Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mda acu sa vedem cind mi-or da banii Confused
Skip ads

  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
la mn in 2008 a inceput viatza opel si continua min opana in 2012 , unde nu se stie daca masina va mai fi in familie, se prezice venirea a 2 bmw sh seria 3 , unu tatalui meu si unu mie , ca voi implinii 18 ani , dar mai e pana atunci.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
La prima masina, mi s-a rupt inima in doua. Nu avea nici ABS, nici aer conditonat, dar cate nebunii am mai facut cu ea... Nevasta-mea mi-a spus ca in ziua aia am vorbit mai mult ca niciodata, probabil a fost reactia nervoasa. La a doua nu am simtit nimic. Deja aveam Astra noua de vreo doua luni si ma chinuiam cam de mult sa o dau.
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Prima masina a fost un Cielo, o masina care mi-a facut destule probleme, dar atunci cand am vandut-o mi-a parut rau.
A doua un Opel Astra Clasic dupa care m-am uitat lung cum pleaca din fata blocului...pana cand nu s-a mai vazut, In acelasi timp eram si suparat si fericit stiind ca imi vine o masina noua.
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Parintii mei nu si-au permis masina si nici taica-meu nu se agita prea tare, nu avea un hobby cu masinile. Asadar in 2006 am reusit sa imi cumpar un Astra F din '92. Masina nu prea avea dotari, asa cum zicea si dodo_13, pratic dotarea cea mai tare era ca aveam trapa Smile, dar anul trecut cand am vandut-o, mi-a parut foarte rau si inca pot sa spun ca atunci cand mi-e dor sa o vad, mai dau o tura in zona in care locuieste noul propietar.
Acum sunt la a 2-a masina (un Audi A4) si desi e cu mult peste F sunt convins ca atunci cand o sa o dau pe alta mai noua, nu o sa imi para atat de rau ca dupa Astra.
Cand muncesti pentru bani si cu greu iti cumperi prima oara masina, cred ca si daca cumperi o Dacie care se strica in fiecare saptamana, atunci cand o vinzi o sa iti para rau dupa ea.
  • katana

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z19dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ovidiutm a scris:
Cand muncesti pentru bani si cu greu iti cumperi prima oara masina, cred ca si daca cumperi o Dacie care se strica in fiecare saptamana, atunci cand o vinzi o sa iti para rau dupa ea.


asa e!
prima mea masina a fost o dacie din '78 luata din ultimii bani de pe descoperitul de card,
o masina demna de topicul diversi romani.
o nimica toata la bani, dar am investit in ea suflet; in fiecare saptamana reparam la babuta.
m-a durut inima cand am dat-o si cel mai tare m-a durut inima cand am auzit ca noul proprietar
a calat motorul. nu stiu cum a reusit dar a ramas fara apa si fara ulei.
imi venea sa urlu cand am auzit si stiind ce grija avusesem eu de babuta...
M-am consolat doar cu gandul ca deja aveam actuala masina, un opel astra...

Practic nu conteaza ce masina ai, daca e prima a doua sau cea cu nr.1000,
tot ce conteaza e cat de mult te-ai implicat in buna ei functionare si cat de bine te-ai simtit in ea...
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ady negoita a scris:mda acu sa vedem cind mi-or da banii Confused

mai ai noutati? In ce stadiu mai esti cu asigurarile?
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
prea multe noutati nu am,astept sa vedem cind s-or hotari sa-mi dea banii,si mai ales cit?eu am sa iau niste bani imprumut,de la sora mea,ca deja dacia mea nu mai vrea sa faca servici,si problema este ca as vrea o astra caravan pe benzina ai avea ceva stiri despre asa ceva?ar fi foarte bune pt ca eu nu am gasit nimic,iar diesel nu imi place, am eu un fix cu privire la benzinare,daca afli ceva date spunemi te rog ,ti-as fi recunoscator!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ca trebuie benzina am inteles. Da-mi mai multe detalii despre ce vrei: neaparat caravan, an, dotari ...
Mai merg prin piata si poate vad ceva.
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai anii 2002 2003 si mai sus, dotari nare importanta si neaparat caravan sa fie si in 4-5 usi Laughing
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu zic sa cauti ceva mai nou, deoarece daca zafira ta era din 2002 primeai doar 3-4000 de euro
E o chichita pe care multi o neglijeaza (inclusiv eu am neglijat-o) si am cam luat-o, am primit pe RCA fix 7000 LEI (1630 EURO) si masina in urma unui accident considerat dauna totala (eu am astra g 2001 1,7 diesel)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR