Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
am vazut k s-a mia discutat problema asta in mare pe forum dar inca nu m-am lamurit 100%. vreau sa imi schimb amortizoarele fata+spate la un opel astra 1.7 dtl (caravan) si mi s-au recomandat Sachs super touring. acum a aparut o problema , persoana care mi-a zis de ele spunea sa iau pe ulei, dar la service mi s-a zis k sunt pe gaz. acum eu nu stiu pe cine sa mai cred ? pana la urma ma poate ajuta cineva cu un raspuns sigur, SACHS SUPER TOURING sunt pe GAZ sau pe ULEI, sau au modele atat pe gaz cat si pe ulei ? multumesc !
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
din cate stiu eu sunt pe gaz si sunt f bune
  • marian_85vlm

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2008

  • Mesaj Privat
alladin_allibaba a scris:am vazut k s-a mia discutat problema asta in mare pe forum dar inca nu m-am lamurit 100%. vreau sa imi schimb amortizoarele fata+spate la un opel astra 1.7 dtl (caravan) si mi s-au recomandat Sachs super touring. acum a aparut o problema , persoana care mi-a zis de ele spunea sa iau pe ulei, dar la service mi s-a zis k sunt pe gaz. acum eu nu stiu pe cine sa mai cred ? pana la urma ma poate ajuta cineva cu un raspuns sigur, SACHS SUPER TOURING sunt pe GAZ sau pe ULEI, sau au modele atat pe gaz cat si pe ulei ? multumesc !

salut. si eu am avut dilema asta, am un opel vectra a '95 1,7 td si mai akm jumatate de an i-am schimbat telescoapele pe spate. baiatu de la service mi-a recomandat sachs pe ulei super touring pt k cele pe gaz ar fi mai rigide si nu vreau. akm dupa apoximativ 15000 de km nu sunt deloc multumit de ele...la gropi marunte tot zdrancane putin...iar dak trec un pic mai tare peste o denivelare se aude o bataie puternica (bucsile sunt ok) si nu sunt genu care sa merg tare pe denivelari sau sa dau prin gropi...din contra. iar akm cateva zile am fost sa-mi comand si pe fata telescoape in acelasi loc si de data asta mi-a recomandat KYB (kayaba) dak m-a auzit k de sachs nu sunt multumit... akm astepat sa le vad si pe astea cum se comporta.o sa-l pun pe baiatul de la service sa se uite si el la telescoape dar si la bucsi...dak se constat k bataia provine de la telescoape il pun sa mi le schimbe...sunt in garantie
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Poti sa verifici aici .

http://webcat.zf-trading.co...R=32,14,1632,1614

Un model pt astra ta

SACHS 230 574
Shock Absorber
Super Touring
Fitting Position : Front Axle
Suspension : for vehicles with standard chassis
Labour [h] : 0,60
Fitting Position: Right
Shock Absorber Type: Gas Pressure
Shock Absorber Design: Suspension Strut
Shock Absorber System: Twin-Tube


Pentru vectra a exista si pe ulei

SACHS 115 007
Shock Absorber
Super Touring
To construction year : 08/1994
Fitting Position : Front Axle
Suspension : for vehicles with standard chassis
Labour [h] : 0,90
Shock Absorber Type: Oil Pressure
Shock Absorber Design: Suspension Strut Insert
Shock Absorber System: Twin-Tube
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
marian_85vlm a scris:
salut. si eu am avut dilema asta, am un opel vectra a '95 1,7 td si mai akm jumatate de an i-am schimbat telescoapele pe spate. baiatu de la service mi-a recomandat sachs pe ulei super touring pt k cele pe gaz ar fi mai rigide si nu vreau. akm dupa apoximativ 15000 de km nu sunt deloc multumit de ele...la gropi marunte tot zdrancane putin...iar dak trec un pic mai tare peste o denivelare se aude o bataie puternica (bucsile sunt ok) si nu sunt genu care sa merg tare pe denivelari sau sa dau prin gropi...din contra. iar akm cateva zile am fost sa-mi comand si pe fata telescoape in acelasi loc si de data asta mi-a recomandat KYB (kayaba) dak m-a auzit k de sachs nu sunt multumit... akm astepat sa le vad si pe astea cum se comporta.o sa-l pun pe baiatul de la service sa se uite si el la telescoape dar si la bucsi...dak se constat k bataia provine de la telescoape il pun sa mi le schimbe...sunt in garantie


Te rog din suflet invata sa scrii romaneste... aici nu esti pe mirc...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR