Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • IceBox

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

In primul rand imi cer scuze moderatorului daca am postat gresit. Am dat un search dar nu am gasit nimic(sper ca nu mi-a scapat).

Ma gandeam sa postam eventuale tamponari/accidente usoare in care am fost implicati direct sau indirect sa invatam din greselile noastre.

Eu chiar aseara am comis-o Sad . Aveam vreo 50km/h, afara -6 grade evident si un pic de polei pe jos. In fata mea la vreo 20 metri un ford focus break(combi..cum vreti voi sa ii ziceti Smile ). Un "inteligent" in fata ford-ului s-a gandit sa intoarca si eu eram atent la el sa nu iasa in fata ford-ului cand sa vezi minune. Ford-ul a oprit sa il lase pe bou sa intoarca. Pentru cei care cunosc Brasovul intersectia era Lunga cu Mijloc. eu cu fordul veneam dinspre bartolomeu (sens unic) si "Mesterul Manole" venea dinspre centru (trebuia sa mearga pe Strada de Mjiloc - tot sens unic), dar inteligenta aia s-a gandit sa intoarca in intersectie. Cum ziceam...ford-ul a oprit sa il lase pe ala (sa nu riste sa ii sara in fata). Eu am observat tarziu ca ford-ul a oprit si da-i frana. Norocul meu a fost ca a intrat ABS-ul si am intrat in ford doar cu vreo 5-10km/h .

Avarii: eu am numarul din fata foarte foarte putin indoit (insesizabil). Ford-ul nu avea nimic, nici macar senzorii de parcare nu i-am bulit. Asa ca am facut schimb de numere cu soferul ford-ului si am plecat amadoi spre treburile noastre.

Concluzia: Am gresit, dar m-a aparat D-zeu de mai rau.

Sofat placut si fara incidente la toata lumea.
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...ghlight=accidente uite inca un topic despre accidente mai mult sau mai putin usoare. Smile
  • IceBox

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ZouZou a scris:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=310&highlight=accidente uite inca un topic despre accidente mai mult sau mai putin usoare. Smile


mersi. Nu l-am vazut. Gasisem doar cel cu accidente[cum se procedeaza]. o sa scriu acolo de acum incolo legat de acest topic.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR