Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Bah fratilor! Care e treaba pana la urma cu EMO astia?... Am mai deschis tot eu subiectul acum ceva timp dar era pe alt topic cu o alta tema asa ca am lasat-o balta...numai ca de atunci(vreo 2 luni) lucrurile au cam avansat... Am inceput sa vad pe la televizor din ce in ce mai multe emisiuni cu/despre EMO. In mod normal nu prea ma intereseaza valurile astea care apar/dispar peste noapte...dat astia au aparut si nu vor sa mai dispara, in contra, au inceput sa se inmulteasca... Rolling Eyes
Eu personal cred ca nu e deloc sanatos sa fii EMO din asta adevarat; am incercat sa ma uit la o emisiune cu niste EMO-isti si sincer tipul(EMO-istul) care era intervievat parea un copil normal, inteligent cu capul pe umeri...numai ca daca te uitai la fata lui parca iti piereau aceste impresii... Care e scopul sa arate asa cum arata? Presupun ca vor doar sa iasa in evidenta...dar de ce sa iasa in evidenta? Ca sa.......ce? Uite, acum toata lumea a auzit de ei(nu prea stie nimeni cu ce se mananca curentul asta dar macar s-a auzit ca "se" exista acest curent); ce urmeaza? Sa devenim toti EMO? Poate asta ar fi o solutie...pentru ca daca am fi toti EMO probabil nu li s-ar mai parea ca sunt asa speciali si ar renunta...sau nu.....
Stie cineva clar care este DEFINITIA EMO si mai ales CARE ESTE SCOPUL DE A FI EMO? Oare?
Skip ads

  • florin_darabut

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Arad
  • Masina: Frontera 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
http://translate.google.ro/...6hl%3Dro%26sa%3DG
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
e un "trend"...al secolului 21... Very Happy
asa cum a fost si punk,DM,Hippie...and shit!
emo -vine de la emotie...vezi duamne sunt emotivi si neintelesi...copchii din ziua de azi.....eu i-as pune la MUNCA...sa munceasca pana le iese pe urechi...fara "mess" fara "calc" doar MUNCA...si sigur nu a sa mai aiba timp de "gandiri" emo...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut doi emo la terapie ... nu aveau rezultate la scoala si ii dusese ma-sa si tacsu la psihoterapeut . Era vorba de doua fete ..imbracate in negru , cu unghiile negre , machiate cu negru , cam nespalate , neangrijite , etc.
Defapt ei sunt niste neantelesi , nimeni nu-i iubeste , viata nu mai are rost si sunt oricand gata sa se sinucida ( sanchi Very Happy ) si alte balarii de-astea .
Era si pe vremea noastra Cioran care zicea ca-l respecta pe omul care in orice moment al existentei sale ( fie ca e fericit , fie ca nu-i merge nimic ) e gata sa se sinucida . Probabil ca l-ati citit si ati vazut cat de morbide sunt cartile lui Cioran si pline de enrgie negativa Laughing . Una peste alta era un produs care se vindea , stiut fiind faptul ca lui Cioran ii placea viata si mai ales petrecerile , el fiind defapt un mare optimist.

Eu i-am spus terapeutei sa-i dea pe mana mea ( ca incerca si asta sa inteleaga versurile de pe la melodiile alea care le ascultau cele doua emo ) sa le fac o tera[pie de Iron Maiden si Megadeth , care una peste alta era rock adevarat , nu miorlaitii astia de fac muzica acum .
Skip ads

  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
bertone a scris:Am vazut doi emo la terapie ... nu aveau rezultate la scoala si ii dusese ma-sa si tacsu la psihoterapeut . Era vorba de doua fete ..imbracate in negru , cu unghiile negre , machiate cu negru , cam nespalate , neangrijite , etc.
Defapt ei sunt niste neantelesi , nimeni nu-i iubeste , viata nu mai are rost si sunt oricand gata sa se sinucida ( sanchi Very Happy ) si alte balarii de-astea .
Era si pe vremea noastra Cioran care zicea ca-l respecta pe omul care in orice moment al existentei sale ( fie ca e fericit , fie ca nu-i merge nimic ) e gata sa se sinucida . Probabil ca l-ati citit si ati vazut cat de morbide sunt cartile lui Cioran si pline de enrgie negativa Laughing . Una peste alta era un produs care se vindea , stiut fiind faptul ca lui Cioran ii placea viata si mai ales petrecerile , el fiind defapt un mare optimist.

Eu i-am spus terapeutei sa-i dea pe mana mea ( ca incerca si asta sa inteleaga versurile de pe la melodiile alea care le ascultau cele doua emo ) sa le fac o tera[pie de Iron Maiden si Megadeth , care una peste alta era rock adevarat , nu miorlaitii astia de fac muzica acum .


Aoleu si pe tine cine te da pe mana unui prof de romana?
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Banc: Care e asemanarea intre un EMO si maioneza?
Daca nu-l bati, se taie. Laughing
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pai daca se imbraca ca dracu si se comporta ca atare nici nu-i de mirare ca nimeni nu-i intelege.
Atata timp cat stau in banca lor si nu deranjeaza pe nimeni sa faca ce vor cu viata lor
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Dragon Warrior a scris:
bertone a scris:Am vazut doi emo la terapie ... nu aveau rezultate la scoala si ii dusese ma-sa si tacsu la psihoterapeut . Era vorba de doua fete ..imbracate in negru , cu unghiile negre , machiate cu negru , cam nespalate , neangrijite , etc.
Defapt ei sunt niste neantelesi , nimeni nu-i iubeste , viata nu mai are rost si sunt oricand gata sa se sinucida ( sanchi Very Happy ) si alte balarii de-astea .
Era si pe vremea noastra Cioran care zicea ca-l respecta pe omul care in orice moment al existentei sale ( fie ca e fericit , fie ca nu-i merge nimic ) e gata sa se sinucida . Probabil ca l-ati citit si ati vazut cat de morbide sunt cartile lui Cioran si pline de enrgie negativa Laughing . Una peste alta era un produs care se vindea , stiut fiind faptul ca lui Cioran ii placea viata si mai ales petrecerile , el fiind defapt un mare optimist.

Eu i-am spus terapeutei sa-i dea pe mana mea ( ca incerca si asta sa inteleaga versurile de pe la melodiile alea care le ascultau cele doua emo ) sa le fac o tera[pie de Iron Maiden si Megadeth , care una peste alta era rock adevarat , nu miorlaitii astia de fac muzica acum .


Aoleu si pe tine cine te da pe mana unui prof de romana?


Ce-ai prietene moralist ai ascultat prea mult Manowar si ai inceput sa deviezi de pe orbita ? Warrior of the world ce esti.. Laughing
Sau esti defapt un micut emo kid
Skip ads

  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
hmmm, sora prietenei mele este un fel de emo kid.O sa o rog sa posteze aici sa vedem cu totii prin ochii ei,viata, asa cum o vede ea.Cred ca ar fi interesant.Acum ramane sa o conving sa ne scrie.Va voi tine la curent.
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
andrei0481 a scris:hmmm, sora prietenei mele este un fel de emo kid.O sa o rog sa posteze aici sa vedem cu totii prin ochii ei,viata, asa cum o vede ea.Cred ca ar fi interesant.Acum ramane sa o conving sa ne scrie.Va voi tine la curent.


Foarte interesant....
Sunt curios daca vede ceva Very Happy
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
HAHAHA
Foarte tare!
Si io .....
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Deci daca ai impresia ca lumea nu te intelege esti emo? Ma intreb oare de ce nu ii intelege lumea? Sa fie tocmai din cauza ca sunt emo? Mi se pare mie sau avem un paradox pe aici pe undeva?
E o mare porcarie faza asta cu emo... Pricipala cauza a acestui trend nu mi se pare ca ar fi chestia cu neintelesul,emotivitatea and shit, ci lipsa de ocupatie. Cum zicea octav13 : ia puneti-i un pic la munca si dupa aia sa vedem daca mai au chef sa fie emo. Problema cea mai grava nu ar fi emo-istii prezenti ci faptul ca aia mici de 9-10-11 ani ii vad pe astia cat sunt de "cool" si se iau dupa ei...si uite asa se formeaza niste generatii pe care cu greu le mai poti stapani si readuce la realitate...
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Trend-ul asta "emo" e o perioada a adolescentei prin care trec unii. O sa le treaca daca nu exagereaza. Va aduceti aminte de moda Marilyn Manson cu concertele lui de anticrist? Si atunci au fost probleme cu unii adolescenti care "sareau" calul, printre care si sinucideri sau mutilari.
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Aaaa...si inca o chestie... Eu din ce am auzit p-ici pi colo am auzit doar de emo-kid. Chiar nu exista si emo-man sau emo-woman? Sa fie din cauza ca aia deja au prea multa minte deasupra gatului ca sa mai devina emo?
Oricum...astept cu nerabdare ziua cand o sa o vad pe mamaie cum se trasforma in emo... Laughing Vizualizati? Blugi stransi pe....talie, unghii negre, machiata cu negru pe la ochi, piercing in limba, par negru, adidasi cu siretele dezlegate, lama la purtator si cocosata...Laughing
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mie mi se par emo astia cu o personalitate mai puternica decat unii adolescenti plin de fite sau manelisti. Plus ca cu un emo poti purta o discutie despre aproape orice. In Arad am ramas "masca" cand am dat nas in nas cu 2 emo intr-un supermarket. Tot ce era pe ele era negru: haine, bocanci, par, unghii, ochi si erau amandoua cu manta de piele gen "highlander". Aratau ca tipa aia in negru din "Blair witch 2". Pe langa toate astea enumerate, mai erau si inaltute si subtire, poate chiar aveau corp de fotomodele. Imi pare rau ca nu le-am pozat.
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Boogie a scris:Aaaa...si inca o chestie... Eu din ce am auzit p-ici pi colo am auzit doar de emo-kid. Chiar nu exista si emo-man sau emo-woman? Sa fie din cauza ca aia deja au prea multa minte deasupra gatului ca sa mai devina emo?
Oricum...astept cu nerabdare ziua cand o sa o vad pe mamaie cum se trasforma in emo... Laughing Vizualizati? Blugi stransi pe....talie, unghii negre, machiata cu negru pe la ochi, piercing in limba, par negru, adidasi cu siretele dezlegate, lama la purtator si cocosata...Laughing


Ar fi misto sa vezi asa ceva. Pe la 70 de ani si-ar putea face piercing in gingie....... Shocked
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Si dupa cum am mai zis, nu-i vreau aproape de familia mea, nu cred sunt sunt un exemplu de urmat pentru cei mici
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
parerea mea:acces de mici la info,net,mes etc.
lipsa de ocupatie
vina parintilor care ii tin in puf
fotbalul in cartier,sotron,9 pietre,furatul cireselor,etc sunt indeletniciri pe cale de disparitie.
vorba colegului:la munca
oare copii de la tara au timp sa fie emo?
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:oare copii de la tara au timp sa fie emo?


Pai nu prea au timp, dar ar putea avea in curand caci si cei de la tara au inceput sa aiba net si nici treburile care erau odata nu mai sunt.
  • florin129

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2008

  • Mesaj Privat
multi din ei sunt copii destepti dar care au prea mult timp liber. multi sunt emo doar pt ca asa e cool, pt a parea mai interesanti mai destepti sau pt a fi in antiteza cu manelistii. e doar un curent care va trace asa cum a si aparut. evident vor exista si excese.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR