Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • adrian_iasi

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 XI6xEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
oglinda mea pe stanga e crapata iai in martie trebuie facut itp-ul si nu e bine. ce ma intereseaza e cum se schimba sticla de la retrovizoare? va multumesc!



Regulament pentru " Cum sa ..."
edit by StefanTolos
Skip ads

  • drestea

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am inlocuit mai demult sticla la o oglinda de alfa. Era lipita de suportul din spate, cel pe care erau rezistentele pentru dezaburire. E adevarat ca nu am mai incercat pe urma sa vad daca mai functioneaza sau nu dezaburirea, nu am avut ocazia si am vandut masina. Nu stiu cum e la Vectra, dar banuiesc ca tot lipita trebuie sa fie. eventual mai asteapta alte raspunsuri, poate cineva a schimbat...Mai mult cred ca ar trebui schimbata pentru tine, nu pentru itp...
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat

  • georgevig

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 1,6 16v x 16 xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
uite aici in romana!

bafta
Skip ads

  • adrian_iasi

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 XI6xEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
georgevig merci mult
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Fiind din Iasi...te invit la intalnirile noastre...vezi topicul cu intalniri.Asta una la mana.Dupa ce desfaci oglinda,o sa ai o problema,nu cred ca ai sa gasesti prin oras sticla in grosime de 2 mm(de cat e cea originala).Mergi in intersectia Podul de Fier care da spre Tg.Cucu.Acolo este atelierul de inramari oglinzi al familiei Foia,iti va pune oglinda de 3 mm si tot acolo ti-o lipeste de rama.Eu am avut o astfel de problema si nu s-a bagat nimeni la atelierele din oras,chiar daca le-am facut sablon.Acolo insa m-au rezolvat...cost in jur de 10 ron.Succes! Wink
  • adrian_iasi

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 XI6xEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:Fiind din Iasi...te invit la intalnirile noastre...vezi topicul cu intalniri.Asta una la mana.Dupa ce desfaci oglinda,o sa ai o problema,nu cred ca ai sa gasesti prin oras sticla in grosime de 2 mm(de cat e cea originala).Mergi in intersectia Podul de Fier care da spre Tg.Cucu.Acolo este atelierul de inramari oglinzi al familiei Foia,iti va pune oglinda de 3 mm si tot acolo ti-o lipeste de rama.Eu am avut o astfel de problema si nu s-a bagat nimeni la atelierele din oras,chiar daca le-am facut sablon.Acolo insa m-au rezolvat...cost in jur de 10 ron.Succes! Wink


Uragan merci pt. pont. Pt intalniri imi trebuie vreo invitatie speciala ceva? Pot aduce si un tovaras cu o astra?
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=10252 Oricine e binevenit,nu e nici o restrictie.Hai ca dam in off-topic.
Skip ads

  • georgevig

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 1,6 16v x 16 xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
oricand la dispozitie,.

ps: pt. putin
  • kapy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Vreau sa stiu si eu de la cine a mai facut,cum pot sa montez sticla de la oglinda din stanga(sofer)?Este vorba de oglinda electrica si incalzita.Precizez ca de fiecare data cand incerc sa o bag in tijele alea doua,se duc in spate si nu pot sa prind sticla nicicum.Putin ajutor va rog Crying or Very sad
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Bagi bila din mijloc prima data si apoi bagi la tijele alea pe rand. Dupa ca se duc in spate impingi in sticla oglinzii in continuare ca nu au unde sa se mai duca si clipseaza.
  • kapy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Poi nu se duc inauntru de tot?
Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
pai se duc dar la un moment dat se opresc ca nu au unde sa se mai duca. Si dupa ce clipseaza reglezi electric din buton si vin unde trebuie.
  • kapy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
No bun omu.Ms de sfat,m-am chinuit in toate modalitatile si nu am reusit.Momentan sta in bila aia din mijloc si atat. Very Happy
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
exact aceasi situatie si la mine, am cumparat o sticla aftermarket, am marit gaurile pentru motorase ca sa intre motorasele si am impins motorasele inauntru de vreo 7 ori si degeaba, acum o am manuala! cu degetu Smile)
  • kapy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Fixeaza oglinda in bila aia mare din mijloc,si apoi impinge-o spre tijele alea de ghidare pana intra.Ele se duc inauntru pana intr-un loc si stop.
  • Nexxus

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Vin si eu cu o intrebare: se poate pune mecanismul de vectra c pe vectra b (la oglinzi)?
  • Nexxus

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Sal din nou.
Revin totusi cu problema mea cu oglinda.
Am cumparat o oglinda din magazin, cu comanda data dupa talon. A venit sticla dar nu se potriveste! Pe masina lacasul arata asa:
Sticla cumparata arata asa:

Deci, ajutor, ce sticla de oglinda imi trebuie ca am mai fost in cateva magazine si nu m-am lamurit!
  • ASterescu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2018

  • Mesaj Privat
Va salut, am un Opel Vectra B si nu pot sa prind sticla de tijele de reglare, am incercat sa apas pânã se prind de clemele de la oglinda si nimic. Oglinda este electrica si încãlzitã. Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR