Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • corsarul rosu

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2008 1.2 80 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut . Intr-una din zilele foarte friguroase am constatat ca nu reuseam sa dezghet parbrizul. Intr-un tarziu mi-am dat seama ca in orice pozitie roteam CSSA nu baga deloc caldura spre parbriz. fiind in garantie ,Am fost la reprezentanta (G&P Iasi) la care un pinguin de acolo a zis ca s-a rupt nu stiu ce. Daca a mai avut cineva problema asta il rog sa -mi spuna cam in ce consta reparatia si cam cat dureaza. Multumesc anticipat.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca ai postat in locul potrivit problema ta, dar, oricum, eu, sincer, i-as pune pe aia de la Opel sa mi-l faca pe garantie. Ce vina am eu ca nu a fost componenta (materialul) de calitate si a cedat in niste conditii care se puteau usor anticipa ?

Eu la a mea n-am avut asemenea probleme. Sper sa nici nu apara Smile
  • corsarul rosu

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2008 1.2 80 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
tannu a scris:Nu stiu daca ai postat in locul potrivit problema ta, dar, oricum, eu, sincer, i-as pune pe aia de la Opel sa mi-l faca pe garantie. Ce vina am eu ca nu a fost componenta (materialul) de calitate si a cedat in niste conditii care se puteau usor anticipa ?

Eu la a mea n-am avut asemenea probleme. Sper sa nici nu apara Smile


sa dea domnul sa nu ai probleme. La un moment dat s-a blocat comutatorul si l-am tratat cu oarecare brutalitate pana si-a dat drumul ( din pacate se pare ca de tot...) Bineinteles ca mi-l fac pe garantie dar ma ingrozeste gandul la cum lucreaza astia prin service. In alta ordine de idei ,baiatul de acolo a spus repede ca " a,s-a rupt aia...) deci problema mea nu este singulara.
Asa ca mare atentie la cum manevrati comutatoarele ( or fi facute prin ROmania...)
  • corsarul rosu

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2008 1.2 80 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
tannu a scris:Nu stiu daca ai postat in locul potrivit problema ta, dar, oricum, eu, sincer, i-as pune pe aia de la Opel sa mi-l faca pe garantie. Ce vina am eu ca nu a fost componenta (materialul) de calitate si a cedat in niste conditii care se puteau usor anticipa ?

Eu la a mea n-am avut asemenea probleme. Sper sa nici nu apara Smile


sa dea domnul sa nu ai probleme. La un moment dat s-a blocat comutatorul si l-am tratat cu oarecare brutalitate pana si-a dat drumul ( din pacate se pare ca de tot...) Bineinteles ca mi-l fac pe garantie dar ma ingrozeste gandul la cum lucreaza astia prin service. In alta ordine de idei ,baiatul de acolo a spus repede ca " a,s-a rupt aia...) deci problema mea nu este singulara.
Asa ca mare atentie la cum manevrati comutatoarele ( or fi facute prin ROmania...)
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Clar masinile (si nu numai) din ziua de azi nu se mai fac cum se faceau pe vremuri.
Totul este comercial acum si nu prea se mai urmareste calitatea.
Teoretic vorbind am putea spune ca acest lucru se intampla pt ca o masina sa fie cat mai ieftina (un raport calitate-pret echitabil) si sa si-o poata permite mult mai multi oameni cu situatii financiare mai slabute, dar din pacate acest raport calitate-pret nu (mai) exista atata timp cat calitatea a scazut cu 50%, iar pretul cu doar 20% (un procentaj fictiv ca sa subliniez ideea).
Parerea MEA, proprie si personala, in privinta preturilor de pe piata auto (masini noi), este ca mai toate marcile si modelele ar trebui ieftinite cu 1000-2000 euro. Asta ca pret de iesire pe piata al masinii, fara oferte sau promotii ! Abia in conditiile astea se mai poate vorbi de un raport pret-calitate echitabil.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR