Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • fiara

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
@dragoshel

de unde stii cine e si de ce iti face chestia asta?
ai discutat vreodata cu el?

orice ai face noi suntem alaturi de tine Twisted Evil
dar sper sa nu intri in vreo belea.

in ce zona stai?
Skip ads

  • CoMbo`Man

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1995 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2005

  • Mesaj Privat
la mine nu e problema cu locul de parcare din cauza ca la blocul vecin nu prea are lumea majini si seara se okupa si locurile alea Very Happy
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
la mine e nebunie cu parcarea...
stau de 2 ani aici si masina o am de 2 luni. si cum locuri nu sunt, o las unde gasesc liber. pana acum am suportat nervii a 3 soferi...din care unul a fost foarte clar. de mama. Sad
mi se pare o nesimtire ca atata timp cat nu platesti la primarie, sa revendici un loc de parcare doar ptr ca stai acolo de x ani.
sa fim seriosi, toti avem aceleasi drepturi, nu? sau ar trebui...
sa nu mai zic ca sunt unii care au 2 masini si au pretentia sa le tina pe amandoua sub geamul lor... Evil or Very Mad
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
marius_2999 stai sa vezi si peste cativa ani ce-o sa mai fie cred, ca-i cosi bretele si o duci la tine in apartament sau pe casa.
Problema e grava ca nu intereseaza pe nimeni din primarie ca nu sunt locuri de parcare.Si daca platesti la ADP crezi ca e corect? Da platesc doar daca si se face ceva pt acel loc, nu sa ma plang ca-l ocupa alt sofer.
Skip ads

  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Very Happy bretele la corsan? Shocked
am vazut locuri de parcare ptr care se platesc bani. ex pe str D-na Ghica.
Nu stiu insa daca e o solutie. Ma gandesc ca poate intr-o zi vor dori f multi sa plateasca si sa lase masina acolo. Si ce se va intampla? Licitatie, care da mai mult??? Twisted Evil Sau dreptul primului venit adica asa cum fac unii acum pe la bloc... Confused
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Eu sunt dispus sa platesc mai mult decat ceilalti de ce nu la licitatie.Atunci sa vezi cine mai are OUA mai mari.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Eu sunt dispus sa platesc mai mult decat ceilalti, de ce nu la licitatie.Atunci sa vezi cine mai are OUA mai mari.
SUNT DE PARERE SA FIE DREPTUL PRIMULUI VENIT!
In ce tara se mai practica imbecilismul acesta de sistem cu cat nu mai este loc sa pui o motocicleta in parcare.
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Question
da nu inteleg... Confused Confused
Skip ads

  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare, unde tre sa merg sa vad daca pot inchiria loc de parcare? pt sect 3 in speta.
desi am auzit ca e vreun mil jumate/an Rolling Eyes
  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
io a scris:am si eu o intrebare, unde tre sa merg sa vad daca pot inchiria loc de parcare? pt sect 3 in speta.
desi am auzit ca e vreun mil jumate/an Rolling Eyes

Primaria sect.3, str. Lucretiu Patrascanu, serviciul parcari.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
chiar ieri am aflat de o situatie care poate da de gandit multora chiar si de acest forum. Am un vecin care de un an de zile este in scaun cu rotile; din fericire pentru el omul este un luptator, a reusit sa treaca peste ideea de persoana handicap. De ceva vreme are o masina adaptata pentru a o putea conduce si a obtinut de la primarie dreptul de a avea un loc in parcare inscriptionat cu tablita cu simbolul cu carucior. M-am intalnit cu el ieri si era f.f. suparat ca de cateva zile unul ( cu nr. de B) ia ocupat locul in parcare si a fost nevoit sa-si caute alt loc, la distanta de blocul lui. Acum vin si intreb chiar asa mare e nesimtirea unora incat nici fata de persoanele cu handicap nu au respect? Rusine!!
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
e clar ca sunt destul de multi care au inteles gresit capitalismul sau civilizatia, poate din cauza tranzitiei prea lungi in care ne aflam de 15 ani si nu se stie cat mai dureaza.
sunt convins ca o sa se rezolve problema, chiar daca se ajunge la politie dar nu-i pacat de nervii tociti pentru toti imbecilii ?

@Gaby merci, o sa ma interesez sapt viitoare, momentan am niste probleme si trebuie sa plec cateva zile din bucuresti.
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
la faza asta sint total de acord cu metodele neortodoxe: taiat cauciucuri, rupt brat stergator (un prieten a patit asta cind facea o livrare, a parcat pe asa zisul loc al unuia si ala i-a rupt stergatorul), lichid de frina pe vopsea...

cumnatul meu e in situatia asta (are un handicap) si de n ori injura in parcare la carrefour/metro/selgros cind locurile pt cei cu dizabilitati sint ocupate...

un prieten care a facut prima lui iesire in suedia undeva prin 1993 a parcat pe un loc din asta fara sa vada ca e pt handicapati.
a platit aproape toti banii de concediu pe amenda... Exclamation

eu insumi am probleme cind atrag atentia nesimtitilor in parcare la carrefour... paleta variaza de la scuze penibile "stau doar un minut" si pina la a ma lua la bataie ca mi-am permis sa le spun ca "mda, aveti handicap... la cap si la obraz" ....
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
hai ca sunt (inca) capsat
faza de 2 lei, saptamana trecuta a trebuit sa merg pana in oras, la niste cumparaturi cu (viitoarea) doamna
rupt usa in pauza de masa, cu okii pe ceas (treaba cacalau, am zis sa ma incadrez intr-o ora. mers in centru. invartit 15 minute sa gasesc loc de parcare (plus 3 telefoane la doamna "ne vedem acolo", "nu, ne vedem acolo", ca nu gaseam loc de parcare). Reusesc sa gasesc loc de parcare (parcare cu plata, amenajata, pe trotuar) pun masina, golesc toate fisele in tonomat. merg la magazine, rezolv problema (corespunzator) eram in timpii alocati Smile fericit nevoie mare, hai sa imi recuperez avionul (cei care au mers cu spatele cu astra caravan cunosc efectul de tunel Wink ), cand colo... mama lui de papuc, parcat fain frumos pe carosabil, pus sa ma blokeze (da' sa ma blokeze bine, de era cu 15 cm mai in fatza sau mai in spate, o scoteam, asa...). nervos, dau ceva claxoane, nimeni nimica. vad o triula (1 politist +2 studenti).
"Dom'le, eu ce ar trebui sa fac?"
"paaaaai, .... sa asteptati pana apare"
si dau... sa isi continue drumul. meseriasii.
"pai stati nitel, cum adica? eu ma invart un sfert de ceas sa gasesc loc de parcare, platesc pentru el, acuma intarzii la servici, si jmekerul asta, care isi lasa harbul unde i se pare... scapa asa?????"
si i-am facut sa il astepte pe meserias.
sunt curios daca i-au taiat ceva amenda (nu aveau decat o agenda la ei)... da' tot nu-s racorit. Inteleg, parkezi cum poti, ca nu sunt loace, dar nu sa ii footi pe altii?
vorbesc despre parcarea de pe Baritiu (cine stie Clujul). Si, paradoxul drakului, de la poli si pana la romtelecom erau vreo 5 locuri goare de parcare... dar plin de masini parcate pe langa trotuar, la blocare. cred ca mai bine de juma din masinile parcate corect (si contra cost) erau blocate.
I-am intrebat pe politisti "si kestia asta cand o reglementati? ca pe Avram Iancu stau colegii vostri in fiecare dimineata, si taie bonuri... de s-a curatat strada". ei ".........."
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
In spatele blocului s-a facut o parcare adp de 12 locuri . Parcarea ar 2 iesiri: una mica si una ceva mai lata. Dupa prima ninsoare una din iesiri a devenit impracticabli, iar cealalta s-a ingustat datorita zapezii.
De doua ori la ora 7, cand trebuia sa plec la servici, singura intrare era blocata de un logan(nu acelasi), fara sa mai ramana loc de trecere in stanga/dreapta. Traiasca nesimtirea.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
poti sa chemi politia in situatia asta.
partea pe care nu o inteleg la cei care au parcari platite si baricadate cu tot felul de tarusi este ca le lasa goale si ocupa alte locuri de parcare. se intimpla la mine la bloc. cei din blocul de vizavi au parcarea marcata, parcelata, platita (unii cite 2 locuri) si totusi isi lasa masinile in parcarea de linga blocul nostru. locurile lor platite stau goale toata noaptea.
de multe ori isi trintesc masinile chiar linga usa blocului nostru, blocindu-ne complet parcarea (aici s-a apelat la politie de citeva ori. i-au cautat dar nu stiu urmarile).
in plus citiva din ei au niste hirburi pe care nu le-au miscat de citiva ani. ele troneaza frumos pe locurile platite, iar masina de zi cu zi e la noi in parcare. parca era vorba ca se ridica hirburile din bucuresti.

de la o vreme nu mai gasesc loc de parcare seara asa ca imi las masina peste noapte la dracu in praznic.
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mare problema cu locurile de parcare.
Aici la mine, e o parcare amenajata cu locuri platite full, iar restul poporului parcheaza unde apuca .
Cei care locuiesc de mai mult timp aici au deja "locurile lor" , iar daca parchezi acolo e ca la loz in plic, nu stii ce o sa se intample, in cazul fericit gasesti un bilet in geam sau stergatoarele ridicate, in cazuri mai putin fericite un cauciuc taiat sau masina zgariata .
In fiecare seara ma grabesc sa ajung repede acasa de la munca cu gandul ca gasesc un loc sa parchez masina, de cele mai multe ori fiind nevoit , vorba lui Sezran sa o las la dracu` in praznic .
Ma enerveaza junghiurile care nu au mai fost miscate de luni/ani de zile si ocupa locuri aiurea.



Iar pentru cei ce au un loc de parcare platit si il gasesc ocupat, le dau o sursa de inspiratie : Laughing

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ma enerveaza cel mai mult astia care nu vor sa inteleaga ce inseamna locuri DE UTILITTE PUBLICA, si ca, in fata legii, nu conteaza ca ei parcheaza acolo de 20 de ani, ci au aceleasi drepturi ca si mine. Sau ca oricare altul. De fapt, in acest caz, singura regula este: privul sosit- primul servit.
Al doilea lucru care ma enerveaza este ca cei care au locuri platite nu stiu sau nu vor sa stie ca acele autorizatii te fac 'stapan' pe locul de parcare al Primariei doar in intervalul 18-8; ziua, deci, pot sa-si bage in fundulet autorizatia.

Cei care parcheaza pe locurile platite nu ma enerveaza pt ca nu am inca asa ceva...si cred ca mai bine...altfel m-as enerva...prea rau...
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
nu mi-am gasit niciodata locul de parcare ocupat, insa daca l-as gasi vreodata ocupat, ceea ce nu cred, pun frumos mana pe telefon, sun la firma care se ocupa de ridicarea masinilor parcate aiurea, in 5 minute sunt prezenti la locul mentionat, au ridicat masina cu pricina si am rezolvat problema ...
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Si cand te gandesti ca toate problemele astea s-ar rezolva elegant cu un biletel in geam, un numar de telefon sau o modalitate de contact... Smile
Chit ca e platit sau nu, locul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR