Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ovaghe

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am cumparat o oglinda lateral stanga in vederea schimbarii la un Opel Astra Caravan model 2001 si nu stiu cum sa desfac capacul din interior(habitaclu), in vederea desfaceriii suruburilor de prindere a oglinzii, asa ca prin bunavointa voastra daca puteti sa-mi dati o indicatie ceva ...

multumesc,
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
Ca sa ajungi la suruburi trebuie sa desfaci triunghi-ul de plastic unde este difuzorul de inalte
Este prins cu 3 cleme "bradut", trage cu forta de el si iese, eventual foloseste o surubelnita dar ai grija sa nu zgarii.
De obicei se cam rup clemele cand le desfaci dar iei una cu tine ca model si cumperi altii de la magazine auto.

Bafta
  • ovaghe

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2009

  • Mesaj Privat
m.nyck a scris:Salut,
Ca sa ajungi la suruburi trebuie sa desfaci triunghi-ul de plastic unde este difuzorul de inalte
Este prins cu 3 cleme "bradut", trage cu forta de el si iese, eventual foloseste o surubelnita dar ai grija sa nu zgarii.
De obicei se cam rup clemele cand le desfaci dar iei una cu tine ca model si cumperi altii de la magazine auto.

Bafta


Multumesc, frumos, a fost exact cum ai spus tu; am tras serios de capac si cele trei cleme au iesit, iar impreuna cu un prieten treba de 20 min.
  • ionutcatalin_bic

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2007

  • Mesaj Privat
cat te-a costat oglinda...ca o parere... eu caut niste oglinzi sport de 1/2 an si nu gasesc ce imi tb. pana la urma o sa ma multumesc cu cele stanfard.
  • ovaghe

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2009

  • Mesaj Privat
ionutcatalin_bic a scris:cat te-a costat oglinda...ca o parere... eu caut niste oglinzi sport de 1/2 an si nu gasesc ce imi tb. pana la urma o sa ma multumesc cu cele stanfard.


oglinda a costat 141 lei si transportul prin curier 23 lei ..vreau sa spun ca este super , singurul lucru dar nu este deranjant este faptul ca are un usor tremur dar insesizabil in mersul la trepte inferiore si drum mai accidentat.

oricum eu sunt f.f. multumit .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR