar trebuie vorbit cu asistenta doctorului)
3. Dupa cum am mai zis, mai sunt si cateva exceptii printre infirmiere si asistente cu privire la ajutorul dezinteresat (repet, cateva) dar trebuie insistat.
Cam atat cu Bagdasar-Arseni.

Bolnava se afla in prezent la Institutul de boli cerebrovasculare (IBCV) prof. dr. VLAD VOICULESCU (se afla langa Bagdasar-Arseni cam la 500m mai spre statia de metrou Piata Sudului, un loc super din punctul meu de vedere:
1. E super liniste, lucru ce conteaza cel mai mult, zic eu
2. E umbra, e racoare (sunt copaci f.inalti care fac umbra)
3. Asistentele si infirmierele sunt foarte amabile, fac ce e necesar.
3. Exista cate un W.C. la fiecare 2 saloane (cu intrare din saloane pe o usita si un holisor) ce are si chiuveta cu apa calda Shocked
4. Doctorita (Gheorghitescu) e super de treaba, intelegatoare, fara nici o "pretentie", lucru rar.
5. Medicamentele, perfuziile exista si sunt administrate ori de cate ori e nevoie.
6. In afara orelor de vizita (zilnic 13:00-20:00) nu se poate intra in clinica (datorita firmei de paza), dar se pot face mici exceptii pt insotitori, daca sunt cazuri foarte grave (insotitorii pot ramane chiar si peste noapte cu bolnavii).
In prezent soacra mea ramane aici intr-o stare agravata (regret, cu sanse minime, asta fiind concluzia dupa o gramada de teste efectuate), asteptand o eventuala operatie, dar noi inca avem incredere in Dumnezeu ca va fi salvata (macar ameliorata starea in care e).
Multumesc pentru amabilitate.
Skip ads

  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Crying or Very sad S-a terminat tot chinul, si pentru ea, si pentru noi, adica a decedat. Era o tumoare prea mare si prea intinsa, si dupa o operatie grea, la cam 2 saptamani de la ea, pe data de 27.09.2008 a decedat. Dumnezeu sa o odihneasca.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sad
condoleante
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare sincer rau sa aud asta, macar tu ai incercat, condoleante.....
Dumnezeu sa o odihneasca
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sincere Condoleante!
Intr-o situatie asemanatoare m-am aflat si eu acum un an si ceva, iti inteleg durerea.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Skip ads

  • myky99

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sincere Condoleante!
Dumnezeu sa o odihneasca!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Condoleante! Sad
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Condoleante!
Astea sunt cele mai neplacute evenimente din viata unui om. Sad
  • D@ny

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Condoleante !
Dumnezeu s-o odihneasca in pace Sad
Skip ads

  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
condoleante
  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc mult la toata lumea pentru sprijin.
  • adriancean

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
condoleante
  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Rolling Eyes Asta a fost experienta mea: am fost martor la transformarea unui om normal (ce nu fusese niciodata bolnav mai grav) intr-un om paralizat, care nu mai vorbea, sau manca singur si care apoi a decedat, in doar o luna si jumatate. Asta in ciuda tuturor eforturilor. Multumesc echipei de medici de la I.B.C.V. condusa de Pr. Dr. Danaila care au incercat sa o salveze. Un singur lucru am invatat din treaba asta. Nu doresc nimanui, dar, atunci cand aveti probleme de genul dureri mari de cap (si uneori si tulburari de vedere), care nu trec cu calmante si care apar si dispar periodic, faceti un efort financiar si faceti o tomografie, deoarece, doamne fereste pot fi probleme foarte grave, pentru ca atunci cand problemele se manifesta evident, e prea tarziu. Multumesc inca o data pentru cuvintele frumoase.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Condoleante.
As adauga eu la durerile de cap care nu trec si la tulburarile de vedere varsturile in jet fara greata,tulburari de miros sau de auz(neelucidate de un examen ORL),pareze si parestezii(adica furnicaturi) de membre,de fata,tulburari de sensibilitate in aceleasi locuri etc etc.
Si daca aveti posibilitatea RMN si nu CT ca e mai specifica pentru explorarea cutiei craniene
Sanatate multa.
P.S. Sunt medic rezident medicina interna
  • gaby_ice

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
multumim pt sfaturi ,si cu toate ca este cam tarziu ,as vrea sa spun si eu condoleante si Dumnezeu sa o odihneasca in pace ,imi pare rau pt pierderea suferita ,nu este usor sa pierzi o persoana draga
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR