Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • StillS

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Tigra 1999 X1.4XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2010

  • Mesaj Privat
am un opel tigra din '99,cu ABS,AC,Airbag,oglinzi electrice si as vrea sa stiu dak merita sa incerc deprecierea asta a taxei sub motivele: au trecut mai mult de 4 ani de la prima inmatriculare pana acum(evident),starea generala la exterior este inferioara(e putin zgariata,capota este indoita in zona siglei opel,e indoita pe aripa lateral spate(ca si cum a batut-o grindina,sunt niste "gauri" in aripa) si ma gandesc k as putea declara un rulaj mediu mai mare de 20.000(sa nu exagerez cu 30.000 sau mai mult).s-ar merita treaba asta sau poate risc sa imi respinga ITP-ul?dak as face chestiile astea,taxa s-ar reduce la 717+67(kt costa deprecierea)=784 euro.suna mai bine dekt 991 euro kt e fara depreciere.multumesc anticipat celor care vor binevoi sa ma sfatuiasca.p.s.-nu am gasit nicaieri exemple ca al meu,de aceea incerc sa gasesc raspunsuri aici.
  • Me & Astra

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2000 x 20 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Daca masina are AC, airbag si ABS personal nu cred ca RAR iti va acorda deprecierea. La cum ai descris starea ei ITP nu o da sigur. Mergi totusi la RAR, o intrebare nu strica niciodata
  • StillS

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Tigra 1999 X1.4XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Me & Astra a scris:Daca masina are AC, airbag si ABS personal nu cred ca RAR iti va acorda deprecierea. La cum ai descris starea ei ITP nu o da sigur. Mergi totusi la RAR, o intrebare nu strica niciodata

mc fain
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Poti sa dai jos ac/ul si airbag-ul. Imprumuti de la cineva o consola fara ac si un volan fara airbag, si iei reducerea.
  • StillS

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Tigra 1999 X1.4XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2010

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:Poti sa dai jos ac/ul si airbag-ul. Imprumuti de la cineva o consola fara ac si un volan fara airbag, si iei reducerea.

numai ca din numarul de identificare al masinii reiese k am AC,ABS,Airbag,deci asa nu merge Sad,dar mc oricum
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR