Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am un opel astra h gtc din 2005. Problema e urmatoarea: la viteze mici, de oras masina tinde sa traga violent ba stanga ba dreapta, si in general la accelerare si la franare. Am mers cu ea pe autostrada cu 150 si nu tragea 1 milimetru. Anvelopele nu prezinta urme de uzura. E normal asa ceva? Martorii de esp/abs nu se aprind in situatile prezentate, insa merg bine(au fost testati pe zapada)
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Torque steering is the influence of the engine torque on the steering for some front-wheel drive vehicles. For example, during full acceleration the steering may pull to one side, which may be disturbing to the driver. This either causes a tugging sensation in the steering wheel, or else the car veers from the intended path. As the torque steer effect is directly related to the engine torque capabilities, this problem becomes more and more evident with high output engines with strong torque in the low RPM range.

Mi-a fost lene sa traduc. Asta cred ca iti raspunde la problema, cel putin partial. Faptul ca trage intr-o parte si in franare poate poate sa fie inclusiv de la diferenta de presiune in pneuri.
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
La fel am patit si eu la viteza mica treagea dreapta si la viteza mare nici o problema pana ieri cand am observat ca roata dreapta fatza era cam moale ....am "bagat" aer in toate rotile si acum e ok.
  • fan_florea

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
daca ai un pneu mai desumflat la viteza mica trage spre partea acestuia iar la o viteza mai mare ..... te baga in sant ( nicidecum nu se mai simte nimic )
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am sistemul acela care iti arata presiunea in roti si toate au 2.2.... dar poate nu e bine calibrat..o sa verific
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR