Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • enemarian20

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17Dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2011

  • Mesaj Privat
tipul de aer conditionat este scris pe capacul carcasei filtrului de polen. oricum dai jos torpedoul ca sa umbli la calorifer asa ca o sa vedeti ca scrie ce tip de aer conditionat aveti. si eu am avut probleme cu caloriferul mai exact oringurile bineinteles ca nu am stiut ce sa ii fac si am mers la un mecanic ceea ce nu va sfatuiesc sa faceti .pt ca tampitul a montat si demontat de ia venit rau si tot nu a rezolvat problema. ce nu facea prostul, nu baga sigurantele bine la oringuri. am plecat acasa cu problema nerezolvata si m-am apucat singur sa o fac am analizat cu trebuie sa vina sigurantele si am reusit. dupa ce ma scuturat de bani 100 ron montat demontat radiatorul de caldura pt ca restul de plastice le desfacusem eu plus 70 ron setul de oringuri (pe comanda). oringuri pe care le-am gasit la un magazin cu 40 ron. app am un set de oringuri pt cei care sunt interesati.
  • Tiberiuf

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2010

  • Mesaj Privat
am si eu aceeasi problema(antigel sub presul de la sofer).Am fost la un service specializat si fara sa se uite care e problema ma pune sa schimb tot radiatorul...(eu sper sa scap mai ieftin). Este cineva din ploiesti care ma poate ajuta cu repatatiile? Ms!

p.s. am un opel astra g 2003 1.6 8 valve
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@Tiberiuf incearca sa dai de colegul [editat].Posibil sa te poata ajuta.
  • claudiu_opel

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
fara nici o suparare aici este sectiunea VECTRA asa ca ii rog pe cei cu astra sa posteze la sectiunea potrivita, sistemele fiind diferite.
  • MaxDDM

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2008 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2011

  • Mesaj Privat
mi se abureste interiorul la Vectra C desi tcmai am schimbat filtrul de polen.
Ce ar mai trebui sa verific in acest caz?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR