Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Haurar

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Chestia cu zgomotul de la denivelari , este de la bucsile de la bara stabilizatoare...le-am schimbat si eu anul trecut , si la fel fac dupa un anumit timp , la frig.....Iar cea cu rotirea volanului , este valabila si la mine , daca stiti niste preturi , v-as fi recunascator....merci...
Skip ads

  • gorby

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
[ma bucur sa aud ca spui asta, chiar m-am speriat cand era mai frig afara aveam impresia ca-mi cad rotile din fata, dar dupa o anumita perioada de timp nu se mai auzea nimic.
deci sigur e din cauza amortizoarelor ? cum as putea sa aflu ce fel de amortizoare am ?
multumesc anticipat
  • gorby

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
spune-mi te rog cum ai constatat problemele pe care le-ai avut ?
  • dansusca

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
la fel si la mine dupa ce am schimbat bucsele de la bara stabilizatoare nu s-a mai auzit acel zgomot la trecerea peste denivelari
Skip ads

  • gorby

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
[din ce an e masina ta ?
Te-a costat mult sa le schimbi ?
  • dansusca

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
40 ron bucsele si manopera gratis ca le-am schimbat eu
  • mphlorin

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
am o problema cel putin ciudata, care a inceput sa ma sacaie de ceva vreme
simptomele nu-s prea clare, ca nu face mereu, dar din ce am observat eu se intampla atunci cand fac manevre inainte inapoi, cu viraje destul de ample:
se aude un "tic" si simt si in volan, foarte fin, o "scapare", nu stiu cum sa explic
am vazut ca fenomenul e usor amplificat daca folosesc frana de picior, sa zicem ca dau cu spatele, o tin doar din ambreiaj, mai pisc frana usor, si daca iau de volan apoi iar se aude "tic" - dar nu mereu .. cel putin nu inca

partea cea mai trista e ca am schimbat toata suspensia fata, amortizoare, flanse+rulmenti, bielete antiruliu si directie, mai putin bratele prinse de lonjeroane (n-avea rost sa umblu acolo)
cei din service mi-au spus ca nu-s probleme cu coloana de directie, iar placutele de frana mai tin vreo 10 mii km..

sa fie ceva de la placutele de frana ? jantele sunt ok daca le verific cu mana dupa un drum, nu am vreun piston blocat, care sa-mi franeze inutil vreo roata.

sau bucsele de bara stabilizatoare ? dar stiu ca au fost verificate de "meseriasi" cu levierul..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR